Skocz do zawartości

Polscy youtuberzy


Kirk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zbierałem się jakiś czas z założeniem tego tematu, nawet zapowiadałem zamiar zrobienia tego na SB, więc w końcu to robię :)

 

Od pewnego, dość długiego już czasu, na YouTubie jest coraz więcej osób, którzy praktycznie robią z tworzenia filmów pracę. W skrócie: jest coraz więcej youtuberów. Wielu zajmuje się grami, komentowaniem wszystkiego, albo robieniem śmiesznych z założenia rzeczy. Oglądacie jakieś kanały? Kogo lubicie, a kogo nie lubicie w polskim YT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swego czasu oglądałem kanał "Dwa Dwa TV", którego właściciel nakręcił kilka serii filmów poświęconych różnego rodzaju windom w Polsce. :) A że windy to jedno z moich zainteresowań to filmy te oglądałem z dużym zaciekawieniem. :) Jestem też na YouTube subskrybentem kilku innych kanałów o podobnej tematyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o YT to najbardziej lubię oglądać kanały ''Gimby nie znajo'' - o starych programach i serialach telewizyjnych, postaciach itp. oraz ''Matura to bzdura'', ''Cyber Marian'' i ''Niekryty Krytyk''.

 

W Polskim YT nie lubię kanału ''Polityczne LSD'', który został stworzony przez sympatyków JKM-a i Grzegorza Brauna, w którym pojawiają się m.in. wyrwane z kontekstu wypowiedzi Jana Pawła II z programu telewizyjnego ''Ziarno'' z 1991 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię następujące konta:

- ChwytakTV (parodie pana z kartonem na głowie są znakomite - zwłaszcza trylogia z konewką w tle)

- Gimby nie znajo

- Kocham Gotować (prowadzony przez pana Ogińskiego z "Hell's Kitchen" i "Top Chef'a" znanego z powiedzonka: Siemanko witam w mojej kuchni)

- MaxTV (który to mówi (albo i pierniczy) jak jest

- Ponki

- Grupa Filmowa Darwin (zwłaszcza za serie "Wielkie Konflikty")

- KomorekW (zwłaszcza za plebiscyt Przereklamowani)

- Abstra.... TV

- Cyber Marian (zwłaszcza za mix'y)

Wielkim sentymentem darzę także nienadawane już medialne "Gap się" w którym to brałem parę razy udział.

 

Nie lubię natomiast pogadywanek z grami snajperskimi w tle.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o te kanały, które lubię, to wymienię takie:

 

-Niekryty Krytyk - jak dla mnie nr.1 na YT, choć od pewnego czasu ma pewną "sinusoidę" jeśli chodzi o formę (czyli że zdarza mu się nagrać świetny odcinek, albo 2, a następny jest dość nudny), ale można mu to wybaczyć, w końcu siedzi w tym już 6 lat.

-Ponki - nawet fajna grupa (Dominika ma najfajniejsze walory artystyczne ;) ), robią nawet śmieszne rzeczy, chociaż też zdarza im się wypuścić słabiznę.

-Abstra[wiadomo co tu ma być]. TV - też nawet mają śmieszne materiały.

-"Z tylnej części ciała" (nazwa zastępcza na użytek forum) - absurdalne komentarze o różnych sprawach, chyba najbardziej obszerne odcinki w polskim YT. W tej regularnej serii vlogów odcinek może trwać nawet 50 minut. Do tego jeszcze "dubbingi" robione metodą "na Fedorowicza".

-MaxTV - czyli kanał Mariusza Maxa Kolonki, lubię posłuchać, co ma do powiedzenia

-wideoprezentacje Atora - z tego samego powodu co MaxTV, choć styl inny, moim zdaniem Ator jest sympatyczniejszy.

 

A ci, których nie lubię, to m.in wymienieni w poprzednich postach Stuu, Gimper, Littlemoonster96, trochę też mi się przestał podobać Nitro, choć jego seria rozmów telefonicznych potrafiła mnie rozbawić jakieś 3 lata temu.

W ogóle tutaj Gimper jest ciekawym przypadkiem pewnej hipokryzji. Widać, że gościu jakąś inteligencję ma, ale coraz częściej woli robić z siebie totalnego bałwana, a czasem nawet odnoszę już wrażenie, że naprawdę nim jest. Bo sprawa z nim wygląda tak: w wakacje 2015 TVN zaprasza Gimpera, żeby mówił o tolerancji. Mówił pięknie i kwieciście, że nie wolno hejtować, że trzeba szanować każdego itd. Fajnie, ludziom się spodobało. No, tyle tylko, że już jakiś czas po tym programie Gimper zaczyna jechać po Atorze jak po łysej kobyle. Ator też nie jest bez winy, bo trochę namieszał w 2015 chyba, albo nawet jeszcze wcześniej (chodziło chyba o wybijanie się na innych czy też robienie hasztagów specjalnie po to, by mieć więcej wyświetleń), ale dawno za to przeprosił. A tymczasem Gimper w wielu filmach puszczał obraźliwe teksty. Dochodzi do tego jeszcze sprawa serii "Overwatch Hajsowników", czyli publiczne banowanie osób łamiących regulamin na grupie na Facebooku, tam też Gimper sobie używa na swoich fanach, przeważnie uczniach gimnazjum.

 

W zasadzie to gdyby Ator nie ogłosił w marcu tego roku, że składa pozew, sprawy by nie było. Ale pozew o zniesławienie poszedł, bo gościu już nie mógł wytrzymać. Dochodziło do tego, że Atora zaczęli nienawidzić psychofani Gimpera, widzący, że wyzywanie kogoś, kogo nie lubi ich wódz, jest w porządku. Sprawa stała się nawet przyczynkiem do reportażu w programie Superwizjer TVN, wyemitowanym 17 maja. Już w marcu Gimper zaczął się tłumaczyć, że to, co robi na filmach, to jest pewna konwencja, a nawet że obrażanie się to "sztuka i kunszt'. Sam wyśmiał też granie na emocjach Atora i stany depresyjne, by 5 minut później pokazywać do kamery recepty i tabletki przeciwko depresji, które Gimperowi przepisał psychiatra. Najbardziej szokujące były dla mnie słowa z pewnego "Overwatcha", będę cytował z pamięci: "Zastanawiam się, czy te osoby, które zostały zbanowane na Hajsownikach, czy one są teraz wyszydzane w szkole, obrażane, bite... myślę że gdyby ktoś z tego powodu popełnił samobójstwo, to mogłoby być całkiem zabawne."

Gimper też ma pretensje do samego TVN, gdyż uważa, że w reportażu przedstawiono go w złym świetle, i pominięto zasady etyki dziennikarskiej (a mówi to osoba uważająca obrażanie się wzajemne jako sztukę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do "Z zadka" (wiadomo jaka ma być tutaj nazwa właściwa nazwa) to ich najlepszym dubbingiem jest ten o Ojcu Rydzyku który wynalazł nową sztukę walki "Trwamkewondo".

Ciekawe są też produkcje "Chwytaka" a zwłaszcza przeróbki piosenek (np: [beep] Dance (Tyś je... ), seria o konewce (Zaje... żule mi, Do chałpy wloz, Lis mi stąd wyszoł) czy takie inne utwory jak Napijmy się gorzoły, Wje... jej czy [beep]nym ino roz. Poza tym dobre też ma parodie programów kulinarnych (W kuchnie) czy pytań z serii Q&A.

Ciekawe programy ma też Radek Kotarski (Polimaty) ale nie wiem czy jeszcze je tworzy. Podobna sprawa ma się z "SuperSamem" Szymona Majewskiego gdzie też trafiały się niezłe odcinki. Na pewno ciekawe wydania miał program 20m2 Łukasza gdzie gościło sporo gwiazd. Z bardziej wulgarnych programów oczywiście nie można zapomnieć o Baśce z Klatki B (Baśka Blog) a z bardziej edukacyjnych "Historie Memów" z profilu Bądźmy Poważni, "Kocham Gotować" pana Ogińskiego, czy "Gdzieś już to słyszałem" Jacka Tomkowicza z RMF FM.

Tak swoją drogą szukam pewnego programu w którym do dane sprawy wydania komentowało dwoje gości którzy nawet firmowali program swoimi nazwiskami - z tego co wiem mieli oni sporo odcinków ale po którymś z nich zaprzestali działalności. Wie ktoś może jak nazywał się ich program?

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byś sobie obejrzał kanał Centurionixa to tam jest dużo mocniej, jeżeli chodzi o JPII.

Lubię "podziemnatv", serię "KomentATOR" na kanale wideoprezentacje i MaxTV.

 

Nie przesadzajmy - Centurionix to już zupełnie nie ta półka, gdy mamy do czynienia z atakami na Polityczne LSD. ;)

 

Swoich typów nie przedstawię, ale powiem tylko, że jeszcze żaden z moich jeszcze nie padł. Poza tym szczerze podziwiam ludzi wybierających "kanały" pokroju CyberMariana czy Abstrachooye i tych, którzy angażują się w spory pomiędzy różnymi autorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kirk za przypomnienie programu o który pytałem cię w prywatnej wiadomości jak i wszystkich w powyższym poście - oczywiście chodziło o Lekko Stronniczych.

Co do "Cyber Mariana" to jemu chyba najlepiej wyszły polskie słowa w piosenkach tak jak Chwytakowi parodie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oglądam przeważnie:

*Cyber Marian (za Cyber Info)

*MówPoLucku (za Forzę Horizon 2)

*Z D[CENZURA]y (za zd[CENZURA]pingi, a najlepsze to parodia kultowego programu "Śmiechu warte", a teraz oprócz nadużywającej durnej śmiejącej ryby, którego uważam, że tego w ogólne nie powinno być na kanale)

*Gimby nie znajo (za stare programy telewizyjne)

*IsamuxPompa

*Tivolt

*Gimper (za serię Overwatch Hajsowników, w którym banuje jego fanów, którzy łamią regulamin)

*5 sposobów na (za afterki)

*Sprytne Babki (za afterki)

*Jacek Gadzinowski (za wjazdy na chatę)

*Polimaty

*Yoji720

*Topowa Dycha

*Krzychu Gonciarz

*Duży w Maluchu

*ZosiaNS

*Turpat (za prowadzenie kanału "GIMBY NIE ZNAJO")

*Wujek Bohun (za symulatory)

*MaryKateAnPLAY

 

Natomiast nie przepadam za Blowka (po prostu go nie lubię), Thora (bo jest Minecrafterem i wtrąca się do CM), Kiślu (nie Kisiel, a taki gamer; tak samo jak Thor), Zbycha Stonogę (bo jest [beep]em i kryminalistą, a jednocześnie chce dokonać pucz) oraz Polityczne LSD (za propagandę obrażające PO i PiS)

Edytowane przez Pepek94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Człowiek Warga naraził się władzom Torunia: http://ddtorun.pl/pl/541_o_tym_sie_mowi/5224_kontrowersyjny_youtuber_o_toruniu_antyreklama_miasta.html

 

Swoją drogą to mnie to zaskoczyło. Powstało już kilkanaście filmików z tej serii, żadne miasto jak dotąd nie miało pretensji, bo wszyscy rozumieli, iż jest to ironia. A tu niestety władze Torunia musiały "zabłysnąć". Ja sam, jako ktoś, kto obecnie więcej przebywa w Toruniu, aniżeli w mieście, w którym mieszkam, widzę że ten filmik jest prześmiewczy i przerysowany. Zresztą, nie trzeba mieć nawet takiego doświadczenia, by to zobaczyć. Ale dzięki temu wiem przynajmniej, że tekst o jedynym miejscu na dworcu, gdzie można palić, jest nieco na wyrost, bo są 2 takie miejsca. Tylko że ja bym nie robił z tego jakiejś strasznej afery. Bo co, już nie można sobie skrytykować danego miasta? Zresztą, zobaczymy jak będzie film o Bydgoszczy, czy w tym przypadku też będzie mówione w Toruniu, że to wulgarne jest? (a czuję że wtedy nie powiedzą tak, ludzie z tego regionu pewnie wiedzą, dlaczego ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie drażni że Człowiek Warga wymyśla różną liczbę drażniących rzeczy w danym mieście - przykładowo Kraków takich rzeczy ma 27 choć można by znaleźć więcej takich wkurzających rzeczy w Krakowie. Przykładowo jeżeli w Toruniu doczepiono się do mediów Rydzyka to w Krakowie można do RMF FM i TVN'u :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to zależy od tego, ile Człowiek Warga może takich rzeczy wymyślić. Nie może ustalić takiej stałej liczby typu 50, bo musiałby wtedy specjalnie kombinować w takich przypadkach, gdy bez wymyślania na siłę można odszukać ledwo 30 rzeczy, a reszta jest już tak na doczepkę. Przy czym tutaj trzeba pamiętać, że te rzeczy nie zawsze są wkurzające.

 

Czy w Krakowie można się doczepić do RMF... nie wydaje mi się, z tym radiem nie wiążą się automatyczne skojarzenia, które mogą wzbudzać śmiech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezary Pazura postanowił też spróbować jako jutuber:

 

 

-----------------------

Tak swoją drogą jak wam się podoba mój nowy twór? :D

https://www.youtube.com/watch?v=QJcSMdDE9AM

dla porównania Rap-Libs Rap Critica: www.youtube.com/watch?v=YwmBpICMe-M

Edytowane przez PharellMan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że Pazura szuka nowych wyzwań, ale tak naprawdę wybijanie się na większym youtuberze (czyt. Blowek). Może i zyska jakiś fanów, ale to pewnie będą głównie "fani" Blowka (czyli widzowie 10-13 lat).

 

W ogóle ostatnio youtuberów dopadła jakaś plaga "marketingowa". Gdzie się nie spojrzy, tam jakiś youtuber reklamuje sieć komórkową bądź jakiś napój. Kiedyś nagrywali z pasji i dla zabawy, a teraz co? Co drugi post/zdjęcie/snap to tylko nachalna reklama jakiegoś produktu wpychanego na siłę. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 90% tych reklam z youtuberami jest dla mnie żałosne. Nie rozumiem, co np. sobą reprezentuje littlemooonster96, że reklamuje Fantę. Bo się lansuje ciuchami w internecie, a w głowie sieczkę ma? Naprawdę, to jest masakra.

 

A najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że jak Niekryty Krytyk wychodził ze swoją twórczością poza YT, zaczął pisać książki i robić audycje dla Radia ZET, to wiele osób mówiło, że się sprzedał. A teraz praktycznie nikt nie mówi tak o całej rzeszy, która poszła do reklamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie Youtuberzy chcą być znani także poza YT, więc występują w reklamach jak np. Banshee w reklamie ''Plusha'' (jej wogóle nie znałem, dopiero tutaj się o niej dowiedziałem) czy littlemooonster96 w reklamie ''Fanty''.

 

JDabrowsky też wyszedł poza YT. W radiowej ''Czwórce'' ma audycje pt. ''Terefere Radio'' w poniedziałki i środy od 21:00 do 21:30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO lepiej gdy tacy jak Banshee czy Angelika Mucha reklamują się w sieciach komórkowych czy z napojami niż gdyby mieli jeździć na eventy growe takie jak IEM (littlemonster na nim była a z CSGO, Hearthstonem czy SC2 ma tyle wspólnego co ja z byciem prezydentem RP)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...