Skocz do zawartości

Dawne programy TVNu...


arielinho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

Najsłabsze ogniwo, Trzy po Trzy czy pierwsza edycja Big Brothera to dla mnie pozycje kultowe i szkoda że nie emitują nawet powtórek tych programów, natomiast też trzeba przyznać że trochę "kich" ten TVN wyprodukował "Mini Playback Show" czy "Droga do Gwiazd" to były naprawdę straszne programy. Zresztą ten "serial"(?) z Rutkowskim też był marny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Pamiętam najbardziej teleturniej Clever widzisz i wiesz, w którym Grzegorz Halama prezentował z działu fizyki różne informacje, a odpowiadali pytania znane gwiazdy, program prowadził Marcin Prokop, dodam że program pochodzi z niemieckiego programu Clever, który jest nadal emitowany w telewizji Sat 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje dawne ulubione programy TVN:

-Maraton uśmiechu

-Dzieciaki z klasą(nie wiem czy ktoś o tym programie wspominał)

-Milionerzy

-Usterka(program genialny)

- Pod napięciem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Moment, przecież program "nic straconego" dalej funkcjonuje...

Idea cyklu dobra, tylko szkoda że archiwalne programy w nim emitowane są bardzo rzadko wymieniane. Obserwuję ten cykl od półtora roku i cały czas emitują te same programy, znaczy: Usterkę, Naukę jazdy, Kto was tak urządził? i bEZ mONTAŻu. Ostatnio zaobserwowałem, że do cyklu dołączyły również mało archiwalne wydania Rozmów w toku, bo zaledwie sprzed dwóch lat. Według mnie nie powinny się one znaleźć w tym paśmie, gdyż są zbyt nowe.

 

Wracając do strefy 11.. toż do gorsze od Faktu i SE razem wziętych było.

Większość odcinków przegapiłem, bo byłem zbyt młody jak zaczęli to emitować. Programem zainteresowałem się bardziej na poważnie po jego zlikwidowaniu. Obejrzałem wydania dostępne w internecie i muszę przyznać, że mi się podobały. Na pewno w jego historii były odcinki, które były kompletnymi porażkami, ale były też wydania bardzo dobre i ciekawe. Chociaż to czy ten magazyn się komuś spodoba czy nie zależy w dużej mierze od jego światopoglądu. Jeśli ktoś jest racjonalistą i sceptykiem to oczywiste, że większość treści zawartych w Nie do wiary uzna za bzdury. Chciałbym jeszcze przy okazji zwrócić uwagę na pewien aspekt techniczny tego programu - otóż to najprawdopodobniej pierwszy program TVN-u emitowany w letterboxie. Oglądałem kiedyś odcinek z 1998 roku i prawie przez cały czas na górze i dole ekranu znajdowały się czarne paski. Wyjątek stanowiła czołówka i wstawki, w których mówiono co będzie w dalszej części odcinka.

 

Dobrym pomysłem mogłoby być utworzenie kanału z archiwalnymi programami TVN

Wcale nie głupi pomysł. Archiwum TVN-u ma bardzo wiele ciekawych programów i niektóre są nawet o wiele ciekawsze od tych współczesnych. Co prawda archiwa mają tą istotną wadę, że prędzej czy później się kiedyś kończą, ale przecież obecne programy również z czasem nabiorą wartości archiwalnej, a więc taki kanał mógłby istnieć cały czas.

 

 

Na pewno istotnym obecnie problemem jest dostępność wielu archiwalnych programów TVN-u. Osoba, która chce sobie obejrzeć jakiś dawny program TVN-u, najczęściej nie ma takiej możliwości. Stare programy TVN-u powinny zostać wrzucone na oficjalny portal VOD tej stacji - tvnplayer.pl Niestety na razie są tam prawie same współczesne rzeczy, o miłośnikach starej telewizji nikt nie pomyślał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tvn jakiś monotematyczny się zrobił... tylko tańce, cienkie seriale i jeszcze raz tańce. Moim zdaniem Agent to chyba jeden z najlepszych programów wyprodukowanych przez TVN. Na szczęście pierwszy i spora część drugiego sezonu jest do obejrzenia na YT, polecam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. 2000 roku pojawiło się pasmo "Granie na Zawołanie", które m.in. składało się z interaktywnych gier planszowych (coś a'la statki - wysyłając sms-a wyznaczałeś pole pod których znajdowała się nagroda).

 

Potem w tym paśmie prezentowano także filmiki z Big Brothera. Pokaz polegał na tym, że dzielono ekran na cztery kwadraty, w których emitowano fragmenty programu. Widzowie mieli za zadanie głosować, które video ma być nadane w całości. Wybieranie trwało kilka minut (na ekranie podawano liczby oddanych głosów w czasie rzeczywistym, więc wiadomo, który filmik prowadził), po czym następowała emisja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...