Skocz do zawartości

Zgierz - wszystko, co można wycisnąć z Yagi 9


michalzgierz1989
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13305175_995282147207760_386629859621458


Jestem w trakcie wrzucania skanu w wersji video z anteny radiowej na zdjęciu trochę to potrwa ale jak tylko film będzie dostępny od razu pojawi się tutaj do niego Link, kierunek ustawienia anteny to Włocławek, Tuner SONY ST-390 załączony IF-Band, warunki nawet dzisiaj dobre bo odezwało się Radio Olsztyn
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Teraz porównanie odbiorników stacjonarnych mój jest już umieszczony, a teraz odbiornik Kolegi, Technisc GT650

 

13339565_996589717077003_625083091245178

 

Antena to 3 Elementowe yagi ustawione mniej więcej w stronę Sieradza,

 

13268481_996589943743647_429008620296478

 

Tuner Technics ST-GT650

 

miejsce nasłuchu ulica Lechonia w Zgierzu, teren trochę wyżej nad poziomem morza niż mój dom, Tuner wczytuje RDS mniej płynnie, Jednak sygnał pokazuje bardziej wiarygodny

 

https://youtu.be/NM3ZVO3Zq3U

 

13335551_996590003743641_129381438547378

 

13301508_996590050410303_600818908017784

 

Sprzęt mobilny z którego korzystamy podczas wypadów , jest to chyba jeden z najlepszych odbiorników samochodowych z jakimi mieliśmy z kolegą do tej pory doczynienia, ma tak dużą separacje że na kawałku anteny jak na zdjęciu powyżej np w przypadku Zgierza na 97,4 jest silny TOK FM, a na 97,3 nie ma po nim ani śladu i jest dzięki temu Radio ZET z Sierpca, kolejną zaletą tego odbiornika jest radio cyfrowe DAB+ z Łodzi na kanale 5C nadaje MUX Polskiego Radia około 10 programów cyfrowo w jednym miejscu, bez problemu odbiera też zakres AM,  z innych Bayerów można się Łączyć bez przewodowo z innymi urządzeniami takimi jak telefon czy nawigacja, czytnik płyt odbiera wszystkie formaty audio, jest to jeden z nielicznych odbiorników samochodowych które posiadają dodatkowe filtry tak zwany  If-Band, Na YT możliwości tego radyjka, miejsce testu to ulica Ciosnowska obok dawnej jednostki wojskowej w Zgierzu teren dość wysoko położony

 

 https://youtu.be/kcu4i5UGsdk

Edytowane przez Michal Tybura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

@michalzgierz1989

 

Cześć. Mam pytanie. Nabyłem wczoraj tuner radiowy Kenwood KT-1060L. Co sądzisz o tym sprzęcie? Czy jak dokupię 9 elementową yagę na 87,5-108mhz, to czy nada się takie zestaw na tzw DXy? Mam zamiar też kupić tzw rotor, czyli taka obrotnica do anten.

 

PS. Nie mogę znaleźć w necie takiej dużej anteny radiowej. Jeśli znasz jakieś linki do sklepów to proszę o podanie ich.

PS2. Obecnie posiadam na dachu do okólną antenę radiową(okrągły dipol) ale że zbiera ona dookoła to jest problem że zbiera ona nieraz 2 stacje z różnych kierunków i nakładają się one na siebie.

w antenie tej znajduje się przedwzmacniacz Badmor Zefir FM o zysku 16 db. Pozdrawiam.

Edytowane przez Sławomir Pawłowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 8 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Niedzielny skan 14.01.2018 z instalacji zbiorczej w bloku na Ulicy Staffa w Zgierzu, na Odbiorniku Technics ST GT650

 

 

Niedzielny skan 21.01.2018 w Najwyżej położonym punkcie w Zgierzu na odbiorniku JVC KD-DB95BT

 

 

nowością jest stały odbiór RMF Classic na 93,1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Niedzielno - Poniedziałkowe skany 6-7.05.2018 z instalacji zbiorczej w bloku na Ulicy Staffa w Zgierzu, oraz na antenie SV Total na Odbiorniku Technics ST GT650

 

SV Total

 

lepszy odbiór stacji w polaryzacji V

 

Azart

 

lepszy odbiór stacji w polaryzacji H

 

autorzy michalzgierz1989 i max95100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj rano była bardzo dobra propagacja i wpadły następujące MUX DAB+

5B - Wrocław
6B - Warszawa (Tutaj widzi sygnał cały czas ale jest za slaby żeby się wczytało gdyż antenę mam w pionie)
10A - Warszawa (Test) (Podejrzewam że po założeniu anteny dało by się odebrać cały czas)
10D - Kielce
11A - Solec Kujawski
11C - Opole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W Niedzielę 14.04.2019 wybrałem się z kolegą na Górę Wilamowską w Zgierzu z kuchennym odbiornikiem DAB+, Nie było za specjalnych warunków propagacyjnych, a sygnał z Warszawy i Torunia był stabilny, tak więc wniosek płynie następujący że bez większego problemu te lokalizacje da się odebrać również z anteny zewnętrznej, sprawdziliśmy też FM bo również dobrze tam odbiera

 

DAB+

 

FM

 

Autorzy michalzgierz1989 i max95100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

ES z Włoch

 

Radio Opole i Radio Opole 2 w DAB+

 

Mux 10A z Warszawy i 10D z Kielc

 

Skan Radiowy na Osiedlu 650 lecia w Polaryzacji H 

 

Radio Kraków w DAB+

 

OFF Radio Kraków w DAB+

 

Radio Lublin w DAB+

 

FOLK Radio w DAB+

 

Radio FIAT 94,7 FM

 

 

Twoja Polska Stacja 101,9 FM

 

 

Szybki skan Radiowy DAB+ w Zgierzu

 

Radio Gdańsk w DAB+


Kilka filmików które się uzbierały, ze względu na brak serwera i tez czasu na bieżąco będą się pojawiały zdjęcia i Filmy na grupie na FB, tutaj filmy będą udostępniane z poślizgiem natomiast zdjęć nie będę już wrzucał, za duzo z tym zachodu..

https://www.facebook.com/groups/722240041567697/

Edytowane przez michalzgierz1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...