Skocz do zawartości

Sky (UK/Ireland)


RETROJAM500
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W 2010 SKY zamierza wprowadzic TV 3D.

Wiecej tutaj:

http://corporate.sky.com/media/press_re ... /3d_tv.htm

 

Do odbioru tych audycje beda potrzebne specjalne telewizory "3D Ready" spodziewane w sprzedazy w przyszlym roku. Na razie jeszcze bark jakichkolwiek informacji o tym sprzecie, ale mozliwe, ze do ogladania tych programow nie beda potrzebne okulary.

 

Poziviom - uvidim, jak to mowia starzy gorale z Uralu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Oficjalnie tylko ich dedykowane tunery współpracują z kartami SKY .

 

...ale zrobilem mini eksperyment z karta z ub wersji (yellow house) dzialalo wszystko bez kanałów premium na fergusonie ze zmienionym oprogramowaniem. O modulach Videoguard coś slyszalem ale nie ma ich w oficjalnej sprzedazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

mam pelna oferte SKY,i to jak mowia przedmowcy jest kapitalna tv,bez limitow,kilka mecow naraz tenisa,pilki czy innych dyscyplin,obraz HD to jest obraz HD,prawie zawsze 5.1,nawet na kanalach History HD czy Discovery HD(byl kiedys w PL ten kanal),teraz jest Showcase HDS czyli kpina.

Praktycznie nonstop jest co ogladac,mnosto premier w Sky Movies tych co N sprzedaje w VOD,nie wspominajac o dekoderze dzialajcym jak nalezy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mieszkam w UK i mam Sky+, mam w planach powrot do Polski. Zadzwonilam do Sky i zapytalam czy jest mozliwosc zebym zabrala dekoder do Polski, odpowiedz byla "nie poniewaz Sky jest brytyjska kablowka i nie bedzie odbieral poza UK". Powiedziano mi tez, ze trzeba miec adres w UK zeby moc zarejestrowac Sky. Teraz czytam na forum ze sa osoby, jak piotresce, w Polsce ktore odbieraja Sky. Czy jedyna mozliwoscia jest miec kogos w UK na ktorego Sky bedzie zarejestowany? Czy sa inne sposoby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

dzieki, ale mam jeszcze jedno pytanko, czytalam na innym forum, ze trzeba miec wieksza antene satelitarna zeby odbierac SKY w Polsce. Czy to prawda, czy wystarczy ta sama antena ktora mam w UK? Jesli nie to moze ktos mi napisac jaka antene powinnam kupic w Polsce zeby odbierac SKY bez problemow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

W ramach platformy satelitarnej Sky Digital, wystartował nowy kanał o nazwie Discovery History i zaczął nadawać w miejscu Discovery Knowledge, który przestał już istnieć.

Także wersja z godzinnym opóźnieniem - Discovery History +1, została włączona w miejsce kanału D. Knowledge +1.

 

Kanał można już oglądać za pośrednictwem odbiorników SD - Sky Digibox, a także na odbiornikach HD - Sky+HD.

 

Dodam także, że kilka lat temu, w pakiecie Premiere Deutschland, nadawał kanał o takiej samej tematyce, czyli Discovery Geschichte, a jego polski odpowiednik - Discovery Historia, nadaje obecnie w ramach platformy satelitarnej n i Orange Polska.

 

Discovery History (Sky UK)

000a3f219801e543med.png

877c504748ee93a9med.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nad ranem, 1 stycznia 2011 roku, po ponad 25 latach istnienia, zamknięto kultowy brytyjski kanał dla mężczyzn - BRAVO.

 

Telewizja ta była znana przede wszystkim z emitowania mrożących krew w żyłach programów dokumentalnych, seriali, a także z rozrywkowo-widowiskowych programów.

 

Kto zna ten kanał, ten zapewne wspomina go przede wszystkim z analogowego odbioru satelitarnego - Bravo dostępny był na 42 kanale w odbiornikach analogowych i dzielił czas z kanałem dla młodzieży - Trouble. W latach 90-tych można było podejrzeć (dosłownie na 2 minuty) tą stacje, ponieważ przerywano szyfrowanie między 6:58 (koniec czasu antenowego Bravo o 7:00 CET) a 7:02 (początek czasu antenowego Trouble o 7:00 CET), bodajże, aby zmienić szyfrowanie w Videocrypt.

 

Z dniem dzisiejszym zamknięto również Bravo +1 oraz Bravo 2.

 

Informacja o zamknięciu Bravo na 123 kanale w terminalu Sky (na pozostałych: Bravo +1 oraz Bravo 2, wyłączono całkowicie przekaz):

e0614f5040e478f2med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Oto szereg nowości, jakie Sky wprowadziła z dniem 01.02.2011:

 

 

Sky1, Sky1 HD - nowy logotyp oraz nowa oprawa graficzna:

 

sky1.png

sky1hd.png

 

Sky2, Sky3, Sky 3 +1 - nowe logotypy oraz nowa oprawa graficzna:

 

sky2p.png

sky3.png

 

Living oraz Living HD zostały przemianowane na Sky Living i Sky Living HD:

 

skyliving.png

skylivinghd.png

 

LIVINGit zostało przemianowane na Sky LIVINGit:

 

skylivingit.png

 

Living Loves przemianowano na Sky Living Loves:

 

skylivingloves.png

 

Najgłośniejszą nowością niewątpliwie jest nowy kanał Sky Atlantic, w wersji SD i HD - w nim znajdziemy seriale i pozycje programowe

produkowane przez HBO:

 

skyatlantic.png

 

Kanał PPV - Sky Box Office przemianowano na Sky Movies Box Office:

 

skymoviesboxoffice.png

 

I ostatnią nowością jest przemianowanie rozrywkowego kanału MTV Shows na muzyczny MTV Music UK:

 

mtvmusicuk.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzień dobry!

 

Na wakacjach w Londynie kupiłem używany dekoder Sky'a z kartą (taka niebieska). Jest to model Panasonic TU-DSB50. Ma on z tyłu wejście telefoniczne, 2x SCART (TV, VCR), Wejście antenowe RF i dwa wyjścia (w każdym dekoderze tak robią, fajnie), Audio Cinch, port RS232C i wejście typu F

 

Mam pytanie. Mam antenę o średnicy 80 cm, podwójny konwerter pod n-ke i jeden pojedynczy nie używany na Astre 1

Z jakich satelitów mógłbym odbierać niekodowane kanały?? Dodatkowo mógłbym odbierać Astre 2D na 80-ce?? Czy mógłbym odbierać kanały typu Free-to-View, na nieaktywnej już karcie (pewnie był opłacany abonament) lub chociaż kanały FTA bez karty. Dodatkowo jeszcze w sprawach technicznych. Ile kosztuje ustawienie konwertera na satelity, na których mogę odbierać dane kanały ?? I ostatnie pytanie. Jak mam odbierać kanały, np. z 28,5 i 28,2 ?? Poprzez DiSEqC ?? Odpowiedzi można wysyłać tutaj i e-mail'em ( mlnmrwsk@gmail.com ) Czy jak na Sky3 jest Sky Free Weekend Pass to on wtedy nadaje FTA ?

 

Za wszystkie odpowiedzi byłbym wdzięczny. Jak wszystko będzie dobrze będę próbował coś poodbierać

 

PS. Do czego służy wejście "Interactive Card"? Do czego ono jest? Czy do wejścia telefon. mógłbym podłączyć polski telefon? W końcu to też jest telefon :wink:

 

Sorry, za długiego posta, ale planuje odbiór Sky'a FTA w Polsce (dolny śląsk)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam bliżej możliwości terminali Sky, ale:

 

- odbiór kanałów: przypuszczalnie tylko z 28,5E/28,2E, bo albo w ogóle nie ma wyszukiwania kanałów albo jest ono tak okrojone, że używanie tego będzie drogą przez mękę

- w Polsce na 80cm nie ma żadnych szans na odbiór Astry 2D

- Free-to-View: nie wiem, możliwe, ale z uwagi na brak Astry 2D nie poszalejesz...

- ceny usług są zróżnicowane i zależą od sytuacji, którą instalator zastanie, ciężko przewidzieć

- 28,5E i 28,2E są tak blisko siebie, że są odbierane jednocześnie z jednego konwertera bez konieczności dokładania DiSEqC

- Sky3 jest zawsze kodowany

- Interactive Card - niewykorzystywane, w założeniu to miało być coś związanego z płatnościami, telefon: nie, zresztą po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr. Orbita Dzięki ci za pomoc. Czyli jak ustawię konwerter na 28,5E (nie 28,2E) to znajdzie kanały z tego drugiego (28,2E)?

A co do kanałów Free-To-View, to do nich należą Channel 4 HD (potrzebny Sky+HD, wkrótce FTA), Channel 5 (potrzebny Sky+HD), FIVE USA/+1 (wkrótce 5USA), FIVER (wkrótce 5* [5star]), LFC TV, Sky3/+1 oraz VIVA

 

A czemu używanie będzie drogą przez mękę? Mi głównie zależy na kanałach z 28,5, bo jest ich dużo i ciekawe

 

Pytanie techniczne. Czy jest do tego potrzebny zwykły konwerter czy jakiś special ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kupiłeś zestaw Sky do odbioru Freesat, wtedy odbierzesz kanały FTV takie jak Channel 5, Fiver, FiveUSA + inne kanały nie nadające z transponderów ustawionych na UK.

Z BBC i ITV będziesz miał problem na antenie 80 cm

 

http://www.sky.com/shop/freesat/home/what-can-i-watch/

 

Edit

Sorry nie doczytałem, że masz Sky z niebieską kartą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wakacjach w Londynie kupiłem używany dekoder Sky'a z kartą (taka niebieska).

Sky UK korzysta teraz z białych kart, stare niebieskie zostały wyłączone. Pozostaje Ci tylko odbiór FTA. Co do dodatkowych kanałów (np. tych niedostępnych w EPG) można je dodawać poprzez opcję Other Channels.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli odbiór kanałów Free-to-view jest w [beep]*e, że tak powiem?? Na szczęście zyskam jeden kanał Pick TV (do 28 lutego jak Sky3), bo zostanie on odkodowany i będzie kanałem FTA

 

Szkoda, bo już się najarałem na LFC TV, VIVA, 5USA i 5*

;/

 

Mi się nie opłaca kupować Freesat from Sky za 170 funtów, bo mogę kupić taniej dekoder i nawet z dyskiem. Nie wiem co bym zrobił z anteną którą dają do zestawu.

 

A co do BBC i ITV to mi w ogóle na nich nie zależy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To się nazywa telewizja! dostałem 7 miesięcy HD za free gdzie juz mam SKy pakiet z movies tylko za cztery funty a resztę na cały rok za połowe ceny . I dostanę router do mojego boxa HD który bedzie miał dostęp do biblioteki filmów z ostatnich 4 lat !! Bedę je mógł pobierac na boxa i ogladać za free!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...