Skocz do zawartości

Kącik GSM


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam Plusa:  50% zniżki na abonament telefoniczny (płacę 30 zł za telewizję) i Tidal za free. Abonament: 32 zł.

Uciekać nie zamierzam.  :mrgreen:

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Bloo411 napisał:

Najwięcej klientów ucieka z Playa i Plusa. Dlaczego mnie to nie dziwi. Plusowi nawet nie pomaga ich marketingowa papka o ich super, hiper szybkim 5G.

 

https://www.gsmmaniak.pl/1301829/polscy-operatorzy-wyniki-2022/

A dlaczego mnie nie dziwi narzekanie na Orange? Może dlatego że lata mijają, a we Wrocławiu i okolicach zasięg nadal kuleje?,  :P

 

Edytowane przez SatExpert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SatExpert, wiesz, każdy operator nie gwarantuje pokrycia 100%. Jednakże Plus odstaje na tle całej wielkiej czwórki, ma najmniej nadajników i od kilku lat zamiast zadbać o rozwijanie zasięgu, dba tylko o przełączanie tych co ma do 5G. Do tego udostępnia swoją infrastrukturę operatorom wirtualnym, co skutkuje zatykaniem się sieci i powolnym działaniem ich LTE.

25 minut temu, lakiman napisał:

Ja mam Plusa:  50% zniżki na abonament telefoniczny (płacę 30 zł za telewizję) i Tidal za free. Abonament: 32 zł.

Uciekać nie zamierzam.  :mrgreen:

Jak im dalej będzie ubywać klientów, to i zniżki i wszelkie rozdawnictwo się skończy 😂. Poza tym, co mi po zniżkach, jak ich Internet to tragedia, zasięg  także leży i kwiczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie narzekam na zasięg, a ponad 10 lat abonuję tego operatora.

W grudniu rozważałem przejście do Orange, ale cena- promocja mnie przekonała aby zostać,  w ostatniej chwili gdy kończyła się umowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lakiman, ja po 20 latach przeszedłem z Plusa (abonament) do Orange, a dokładniej do Orange Flex, gdzie za 30 zł mam 30 GB Internetu i połączenia, smsy i mmy no limit, a do tego social media wliczone w cenę i nie zmniejszają ci pakietu danych. Ostatnie kilka wakacji z rzędu i brak zasięgu Plusa bardzo mnie poirytowały. Moi rodzice też uciekli teraz z Plusa do Orange. Dokładnie ten sam problem, co roku wakacje w innym rejonie Polski i wieczny problem z zasięgiem Plusa. Jak siedzisz w domu non-stop, to może ci to nie przeszkadza, ale jak chcesz gdzieś pojechać, to niestety, ale tutaj zaczynają się schody, bo wychodzi jak kiepski zasięg ma Plus.

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w miejscowości gdzie mieszkam mam nadajnik wszystkich czterech operatorów. Jednak denerwowało mnie, że jak jechałem na wakacje z przyjaciółmi (a byłem jeszcze w Plusie), to jako jedyny nie miałem zasięgu (pozostali mają telefony w Orange lub T-Mobile), a coś takiego jak WiFi Calling w Plusie nie istniało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operatoskie ceny są strasznie wysokie (cennikowe)... ale już MVNO jest godne uwagi. Ja w NJU (Orange) mam za 48zł... dwa numery i 120GB Internetu do podziału. Jak komuś za dużo to za 38zł jest 60GB do podziału czyli 19zł za numer. Wszyscy ci co mają abonamenty ponad 25 zł po prostu przepłacają. A co do zasięgu kiedyś najlepiej było w PLAY bo był zasięg wszystkich ale pomału odchodzą od tego i zostaną tylko z własnymi nadajnikami - temu dziś tak głośno się komentuje jak PLAY ciśnie w miastach swoje nowe nadajniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wiosenny Prezent od Plusa! TIDAL HiFi przez 12 miesiecy bez oplat! Sluchaj ulubionej muzyki bez straty GB z Twojego Pakietu Internetowego. Wyslij SMS: MUZYKA na numer 80016 (0 zl) i aktywuj usluge."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...

@maniek357

@Bloo411

U mnie Plus zero zasięg, nawet nie zadzwonisz na zewnątrz budynki, najbliższy maszt, nadajnik 6 km. w linia prosta ode mnie, tereny zalesione nic nie dochodzi na żadne pasmo i to na zewnątrz budynki, podobnie sprawa z Play przedstawia 5.5 km. z boku Plus 600 metry, nowy nadajnik Play dostawili, nic nie dochodzi też macierzysty zasięg.

Maszt, nadajnik Orange mam 200-300 metry koło domu (z którego nie ma Plus, Play czemuś wcale też do tej pory!), to jest full wypas na nim Orange z T-Mobile i tylko po romaning Play z Orange.

Plus jak nie było wcale takowej sieci tak nie ma nadal.

Robią nie wiadomo co ULTRA LTE, 5G w metropolie, duże miasta ? A gdzie indziej poza miasta nie ma ten zasięg wcale nawet podstawowy GSM(2G), żeby zadzwonić nawet dało. W moim przypadku brak Plus całkowity, Play romaning tylko nadal.

Dodam, 20 km. ode mnie jest z kolei ten Plus i Play w innej, jednej lokalizacji, a nie ma wcale Orange, T-Mobile. Tak robią na przekór sobie.

Edytowane przez Zenek55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli ktoś zapomniał, tego nie zrobił to radzę samodzielnie założyć/zlecić usługę swojemu operatorowi na blokadę sms "premium" nr zaczynających się na 700 czy zapobiec celowym działaniom by zainstalować płatne usługi bez odpowiedniego zabezpieczenia w telefonie. Taka sytuacja spotkała mnie w grudniu, gdy jeszcze korzystałem z sieci PLUS. Dziecko pod moją nieuwagę "bawiąc"się telefonem  kliknęło w jakiś link, sam nic nie potwierdzałem później w telefonie. Rachunek przyszedł o ok 30 zł wyższy od tego, który się spodziewałem.

Niemiło się skończyła ponad 10 letnia współpraca z Plusem.

Edytowane przez white snake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@white snake nie tylko blokady na sms premium ale i na blokada całkowita połączeń głosowych premium (tam jest kilka do odfajkowania blokowania).

Moją siostrę kilka lat temu T-Mobile naciągnął, raz dwa kasa ubywała, zgłosiła to na infolinia a infolinia mówiła ze wszystko OK.

Zmieniła operatora i blokady u nowego założone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@white snake możesz sobie sprawdzić na stronie Orange danego numeru wejść w odnośnik Pakiety i usługi i zobaczyć

Blokada *7xxx

Blokada połączeń o podwyższonej opłacie

 

Blokada otrzymywania MMSów Specjalnych MT

Kontroluj swoje wydatki

 

Blokada otrzymywania SMSów Specjalnych MT

Zablokuj otrzymywanie wiadomości specjalnych SMS MT

 

Blokada Połączeń 0700 i 0701

Zablokuj połączenia na numery 0700 i 0701

 

Blokada połączeń 0800 i 0801

Zablokuj połączenia na numery 0800 i 0801

 

Blokada Streaming

Blokada streamingu video

 

Blokada usług Premium

Blokada usług o podwyższonej płatności

 

Blokada wysyłania MMSów Specjalnych

Zablokuj wysyłanie MMSów specjalnych

 

DCB - blokada Stref  Premium

Blokada serwisów o podwyższonej płatności

 

Jest tego trochę.

Edytowane przez Marko 345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...