Skocz do zawartości

Mozilla Firefox


Rekomendowane odpowiedzi

Ja też jestem wierny liskowi od minimum dobrych kilkunastu lat. Były momenty lepsze i gorsze, ale przez myśl mi nie przeszło, by zmienić na "szpiegusa" od(wiadomo kogo). Do 57 na razie nie aktualizuje, chociaż przetestowałem i za[beep]ziela jak rakieta. Brak wsparcia dla niektórych rozszerzenień przesądził sprawę. Na razie zostaje przy 55.03. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem bardzo wierny "Liskowi" i to już od lat. Przesiadłem się na na niego z Internet Explorera, który był dawniej też dobrą przeglądarką, ale do czasu... :? Z żadnej innej nigdy nie korzystałem i nie korzystam, np. z Google Chrome, czy tam innej Opery.

Jak już wcześniej wspomniałem, w najnowszej wersji Firefoksa drażni mnie zmieniony znacznie jego wygląd. Teraz ta przeglądarka jest jakaś taka, nie wiem, "płaska"... :roll: Zupełnie jak Windows 10... :crazy: Czy da się może coś z tym zrobić? Czy są może dostępne jakieś "skórki", czy coś w tym rodzaju, dla przeglądarki Firefox Quantum?

Zaletą najnowszej wersji "Liska" z pewnością jest jego bardzo szybkie działanie. Tutaj zdecydowanie jest poprawa. Minusem natomiast są problemy z funkcjonowaniem dodatków. Ja jednak od jakiegoś czasu z nich nie korzystam, więc jak na razie, nie ma to dla mnie większego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wcześniej wspomniałem, w najnowszej wersji Firefoksa drażni mnie zmieniony znacznie jego wygląd. Teraz ta przeglądarka jest jakaś taka, nie wiem, "płaska"... :roll: Zupełnie jak Windows 10... :crazy: Czy da się może coś z tym zrobić? Czy są może dostępne jakieś "skórki", czy coś w tym rodzaju, dla przeglądarki Firefox Quantum?

Jeśli chodzi o zmianę wyglądu, to kilka dni temu natknąłem się na https://github.com/aris-t2/customcssforfx.

Testowałem przez chwilę z Firefox Quantum 57.0 i wygląda na to, że to działa.

W katalogu "previews" są przykładowe zrzuty ekranu wyglądu po zastosowaniu styli.

Edytowane przez mp107
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, ale widzę tutaj sporo kombinowania w "instalacji" tych styli. :?

Ja jednak nie będę ryzykować, bo nie chcę, aby się coś przy tym w "Lisku" sypnęło i że przestanie mi on wtedy działać. :roll:

Tak więc, jeśli nie da rady inaczej to na razie zostanę przy tym, co jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmian w ustawieniach i about:config - przynajmniej jeśli chodzi o te wspomniane - nie testowałem - one faktycznie mogą niekiedy coś zepsuć. Dodałem tylko pliki dotyczące styli i to wystarczyło, aby zmienić wygląd.

W takim wypadku jak coś "sypnie" to wystarczy usunąć katalog "chrome".

Z tego co mi wiadomo style te nie wpływają w żaden sposób na resztę ustawień przeglądarki. Są jedynie wczytywane przy uruchomieniu aplikacji jeśli te pliki istnieją i... tyle.

Niestety, nowe API - WebExtensions - nie pozwala na zmiany w zakresie wyglądu i jest to problem "nie do obejścia", o ile Mozilla w tym obszarze nie utworzy jakiegoś nowego lub nie rozszerzy wspomnianego.

Edytowane przez mp107
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Mi także nie podoba się nowy wygląd Firefoxa. Jest teraz upodobniony do Edge, Windows10, dlatego nie aktualizuję do najnowszej wersji i zostaję przy starszej. W kolejnej wersji mogliby popracować nad szybkością uruchamiania się go i nad większą wydajnością bo czasami przy wielu otwartych kartach się tnie i zamula.

Edytowane przez pawlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wielu lat używam FF, jednak stwierdzam że nie jest tak szybki i energooszczędny jak MS EDGE, którego niestety nie trawie :/

 

Trudno żeby było inaczej skoro EDGE jest integralną częścią systemu. Poza tym, FF najbardziej obciążają wszelakie rozszerzania, których do EDGE jak na lekarstwo.

Zróbcie sobie test z linka. Najpierw z załączonymi waszymi ulubionymi rozszerzeniami, a potem z wyłączonymi. Zobaczycie kolosalną różnicę. http://browserbench.org/Speedometer2.0/

Dlatego zalecam użytkownikom FF remanent rozszerzeń, bo często instalują coś, czego potem w ogóle nie używają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pojawiła się nowa wersja przeglądarki Mozilla Firefox, oznaczona numerem 60.

Nowością w najnowszej wersji "Liska" jest to, że wprowadzane zostają w niej elementy sponsorowane. Czyli innymi słowy, podczas korzystania z tej przeglądarki czeka nas przy tym oglądanie reklam. :shock: Sic! :/

Według obecnych informacji, elementy sponsorowane są na razie dostępne tylko w Stanach Zjednoczonych. Ufff, oby ten stan rzeczy potrwał jak najdłużej! :?

Więcej na ten temat można poczytaj tutaj: :arrow:http://www.komputerswiat.pl/nowosci/programy/2018/19/firefox-60-0-do-pobrania-co-nowego.aspx

 

Ja na moim laptopie dokonałem już aktualizacji "Liska" do sześćdziesiątki. :D Tak samo, jak poprzednie wersje, również i ta najnowsza śmiga szybko i sprawnie. :) Żadnych reklam, póki co, w tej przeglądarce nie widać. ;)

Gdy pojawią się i w Polsce to nie wiem, czy nie trzeba będzie wtedy pomyśleć nad "odstrzeleniem Liska" (ojj, brutalnie to zabrzmiało ;)) i przesiadką na inną przeglądarkę... :roll: Chociaż szkoda by było, bo się bardzo przyzwyczaiłem do "Liska". :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...