Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mozilla Firefox

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#41 śmiechu warte

śmiechu warte

Rozpisany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 385 postów
  • Od: 21 cze 2016

Napisano 16 marzec 2018 - 23:03

Od wielu lat używam FF, jednak stwierdzam że nie jest tak szybki i energooszczędny jak MS EDGE, którego niestety nie trawie :/

Trudno żeby było inaczej skoro EDGE jest integralną częścią systemu. Poza tym, FF najbardziej obciążają wszelakie rozszerzania, których do EDGE jak na lekarstwo.

Zróbcie sobie test z linka. Najpierw z załączonymi waszymi ulubionymi rozszerzeniami, a potem z wyłączonymi. Zobaczycie kolosalną różnicę. http://browserbench....Speedometer2.0/

Dlatego zalecam użytkownikom FF remanent rozszerzeń, bo często instalują coś, czego potem w ogóle nie używają.

#42 Barti

Barti

Moderator

• Moderacja
  • 6605 postów
  • Od: 12 maj 2007
  • LokalizacjaOpolszczyzna

Napisano 17 marzec 2018 - 16:52

Ja aktualnie na Firefoksie nie mam zainstalowanych żadnych dodatków. Na chwilę obecną nie potrzebuję nic z nich.

barti_skforum_sign_ipb.pngbarti_skforum_qrcode.png
Nie udzielam porad za pomocą Prywatnych Wiadomości (PW). Masz problem? Masz jakieś pytania? Pisz na forum w odpowiednim dziale i wątku.

#43 Barti

Barti

Moderator

• Moderacja
  • 6605 postów
  • Od: 12 maj 2007
  • LokalizacjaOpolszczyzna

Napisano 12 maj 2018 - 21:55

Pojawiła się nowa wersja przeglądarki Mozilla Firefox, oznaczona numerem 60.

Nowością w najnowszej wersji "Liska" jest to, że wprowadzane zostają w niej elementy sponsorowane. Czyli innymi słowy, podczas korzystania z tej przeglądarki czeka nas przy tym oglądanie reklam. :shock: Sic! :/

Według obecnych informacji, elementy sponsorowane są na razie dostępne tylko w Stanach Zjednoczonych. Ufff, oby ten stan rzeczy potrwał jak najdłużej! :?

Więcej na ten temat można poczytaj tutaj: :arrow: http://www.komputers...-co-nowego.aspx

Ja na moim laptopie dokonałem już aktualizacji "Liska" do sześćdziesiątki. :D Tak samo, jak poprzednie wersje, również i ta najnowsza śmiga szybko i sprawnie. :) Żadnych reklam, póki co, w tej przeglądarce nie widać. ;)

Gdy pojawią się i w Polsce to nie wiem, czy nie trzeba będzie wtedy pomyśleć nad "odstrzeleniem Liska" (ojj, brutalnie to zabrzmiało ;)) i przesiadką na inną przeglądarkę... :roll: Chociaż szkoda by było, bo się bardzo przyzwyczaiłem do "Liska". :?

barti_skforum_sign_ipb.pngbarti_skforum_qrcode.png
Nie udzielam porad za pomocą Prywatnych Wiadomości (PW). Masz problem? Masz jakieś pytania? Pisz na forum w odpowiednim dziale i wątku.