Skocz do zawartości

Dziwny przekaz z symulacjami komputerowymi...


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj z ciekawości sprawdzałem, czy jest coś nadawane na nieaktywnych przekazach na Hotbirdzie (a jak wiadomo, pustych rekordów na 13°E jest dość dużo) i przez przypadek na dawnej częstotliwości kanałów telezakupowych Telemarket i Telemarket for You (11662V, SR 27500, DVB-S2) znalazłem dwa dziwne przekazy:

-w miejscu Telemarket jest komputerowa wizualizacja wyścigów konnych, która momentalnie przypomina prawdziwy przekaz, ale tak naprawdę wygląda to na jakąś grę komputerową z włoskim komentatorem, obok nazwisk graczy jest mnóstwo cyferek

-w miejscu Telemarket for You też są jakieś komputerowe wizualizacje, tylko że tutaj są inne dyscypliny: symulacje piłki nożnej (zazwyczaj mecze pomiędzy afrykańskimi krajami), wyścigi psów, kolarstwo torowe itp., w chwili pisania postu (11:40) jest symulacja Formuły 1 lub podobnych wyścigów, też jest mnóstwo dziwnych cyferek, nie ma tutaj natomiast głosu

 

W obu przekazach często pojawia się nazwa Eurobet. Dodam też, że przekaz z symulacją jeździectwa 15 kwietnia można było zobaczyć na którejś z kopii Rai 4. Czemu mogą służyć takie przekazy i po co są one w ogóle emitowane? :)

 

EDIT 11:44: W miejscu Telemarket for You włączono przekaz Al Jazeery Arab - o co w tym wszystkim chodzi, bo nie wiem?

EDIT 11:47: Teraz w miejscu Al Jazeery wersja Mubasher, a chwilę potem pojawiły się „pasy łowickie” - dziwne...

EDIT 11:54: przepraszam za tyle edycji posta ;), ale przez chwilę było jakieś włoskie radio, potem... TVP Polonia i „Ranczo”, a teraz znowu powróciła symulacja komputerowa

Edytowane przez Camilieu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kisiel95, zgadza się, przekaz był identyczny.  :)

 

Już wiem, co to było, jednakże mam jeszcze jedno "ale": dlaczego zawsze, gdy "sporty wirtualne" pojawiają się na Hotbirdzie, to są w dziwnych lokalizacjach i pojawiają się i znikają znienacka? Do takich przekazów jak ten Eurobetu prędzej pasowałoby pojawianie się cyklicznie specjalnego rekordu, zupełnie tak jak kiedyś było z Uniresat HD...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma zapewne szuka rynku zbytu, testuje i prezentuje swoje produkty, być może eksperymentują w związku ze zbliżającymi się targami ANGA. Ogólnie takich przekazów jest dość dużo, ale najczęściej gdy już emisja jest regularna, to są szyfrowane, dużo tego jest na 9°E, ostatnio uruchomione trzy kanały Better na 11,900 GHz, pol. H to właśnie tzw. sporty wirtualne, na początku krótko było to FTA, teraz są w Nagrze. Gdy już ktoś zdecyduje się wprowadzić ten produkt na lokalny rynek, to kanał zostaje na stałe.

 

Podobne testy są od jakiegoś czasu np. na 30°W FTA z 10,755 GHz, pol. H, tam jeśli dobrze pamiętam w kółko jest puszczany trailer wirtualnego meczu Anglia - Włochy, bez audio.

 

Bardziej to pasuje do kącika DX-era, przenoszę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...