Skocz do zawartości

Sky (UK/Ireland)


RETROJAM500
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam ! mam pytanie odnosnie freesat from sky czyli uzywania bialej karty sky do ogladania kanałow FTV

 

mam karte i mam tuner. ale na tunerze po wlozeniu karty pisze na kanalach FTV i nie tylko : " This is wrong card for this set top box. Insert correct sky viewing card. " podali tez numer tutaj tel.

 

co mam teraz robic ? jakie są sposoby na aktywacje ? prosze o konkretne i dokladne mozliwosci.

 

1. slyszalem o pozostawieniu karty w skydigiboxie na iles tam ale czy to prawda ?

2. oraz o dzwonieniu do call-center gdzie trzeba za wszelka cene ukrywac swoją polskosc ?

 

jesli tylko te dwie mozliwosci są to bardzo ale to bardzo prosze o opisanie jak z nich skorzystac. bo musze aktywowac ale niewiem zupelnie jak . dziekuje z gory za pomoc i czekam niecierpliwie.

 

ps. tzn interesuje mnie konkretne postepowanie i co mowic i o co pytaja i co podawac . dziekuje.

 

(czy moge zadzwonic z telefonu komórkowego ? bardzo slabo mowie po angielsku wiec to bedzie problem ? przygotowalbym sobie wczesniej dane o ktore pytaja i odpowiadal tylko Ale musze znac o co pytaja wiec prosze tych co zadzwonili lub wiedzą o pomoc . no i jakie mam podac imie i nazwisko ? inne niz prawdziwe ? a miasto jakie ? beda sie pytac konkretnie o ulice ?)

 

 

i pozniej jak juz zadzwonie to co ? mogą mnie bezpowrotnie zablokowac w przypadku gdy wyczuja ze jestem spoza uk/ireland ? prosze o konkretne rady . ktos zyczliwy nawet moze podac gotowy dialog :roll:

 

sluchajcie a jesli chodzi o taki wariant odpowiedzi tzn regionu zeby ogladac w Polsce jak najwiecej przypisanych dla niego kanalow FTV to jaki konkretnie dane powinno sie podac ? czy to moze jednak zalezy od danych na jakie zostala zakupiona karta .? i oglada sie te ftv co ma zapisane karta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc. a jakiego konta ? dlaczego tylko stacjonarny ? trzeba miec konto bankowe ? po co jesli ja chce tylko autoryzacje dla Freesat from sky.. ??? ze niby poprzedniego wlasciciela dane na ktore przyszla karta mam podac ?? ale ja nie znam.

 

ale taka odpowiedz mnie zupelnie nie zadowala bo zadnych konkretów i nic nie rozumiem. :/

prosze o pomoc.

 

od poczatku do konca jak to zrobic. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał MOTORS TV UK nadaje w systemie Free-to-View, czy może ktoś to potwierdzić?

 

PS. Prawdopodobnie Sony TV UK także

 

;-)

Tak, zgadza sie. W tym tygodniu kupilem biala karte Sky FTV. Ta karta otwiera mi nastepujace kanaly (bez HD, bo nie mam dekodera HD):

 

ITV 1 (kilka wersji) - (chyba tez HD)

Channel 4 - (HD teraz FTA)

Channel 5 - (chyba tez HD)

5*

5 USA

Pick TV (byly Sky 3)

Sony TV

Motors TV

LiverpoolFCTV

Viva

 

No i jeszcze pare wersji +1 np. ITV, C4, 5*, 5USA, ale nie ma takiej wersji dla Channel 5.

 

Szkoda, ze nie ma BBC 1 i 2, ale niektore pasma programowe i leca na BBCi.

 

Ale i tak super, bo kolo Drezna z 2D wyglada tak samo kiepsko jak w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jest możliwość aby odbierać SKY UK z tr. które nie mają tzw Spot BEAM.

Jedyny warunek, musisz mieć kogoś kto tam jest zameldowany i mieszka i weżnie go na siebie, a Ty tylko byś mu przelewał kasę za abonament miesięczny.

Ja tam korzystam, bo mam brata co tam już ma obywatelstwo wiec mieszka tam na stałe, i jak na razie nie narzekam, tylko nieco większa antenę mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja korzystam z usług http://www.skycards.eu .... wstępnie kartę dostajesz za 125 funtów (musisz miec SKY Digiboxa) i co roku za obsługę 100 funtów + oczywiście comiesięczny abonament (minimum 20 funtow miesiecznie płacony bezposrednio do SKY). Nie musisz miec zadnych znajomych w UK, zadnych adresow , kont bankowych itp. Oni wszystko zakladaja. Osobiscie jestem z nich bardzo zadowolony a nabylem u nich juz prawie rok temu zestaw z SKY+HD Boxem za 275 funtow . Oni sa najtansi i najlepsi w europie ... polecam zainteresowanym! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jasne, że oferta "Sky Digital" kest nieporównywalna z polskimi platformami, ale te ceny...

 

Za kwoty, które tu podajecie można mieć przecież kilkuletni abonament "Cyfry+".

 

Pamiętam "Sky One" z "kablówki" (sprzed zakodowania w 1993 roku). Z niego nauczyłem się języka angielskiego i pamiętam te wszystkie programy ("Wojownicze Żółwie Ninja", "Star Trek", "Alf", "Santa Barbara", "Pokolenia"), no i lektora, który mówił: "from the sky broadcasting network this is sky one" (zawsze byłem ciekawy jak on wygląda :D - jego głos był naprawdę charakterystyczny) :D .

 

Czy ramówka "Sky One" dalej wygląda podobnie jak wtedy (uniwersalna), czy zrobili z niego raczej coś podobnego do "naszego" "Fox"/"Fox Life"???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż,cenowo jasne że jst drogo,ale to oferta skierowana do brytyjskiego klienta.a ramówka Sky One już bardziej Foxa przypomina,z tym że Fox ma o wiele szybciej premiery,nowe seriale.Sky One nie specjalnie pokazuje.....Choć jak widze Sky One ma kilka nowych serali teraz,tzn. kolejnych sezonów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem sobie dzisiaj stronę o której tu wspomnieliście ("skycards.eu") i zauważyłem, że mają tam też w ofercie kartę "Freesat" za 60 funtów jednorazowej opłaty, ale nie znalazłem żadnej listy kanałów, które można na niej oglądać. Czy moglibyście mi je podać (oczywiście oprócz tych "FTA" z "Astry 2D", na które potrzeba 3 metrowej anteny :D )???

 

W ogóle gdyby była jakaś polska strona w stylu "skycards.eu", gdzie możnaby nabyć "Skyboxa" i abonament za złotówki, to może bym rozważył taką "zabawę" (wrócił do obrotnicy na antenie :D ), ale tak to jednak lekki strach, bo to spore kwoty...

 

Jeśli ktoś z Was ma ochotę, to będę wdzięczny za opisanie całej procedury kupowania, aktywowania i używania takiego zestawu kupionego przez "skycards.eu" u nas w Polsce???

 

Zawsze opinia tych co już to robili pomaga w podjęciu ostatecznej decyzji (a inne platformy, np. typu "Sky Italia" też są osiągalne na podobnej zasadzie??? - może "Sky Italia" byłoby tańsze, bo przecież we Włoszech kryzys :D ...) :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz listę kanałów z ich oficjalnej stronki - http://freesat.co.uk/what-you-get/our-channels

 

A no i niestety są one nadawane z Astry2D(przynajmniej te lepsze, jeśli nie wszystkie) czyli trzeba dużej anteny(na północy prawdopodobnie już od 120-150cm).

Antena 3m to jednak duży zapas na dobrą pogodę.

 

A ten tunerek + kartę ktoś oferował kiedyś w okolicach 100zł. Bo jednak nic innego(przynajmniej tak było) na nim nie odbierzesz. Znaczy się nie jest to zwykły tuner FTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee, czyli ta karta "Freesat" rozumiem tylko "odblokowuje" "Skyboxa"???

 

Czyli gra nie warta dla mnie świeczki niestety, bo 3 metrowej anteny na balkonie, albo ścianie bloku nie zainstaluję (a czy nie jest też czasem tak, że uprawnienia do kart "Sky" puszczają np. tylko z "Astry2D"??? - z ich punktu widzenia powinni tak zrobić, żeby jeszcze bardziej utrudnić wszelki "kombinacyjny" dostęp w innych krajach :D ) :D ...

 

Najprostrza opcja to byłoby ewentualnie "Sky Italia", bo tam z tego co pamiętam (z czasów kodowania w "Seca" :D ) to większość kanałów serialowo-filmowych ma też dodatkowo angielską fonię, ale pewnie gdyby istniała taka strona jak "skycards" dla "Sky Italia" to by ją szybko zamknęli, chociaż z drugiej strony niedawny wyrok "ETSu" zezwala przecież na odbiór platform cyfrowych z krajów "UE" na terenie całej unii, czyli teoretycznie mógłby się pojawić w Polsce całkiem legalny (i nie tylko internetowy) dystrybutor "Sky UK", czy "Sky Italia", tylko same platformy z jednych krajów nie są niestety zainteresowane dystrybucją w innych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

satfreee czy mógłbyś wyjaśnić różnice między tymi dwoma ofertami, kanały bowiem wydają się identyczne. Zresztą pytałem się ostatnio człowieka, który montuje takie zestawy freesat o ofertę właśnie tego pakietu i możliwość odbioru w Polsce i wspomniał właśnie o dedykowanym dekoderze dla tej oferty(zresztą aktywowany tylko po ustawieniu Astry2D) i o tej nieszczęsnej wiązce na Wyspy Brytyjskie. O dziwo mówił o jednym freesat(zresztą zapytałem jak to jest z możliwością odbioru takiej oferty, która zwie się freesat) Nic nie wspominał o dwóch wersjach. Czyżby któraś z nich była łatwiej dostępna do odebrania w Polsce(chodzi o wielkość anteny)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem tą listę kanałów "Freesat From Sky" i porównałem z wykazem kanałów "Sky UK" na "lyngsat.com" i szału nie ma, tzn. większość jest na "Astrze 2D" ("FTA"), a jeśli na innych satelitach z tej pozycji, to też "FTA", więc ta karta "Freesat" według mnie nic polskiemu użytkownikowi nie daje, chyba, że jest fanatykiem i chce oglądać te kanały na oryginalnym angielskim sprzęcie :D .

 

Naszła mnie taka myśl, że my narzekamy na ceny polskich platform i że wszystko mamy kodowane, a w "UK" są na tyle bezczelni, że sprzedają kartę do odbioru programów de facto "FTA" (ciekawe kiedy u nas na to wpadną :D???) :D ...

 

Poza tym jako ciekawostkę dodam, że "lyngsat.com" podaje, że tamtejsze "Discovery History" ma oprócz angielskiej też chyba polską fonię (to znaczy, że tam jest ta sama wersja i ramówka co u nas w "Discovery Historia"???) :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież tam nic nie ma...

 

Raczysz żartować ? Bo na poważnie to twojego postu nie potraktuję. Oferta Freesat swoją zawartością programową powala na kolana. Kanały muzyczne, filmowe, sport itp. Odważę się powiedzieć, iż oferta programowa FTA w Wielkiej Brytanii przewyższa niejeden pakiet TV w Polskiej TV-SAT. A podstawowe kanały dostępne w HD. Tylko jest jeden warunek - bariera językowa, ale jak ktoś uczy się angielskiego to nawet i to staje się plusem bo obcuje się z językiem i można się sporo nauczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że sprzedawanie za 60 funtów (około 300 złotych) karty, która tak naprawdę NIC nie dekoduje, tylko zdejmuje blokadę działania dedykowanego tunera i pozwala oglądać na nim kanały "FTA", to moim zdaniem bezczelność, na którą nikt u nas się (jeszcze) nie zdecydował.

 

Tak szczerze nie sądziłem, że anglicy są tacy naiwni (przecież za kwoty za jakie są oferowane te tunery i karty można kupić tuner "HD" z "górnej półki" !) i wydają na to pieniądze :D .

 

Kiedyś (przed wprowadzeniem "wiązki punktowej") taka karta "Freesat" przynajmniej coś dekodowała i liczyłem, że dalej tak jest, a tu nic z tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...