Jump to content

Recommended Posts

RTL tworzy nową stację: https://satkurier.pl/news/129168/rtlplus-z-testami-na-19-2e.html

 

Można powiedzieć, że historia zatacza koło, gdyż pierwotnie niemiecki RTL też się nazywał "RTLplus". Choć swoją drogą to mogli temu nowemu kanałowi dać to poprzednie logo głównego RTL, a nie tworzyć na podstawie obecnego, byłoby bardziej "oldskulowo" :)

Edited by Barti
W związku z tym, że RTLplus to nowy, odrębny kanał, wyodrębiono posty z nim związane jako nowy wątek w niniejszym dziale forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pamiętam właśnie, że wiele lat temu, w czasach analogowej telewizji satelitarnej, gdy moi rodzice kupili antenę satelitarną to był właśnie kanał RTL Plus. :) Później został przemianowany po prostu na "RTL", choć tak naprawdę nazywa się on "RTL Television".

Gdy przeczytałem na portalu "SatKurier.pl" informację, że powstaje nowy kanał, RTLplus to właśnie przypomniały mi się te dawne czasy. ;) Chociaż wiem, że to nie będzie już to samo, co dawniej. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest już aktywna strona tego nowego kanału: https://www.rtlplus.de/cms/index.html , i jak na razie tych klasyków za dużo nie będzie. Praktycznie połowa dziennej ramówki to będą niemieckie sądy.

 

Ciekawostką może być fakt, że od września planowana jest emisja odświeżonych wersji teleturniejów goszczących w telewizji w latach'80 i '90. Zaskakiwać może fakt, że będzie kontynuowany także program "Glücksrad", oryginalnie emitowany w konkurencyjnej SAT.1. Pozostałe reaktywowane teleturnieje, czyli "Famillien-Duel" (Familiada), "Jeopardy!" (Va Banque w Polsce), oraz "Ruck Zuck", były wcześniej emitowane w RTL. No, z tym ostatnim może nie bezpośrednio, bo był w RTL 2 (a także w Tele5), ale i tak pozostaje w rodzinie :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teleturnieje na RTLplus lecą teraz w nocy. Większość ramówki stanowi głównie program sądowniczy ''Das Jugendgericht'' (''Sąd Rodzinny''), chociaż o godz. 20:15 lecą seriale typu ''Medicopter 117'' czy ''Stefan Frank''.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W związku z 35-leciem RTL-u, na kanale RTLplus zostanie zorganizowany w piątek, 1 lutego, specjalny program jubileuszowy, w którym będą przypomniane kultowe programy RTL-u sprzed lat (m.in. ''Tutti Frutti'' czy ''Mini Playback Show'') wraz z zaproszonymi gośćmi.

 

https://www.dwdl.de/nachrichten/70247/rtlplusrueckblicksshow_mit_amado_karrenbauer_und_bahro/

 

Szkoda tylko, że nie na głównym RTL-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie leci na RTLplus program urodzinowy z okazji 35-lecia RTL-u, muszę powiedzieć, że sporo archiwaliów wykorzystują. Pokazano m.in. start kanału z 2 stycznia 1984 roku, archiwalne wydania ''7 vor 7'', ''RTL Aktuell'' oraz ''Explosiv'', wpadki prezenterów czy programy rozrywkowe i talent show sprzed lat. Przypomniano także ''Mini Playback Show'', pierwszą wizytę Angeli Merkel w RTL-u z 1991 roku czy telewizyjny debiut Heidi Klum w talk-show Thomasa Gottschalka z 1992 roku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...