Skocz do zawartości

Sky (UK/Ireland)


RETROJAM500
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież tam nic nie ma...

 

Raczysz żartować ? Bo na poważnie to twojego postu nie potraktuję. Oferta Freesat swoją zawartością programową powala na kolana. Kanały muzyczne, filmowe, sport itp. Odważę się powiedzieć, iż oferta programowa FTA w Wielkiej Brytanii przewyższa niejeden pakiet TV w Polskiej TV-SAT. A podstawowe kanały dostępne w HD. Tylko jest jeden warunek - bariera językowa, ale jak ktoś uczy się angielskiego to nawet i to staje się plusem bo obcuje się z językiem i można się sporo nauczyć.

Nie,nie żartuję,prócz BBC czy kanałów naziemnych tu czyli C4 czy C5 reszta to śmieci w słabej jakości.....

Wszystko co dobre jest zakodowane..to chyba oczywiste?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

satfreee czy mógłbyś wyjaśnić różnice między tymi dwoma ofertami, kanały bowiem wydają się identyczne (...)

Freesat - http://freesat.co.uk/what-you-get/our-channels

Wszystkie kanały są FTA, dużo serwisów na 2D/1N - w ofercie dedykowany odbiornik FTA (m.in pobiera dedykowaną listę kanałów).

 

Freesat from Sky - http://freesatfromsky.co.uk/

To samo co wyżej + kilka szyfrowanych stacji dostępnych z karty, tak jak wspomniałem wcześniej: niektóre regiony ITV 1, Channel 5 HD, Motors TV, LFC TV, Pick TV, Pick TV +1, Sony Entertainment Television, Sony +1, Viva UK. Do aktywacji karty najlepiej mieć Sky Digiboxa, potem można ją używać w jakimkolwiek tunerze z obsługą NDS.

 

Ogólnie oferta Sky UK to nie jest to co kiedyś i coraz mniej rozumiem zachwyty na tą platformą. Dużo śmieciowych, mimo to płatnych kanałów. Jakość wideo stacji SD też nie zawsze powala (i nie mówię tu o kanałach typu telezakupy) - dużo kanałów ze "ściętą" rozdzielczością - szczególnie muzyczne (MTV, Kerrang!, Magic, The Box), a nawet Sky1 czy Sky Sports. Tak, wiem, są symultaniczne wersje HD niektórych kanałów, lecz np. taki Sky 2 jest tylko w SD w śmiesznym 544x576.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a kto dziś inwestuje w SD?To logiczne że ta technologia wymiera powoli,i nadawcy na niej oszczędzają.....

 

Dziś to HD i na tym się skupiają nadawcy

 

Co do oferty...co Ci sie w niej nie podoba?Cała gama filmów,cały liczący się w świecie sport?Najlepszy dokument....najlepsze w Europie bajki...

O jakości HD w najlepszej możliwej postaci nie wspomnę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angole w ogole nie znaja i nie interesuja sie technika satelitarna, sa w tej dziedzinie tak tepi ze beda placic za karte do dekodowania kanalow fta. Tez nie rozumiem zachwytow nad sky uk, normalna platforma cyfrowa, te sky movies niczym sie nie roznia od naszego hbo, namnozyli tych kanalow filmowych nie wiem po co, w kolko puszczaja te same filmy, natknac sie na ten sam film 3 razy w ciagu dnia to normalka. Nie wiem za co kasuja tyle kasy, po prostu chyba maja monopol, a angoli stac aby tyle placic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec masz Sky ...hmmm bezpłciowa ......

nie wiem a czym jest HBO Polska prócz [beep]ianego repertuaru bez praw do wytwórni,które potrafił zgarnąć nie istniejący nfilm?

O jakośći HD nie wspomnę bo kanał ten w HD nie nadaje.....

 

Złote czasy platformy minęły?Hmm co więc czyniło ją większą niż jest dziś?Ponad 50 kanałów HD,niemal wszystko w DD 5.1.

Cały sport,którym interesują sie angole

 

Najlepszy dokument....

najlepsze bajki....uzasadnij swoje [beep]ny;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napinaj sie tak, po co to? Jak jeszcze nie mialem sky to myslalem, ze jest to cos mega super, ale teraz wiem, ze roznice nie sa az tak kolosalne jak mogloby mi sie wydawac. ok co do obrazu to sa najlepsi, ale nie zapominajmy ze maja do dyspozycji praktycznie calego satelite. dokument najlepszy? Taki sam jak u nas, czym rozni sie ramowka np nat geo? Ostatnio ogladalem apokalipse o hitlerze na polskim, a na wersji angielskiej tez to bylo tylko o innej porze. Bajki? Kazda platforma jest nimi przesycona. o ile sie orientuje to hbo ma wlasnie sporo wytworni filmowych czego nie mozna powiedziec o c+ i nfilmach czy jak to sie teraz zwie. a i jeszcze jedno, liczylem ze na comedy central uk poogladam nowe odcinki dwoch i pol ,a tu zonk, w kolko friends i stare dwoch i pol a wieczoren jakas papka typu karaluchy spod poduchy czyli to samo co u nas:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam a czego sie spodziewałeś?Rozmawiamy o platformie czy ramówkach poszczególnych kanałów?

 

Ty myślałeś że Sky to orgazmy co dzień gratis daje?Super hiper mega wypasione?To wzór dla całej Europy jakościowo jak i programowo.

Tyle w temacie.

I widzisz,Ty piszesz cyt" o ile sie orientuje" a ja to mam,mam N,mam HBO,i wiem jaki [beep] i ile później lecą filmy,które w Sky Premiere widze......

 

Bajki?Przesycone są platformy?O czym Ty piszesz?O tymze w Polsce kanały giną bajkowe?A pomyślałeś że spowodowane jest to poprostu oszczędnościami a nie żadnymi wyliczeniami?

Dokument...hmm przedewszystkim w Polsce nie masz Discovery HD.

NG HD miesiące wcześniej dokumenty nadaje....może języka nie znasz i o tym nie wiesz...

History HD.....w jednej platformie

Sky ma wszystko czego nie mają polskie platformy.I to jest fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem "Sky UK" NA PEWNO był pionierem i wzorem, jeśli chodzi o tworzenie platformy satelitarnej w europie.

 

Między innymi chyba jako pierwsze (w razie czego proszę o poprawki) uruchomiło kanały płatne na zasadzie "pay per view", jeszcze w czasach nadawania analogowego (kanały "Sky Box Office" o ile dobrze pamiętam nazwę, które były kodowane w systemie "Videocrypt" i przypominały formułą obecny "VOD" "Cyfrowego Polsatu", tzn. zdaje się tych kanałów było kilkanaście i na każdym leciał w kółko ten sam film i te filmy można było zamawiać telefonicznie - te kanały działały jeszcze przed zakodowaniem "Sky One", czyli pierwszym września 1993 roku, a ta data jest dla mnie pamiętna, bo straciłem wtedy dostęp do moich ulubionych wtedy "Wojowniczych Żółwi Ninja" i w ogóle całego "kultowego" moim zdaniem "D. J. Cat Show" :D ).

 

Inna sprawa, że rzeczywiście gdyby nasze platformy miały podobne warunki co "Sky UK", czyli praktycznie całego satelitę do swojej dyspozycji, to też pewnie byłyby uznawane za najlepsze, tylko nie wiem czy starczyłoby u nas pomysłów na tyle kanałów, żeby zapełnić całego satelitę, zresztą tam też tworzą w tym celu "zapchajdziury", bo większość kanałów ma wersje "+1", albo nawet "+2" (my pewnie doczekalibyśmy się "Rodin Tv" w wersji do "+5", ale może też przy okazji np. w końcu wszystkich wersji regionalnych "TVP Info" :D ) :D .

 

Powtórzę też, że BEZCZELNOŚCIĄ z ich strony jest moim zdaniem sprzedawanie kart do odbioru kanałów "FTA" (to tak jakby nasza "TVP" sprzedawała karty do odbioru "TVP Polonia", albo "TVP Kultura") i jestem naprawdę w lekkim szoku, że nikt w "UK" nie traktuje tego jako złodziejstwa, czy wyłudzenia (u nas na pewno by tak było) :shock: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezczelność (według mnie) polega na tym, że przecież te wszystkie kanały są nadawane "FTA", więc żadna karta do ich odbioru nie jest przecież potrzebna, a oni sprzedają ją za kwotę, za którą można kupić tuner satelitarny o dużo większych możliwościach, niż te tunery, które oni dają do tych kart i naprawdę zaskakuje mnie, że ludzie w "UK" się na to nabierają (myślałem, że są ciut mądrzejsi :D ) :D ...

 

To tak jakby u nas wmawiali ludziom, że "TVP Polonia" lub "TVP Kultura" na "Hot Birdzie" (dla przypomnienia one są też "FTA" !) można odbierać tylko za pomocą np. "nBox`a", który można kupić powiedzmy za 100 złotych, ale żeby w ogóle działał musisz dokupić jeszcze kartę, która tylko go odblokuje za drugie 100 złotych.

 

Pewnie trochę osób w Polsce by się na to niestety nabrało, ale na pewno zaraz zrobiłby się szum, że to oszustwo, bo przecież te kanały można odbierać na dowolnym tunerze satelitarnym, BEZ ŻADNEJ karty, a tam ludzie na to idą i nikt nie robi z tego afery :D ...

 

P. S. Tak dla pełnej jasności ja cały czas mam na myśli kartę "Freesat", a nie kartę na jakiś pakiet "Sky UK" (ona jednak cały czas "coś tam" też dekoduje :D ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poco ta cała kłótnia. Każdy ma prawo do własnej opinii ..... Ja ....Muszę to szczerze powiedzieć jako wieloletni abonent platformy.... SKY UK zeszła mocno jakościowo. Jak ktoś już wcześniej przytoczył SKY MOVIES to bezpłciowa odtwarzarka filmów i niczym się nie różni od naszych C+ czy HBO i nPremium. Nadają dokładnie to samo co u nas. - TO PRAWDA!!!! - i kosztuje to extra 16 funtów + 10 funtów jak chcemy oglądać filmy w HD.

 

SKY LIVING - przez 8 lat (bo od 2004 roku mam SKY) nadaje Czarodziejki , Americas Next Top model i inne gnioty NON STOP. Owszem zdarzają się fajne nowości ale nadawcy nie zmieniają repertuaru powtórkowego mimo dostępności setek różnych seriali z lat 70,80 czy 90tych. - CBS DRAMA i ACTION czy Horror channel - to perełeki w porównaniu z tym płatnym kanałem

 

SKYONE - oglądam tam tylko SIMPSONOW i GLEE owszem mają dużo premierowych seriali ale to nie to samo co w latach 90tych - kanał bez "duszy".

 

SKY Atlantic - ten kanał mi się najbardziej podoba - extra seriale z lat 90tych (dużo star treka, xfiles itp) + perełki jak serial "Enlightened"

 

SYFY - czyli dawny Scifi channel - nasza wersja polska jest O NIEBO LEPSZA!!!! przynajmniej pod wzgledem nadawanych seriali

 

 

Mógłbym każdy kanał opisać czym się rózni od tego co pamiętacie z lat 90tych ale nie widze w tym wielkiego sensu ...

 

SKY schodzi powoli na dno .. mam nadzieje ze się odbije i zacznie wracać do modelu sprzed 10 lat... bo teraz maja setki kanałów na których trudno wykopać to co wartościowe.

 

 

 

Odnośnie FREESAT From SKY to karta dekodująca SONYTV,PickTV,ITV,C5HD oraz inne kosztuje 20 funtów a nie 60 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam ma do powiedzenia szczegolnie jesli sama kreuje nowe kanały tematyczne i wprowadza je do własnej platformy. Nie wiem na jasna [beep]e im 10 kanalow SKY MOVIES lub 3 kanaly sky living -( na szczescie rezygnuja ze sky living loves w tym miesiacu) ..

 

Mi osobiscie wystarczylyby: SKY MOVIES, SKY The Movie CHannel oraz SKY MOVIES Gold ... reszta jest zbedna ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo taki jest trend światowy to raz.Dwa ja sobie cenię podzielone tematycznie kanały filmowe.Więc w czym problem?

 

Zrozum,to jest przyszłość,oferowanie klientowi specjalnie dobranego kontentu,w formie w jakiej on oczekuje.Mając kogiel mogiel nie jesteś w stanie zobaczyć tego gatunku,który Cię interesuje.To samo masz z np. MTV.Moglo by być jedno...a jest ich kilka.Dlaczego?Bo konsument nie chce czekać na klip np Pet Shop Boys 5 godzin,skoro może wybrać odpowiednią wersję MTV i cieszyć sie tym czym chce.

Ludzie są zabiegani dziś.I naprawdę,nie raz jestem szczęśliwy z powodu tego że np Braveheart emitowany jest 10 raz bo mi to nie przeszkadza a wręcz przeciwnie.Mam pewność że go obejrzę i wiem na jakim kanale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszłość to zaoferowanie klientowi kontentu jaki on wymaga tu i teraz, a nie tworzenie 10 czy 15 kanałów HD, żeby miał w czym wybierać :)

Dlatego dla mnie kanały filmowe nie mają sensu istnienia i prędzej czy później platformy Sky, N czy Cyfra się o tym przekonają i przestawią się tylko na VOD, a może i nawet platformy cyfrowe przejdą do lamusa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie przede wszystkim na 1 miejscu jest jakosc i w tym SKY nie ma sobie rownych,mają calego satelite i moga pozwolic sobie na bitrate dla kanalu HD rzędu 15 a nawet dla SKY SPORT 20Mb/s i to jest prawdziwe HD, na mistrzostwa europy w pilce i olimpiade beda przekazy w 1080p czyli FULL HD i oto chodzi :jupi: a nie jak na polskich platformach jakies pseudo HD z bitrate 6 gora 10Mb/s dla eurosportu :evil: co do zawartosci to wszystkie platformy zmierzaja w jednym kierunku napchac jak najwięcej za jak najwiekszą kase a tresc juz jest mniej istotna :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiscie wystarczylyby: SKY MOVIES, SKY The Movie CHannel oraz SKY MOVIES Gold ... reszta jest zbedna ...

 

Panowie i to ostatnie zdanie to klucz do rozwiązania zagadki upadku tv sat. Jakość, a nie ilość, którą omamiają widzów platformy cyfrowe. Sam wspominam złote czasy, gdy kanałów w tv sat analogowej było dosłownie kilka, ale za to jakie - stare NBC, Sky One, UK Gold, TNT, LIFESTYLE, MTV UK, CHILDREN's CHANNEL (a może i nawet DISCOVERY przed paczką MULTICHOICE?). Mnie by to właściwie wystarczyło (+ stary NBC).

 

Inna sprawa, że kiedyś stacje tv miały jakąś swoją tożsamość, odróżniały się od pozostałych. Obecnie granice na tyle się zatarły, że zmieniając kanały, na różnych z nich natrafimy na kolejny odcinek CSI, Dra House'a, Katastrofy Lotnicze, Nastoletnie Ciąże, Pogromców Mitów etc. itp. Czy tylko ja odnoszę wrażenie, że coraz więcej mamy takich bezpłciowych kanałów?

 

Zabrzmi to może idiotycznie, ale dla mnie strzałem w 10 byłoby powołanie kanału, który miałby identyczną ramówkę jak w omawianych złotych latach 90. Mianowicie np. na DISCOVERY leciałyby archiwalne programy dokumentalne z prawdziwego zdarzenia, Arthur C. Clarke, stare odcinki Medycznych Detektywów itp. a nie poradnik jak stuningować choppera, czy wygłupy w postaci BRAINIAC. Zauważyłem, że od XXI wieku nastąpiło ogólne rozluźnienie na tych kanałach i popkultura wyparła to co wartościowe. Coraz bardziej przypominają one programy zoptymalizowane pod kątem widzów z ADHD, bo odbywają się według jednego schematu - zagajenie, wypowiedź jakiegoś etatowego eksperta, ładna symulacja komputerowa, przerwa reklamowa, po niej rekapitulacja, a więc krótkie powtórzenie tego co się działo przed blokiem reklamowym (specjalnie dla ludzi z deficytem uwagi), jakiś banał i koniec. Analogicznie na MTV UK mogłyby lecieć te stare teledyski w tych samych blokach tematycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod dwoma powyzszymi postami podpusuje sie rekami i nogami :)

Ps. czy orientuje sie ktos dlaczego w sky digital nie ma kanalu Animal Planet HD, to jakis zart z ich strony?

I co sadzicie o ramowkach Discovery HD Showcase a Discovery HD, ktora waszym zdaniem jest lepsza?

Pozdrawiam wszystkich majacych swiadomosc, ze operatorzy serwuja nam teraz papke :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...