Skocz do zawartości

Mozilla Firefox


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie działają wszystkie spośród pięciu filmików znajdujących się na stronie pod podanym przez ciebie wyżej linkiem. :)

Sprawdzenia działania tych filmików dokonałem przed chwilą na moim komputerze stacjonarnym z systemem Windows XP SP3.

Nie wiem, jak wygląda z tym sytuacja na moim laptopie z systemem Windows 7 SP1 64-bit. Przy okazji sprawdzę. ;)

 

Jaką masz wersję Firefox'a? Ja mam najnowszą, v. 46.0.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Mozilla w swojej przeglądarce Firefox kończy z pluginami typu NPAPI, czyli z wtyczkami od Adobe, a także Javą i z wtyczką Silverlight. :/

W Firefoksie od wersji 52 nie będą one już obsługiwane. Jedynym dostępnym pluginem będzie Flash Player.

Więcej informacji można poczytać tutaj: :arrow:http://www.komputerswiat.pl/nowosci/programy/2017/04/firefox-52-0-beta-z-udoskonaleniami-dla-menedzera-pobierania.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze, znacznie poprawi to bezpieczeństwo przeglądarki (a w zasadzie użytkowników). Może to da do myślenia właścicielom różnych stron, którzy dalej korzystają z tak przestarzałych i dziurawych rozwiązań. Bardziej mnie martwi planowana zmiana wyglądu przeglądarki, bardzo lubię obecny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że programiści FF przesadzają z sukcesywnym obcinaniem wsparcia dla tej czy innej technologii. Ja już od jakiegoś czasu konsekwentnie nie aktualizuję tej przeglądarki (mam wersję 45), po tym jak dowiedziałem się że będą blokować (jeśli dobrze pamiętam) instalowanie niepodpisanych dodatków bez możliwości zmiany tego w about:config.

Nie cierpię, jak ktoś mi na siłę mówi, że jest mądrzejszy ode mnie.

Edytowane przez Barti
Przeniesiono post do bardziej odpowiedniego wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Przeglądarka kończy ze wsparciem dla XP oraz Visty. Zaczynam się bać, jak się okaże, że nadejdzie termin końca wparcia dla Win 7  i 8.x.

Edytowane przez Barti
Zbędne nadużywanie klawisza spacji. Pomiędzy wyrazami dajemy tylko jeden odstęp (spację), a nie kilka, czy kilkanaście. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zaktualizowałem dzisiaj przeglądarkę Mozilla Firefox do najnowszej wersji, 55.0.3 na moim laptopie z systemem Windows 7 SP1 Home Premium.

No i muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczony. :D Do tej pory "Lisek" dosyć mi mulił, jednak po dzisiejszej aktualizacji "zapiernicza", aż miło! :D

Szkoda tylko, że wersja ta nie jest już dostępna dla systemu Windows XP, dla którego ostatnią dostępną wersją "Liska" jest bodajże wersja 52. System Windows XP mam jeszcze na moim 10-letnim już komputerze stacjonarnym, którego używam do dziś, bo jako tako jest jeszcze użyteczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, też miałem takie odczucie po tym update. Ale szybko okazało się, że to tylko złudzenie - i tak trzeba raz na dzień restartować przeglądarkę, żeby jako tako działała. Raczej już nie wrócą te czasy, gdy można było mieć 100 kart i przeglądarkę bez restartu przez miesiąc. :D

Jestem ciekawy, co to będzie z wersją 57, kiedy większość dodatków przestanie działać, gdyż autorzy są niechętni do przepisywania ich na nowe rozwiązania Mozilli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, rozumiem. Ja, jak kończę pracę na komputerze to zamykam zawsze wszystko, łącznie z przeglądarką internetową. Nawet jak w danej chwili, siedząc przy komputerze, nie przeglądam żadnych stron internetowych to też całkowicie zamykam przeglądarkę, chyba że potrzebuję mieć akurat jakąś stronę otwartą to wtedy pozostawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pojawiła się nowa wersja przeglądarki Mozilla Firefox, oznaczona numerem 56.0.

Właśnie przed chwilą dokonałem na moim laptopie stosownej aktualizacji. :)

"Lisek" w wersji 56.0 działa tak samo szybko i sprawnie, jak poprzedzająca go wersja 55.0.3.

 

Co ciekawe, zostało zapowiedziane, że wersja 56 to jest już ostatnia wersja "Liska" pod obecną nazwą. Od kolejnej wersji, oznaczonej numerem 57, przeglądarka Firefox będzie się już nazywała Firefox Quantum. Wersja 57 zadebiutuje w listopadzie br.

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie: :arrow:http://www.komputerswiat.pl/nowosci/programy/2017/39/firefox-56-0-z-nowym-narzedziem-do-zrzutow-ekranowych-do-pobrania.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pojawiła się nowa wersja przeglądarki Mozilla Firefox, oznaczona numerem 57.0.
Przed chwilą dokonałem na moim laptopie stosownej aktualizacji.
Od tej pory przeglądarka Mozilla Firefox nazywa się Firefox Quantum.
Wygląda tak:
 
FF_Quantum.png

Przyznam szczerze, że nowy wygląd nie za bardzo mi się podoba. :? Przynajmniej tak na pierwszy rzut oka.

Teraz ta przeglądarka wygląda podobnie, jak Internet Explorer... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam w wyglądzie za dużej różnicy nie widzę, pewnie kwestia włączonych styli. :P Ale widzę w dodatkach - połowa nie działa tak, jak wcześniej (ograniczona funkcjonalność) a połowę mi FFwyłączył. :D Może i jest szybszy, ale pewnie jakbym v56 porządnie wyczyścił to różnica nie byłaby aż tak widoczna. Na razie mam i 56 i 57 na różnych profilach FF. 57 na razie tylko testowo, bo bez dodatków dla mnie nie da się używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, przeglądarka ta działa obecnie bardzo szybko. :D Już dwie poprzednie wersje zapierniczały, jak talala. ;)

Ja dodatków praktycznie nie używam. Bywają z nimi problemy, a także potrafią spowalniać działanie przeglądarki.

 

Z tego, co widzę, przeglądarka Firefox Quantum stylistycznie jest teraz najbardziej dostosowana do systemu Windows 10. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...