Skocz do zawartości

Dawne programy TVNu...


arielinho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Oj, dobrze pamiętam "Kropka". :)

 

Było to kartonowe kółko z warstwą kleju, pokryte czymś w rodzaju folii aluminiowej, które należało na czas wybranych programów w prime time w TVNie przykleić na logo. W środku tego "Kropka' była dziurka - zawsze na początku tych programów lub po przerwach zamiast loga była widoczna przez kilka minut na ekranie czerwona, malutka kropka. "Kropka" należało nakleić wtedy bezzwłocznie tak, aby czerwona kropka była widoczna przez ową dziurkę. Kropek musiał być przyklejony przez cały wybrany program do telewizora, nie można było przełączać kanału, także podczas reklam. Po "naświetleniu" Kropka należało go odkleić od telewizora i włożyć w specjalne "opakowanie", na którym był formularz, na którym trzeba było wpisać dane osobowe. Później zaklejało się opakowanie i kropka wysyłano pocztą do TVNu.

W weekend na antenie TVNu emitowano losowanie (prowadziła, o ile pamiętam, Martyna Wojciechowska albo pan Sołtysik). Dobrze pamiętam, że z produ studia (zaraz "za kamerami") stał pojemnik, do którego wrzucone były nieprawidłowo naświetlone Kropki w tych opakowaniach (prowadzący nawet o tym wspominał, i "ostrzegał", aby prawidłowo je naświetlać). Obok prowadzącego znajdował się oczywiście pojemnik z poprawnie naświetlonymi kartonikami. Losowano jeden z nich i dzwoniono do tej osoby, która coś wygrywała.

 

Kuriozalną sprawą było techniczne działanie tego ustrojstwa. Niektórzy mówią, że te Kropki to było nic innego, jak sklejone ze sobą kilka warstw tektury. Mimo to, dużo ludzi poszło na to. Nie raz pamiętam, jak co środę wieczorem chodziłem jako dzieciak do pani z kiosku i prosiłem, aby odłożyła mi jedno jutrzejsze wydanie Super Expressu :D Poza SE, Kropka można było znaleźć także w Domestosach, na stacjach Shell po zalaniu paliwa oraz gdzieś jeszcze (nie pamiętam).

Bez wątpienia był to złoty interes TVNu oraz sponsorów.

 

A po Kropku została mi nawet pamiątka - co jakiś kwartał otrzymujemy bezpłatną gazetkę "Ty i Twój dom", pełną kryptoreklam Unilevera... Ale nawet dobrze, bo co jakis czas nawet próbkę jakąś prześlą w tej gazetce ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DD Reporter prowadził jeszcze MiniPlayBack Show bodajże.

Nie prowadził, lecz zasiadał w jury. Program prowadziła Sandra Walter. Pamiętam, ze strasznie podobał mi się ten pokoik z bembenkami w którym na początku rozmawiała z uczestnikiem prowadząca, oraz ta winda, na której uczestnik zjeżdżał na scenę ;D

 

Nikt nie wspomniał o Camera Cafe. Niezły serial, a szczególnie teksty. Przypomniało mi się o nim, gdy pewnego razu na TV5 był emitowany w wersji francuskiej. Jakoś przypadają mi do gustu produkcje Bogajewicza.

 

Najsłabsze ogniwo to była nieudana kontynuacja Milionerów... szczególnie ta Szczuka i jej odzywki na niskim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, dobrze pamiętam "Kropka". :)

 

Było to kartonowe kółko z warstwą kleju, pokryte czymś w rodzaju folii aluminiowej, które należało na czas wybranych programów w prime time w TVNie przykleić na logo. W środku tego "Kropka' była dziurka - zawsze na początku tych programów lub po przerwach zamiast loga była widoczna przez kilka minut na ekranie czerwona, malutka kropka. "Kropka" należało nakleić wtedy bezzwłocznie tak, aby czerwona kropka była widoczna przez ową dziurkę. Kropek musiał być przyklejony przez cały wybrany program do telewizora, nie można było przełączać kanału, także podczas reklam. Po "naświetleniu" Kropka należało go odkleić od telewizora i włożyć w specjalne "opakowanie", na którym był formularz, na którym trzeba było wpisać dane osobowe. Później zaklejało się opakowanie i kropka wysyłano pocztą do TVNu.

W weekend na antenie TVNu emitowano losowanie (prowadziła, o ile pamiętam, Martyna Wojciechowska albo pan Sołtysik). Dobrze pamiętam, że z produ studia (zaraz "za kamerami") stał pojemnik, do którego wrzucone były nieprawidłowo naświetlone Kropki w tych opakowaniach (prowadzący nawet o tym wspominał, i "ostrzegał", aby prawidłowo je naświetlać). Obok prowadzącego znajdował się oczywiście pojemnik z poprawnie naświetlonymi kartonikami. Losowano jeden z nich i dzwoniono do tej osoby, która coś wygrywała.

 

Kuriozalną sprawą było techniczne działanie tego ustrojstwa. Niektórzy mówią, że te Kropki to było nic innego, jak sklejone ze sobą kilka warstw tektury. Mimo to, dużo ludzi poszło na to. Nie raz pamiętam, jak co środę wieczorem chodziłem jako dzieciak do pani z kiosku i prosiłem, aby odłożyła mi jedno jutrzejsze wydanie Super Expressu :D Poza SE, Kropka można było znaleźć także w Domestosach, na stacjach Shell po zalaniu paliwa oraz gdzieś jeszcze (nie pamiętam).

Bez wątpienia był to złoty interes TVNu oraz sponsorów.

 

A po Kropku została mi nawet pamiątka - co jakiś kwartał otrzymujemy bezpłatną gazetkę "Ty i Twój dom", pełną kryptoreklam Unilevera... Ale nawet dobrze, bo co jakis czas nawet próbkę jakąś prześlą w tej gazetce ;).

 

 

Witam! Też dobrze pamietam naświetlanie kropka. Co to były za czasy... :D Ludzie siedzieli i oglądali wszystkie reklamy i nie przełączali na inny kanał żeby tylko dobrze kropek się naświetił :) Może ktoś zostawił sobie kropka na pomiątke. Byłbym bardzo wdzięczny jakby ktoś wrzucił foto na forum. :D Co by nie mówić to 6+ dla TVN-u za taką manipulacje. Oglądalnosc TVN-u podczas naswietlania pewnie była jak na skokach Małysza kiedy to kilkanaście milionów polaków ogladało jego pojedynki ze Schmitem i Hanavaldem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Też dobrze pamietam naświetlanie kropka. Co to były za czasy... :D Ludzie siedzieli i oglądali wszystkie reklamy i nie przełączali na inny kanał żeby tylko dobrze kropek się naświetił :) Może ktoś zostawił sobie kropka na pomiątke. Byłbym bardzo wdzięczny jakby ktoś wrzucił foto na forum. :D Co by nie mówić to 6+ dla TVN-u za taką manipulacje. Oglądalnosc TVN-u podczas naswietlania pewnie była jak na skokach Małysza kiedy to kilkanaście milionów polaków ogladało jego pojedynki ze Schmitem i Hanavaldem.

 

Mówisz masz :arrow:http://www.swistak.pl/aukcje/3197714,KROPEK-TVN.html . Swego czasu nigdy mi się nie chciał naświetlić :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Właśnie, Big Brother! Do dziś pamiętam słynne "Gulczaaas, a jak myślisz, jak ja mu podam swój telefon to on go rozda kolegoom??" w aranżacji Janusza :brawo:

Moim zdaniem najlepsza była jedynka. Reszta też była fajna ale to już nie to samo...

 

Przy okazji, czy może ktoś z forumowiczów posiada jakieś nagrania BB1? Postanowiłem zebrać całość, sam mam dużo ale niestety trochę mi brakuje. Porozumiałem się też z osobą z YT ale mamy prawie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza edycja BB wymiatała, pamiętam oglądało się to naprawdę często, chyba dlatego że mało kanałów na sat wtedy było :) Chyba analoga wtedy jeszcze miałem, oglądałem sporo fta polskich kanałów na Astrze. Macie jakieś nagranie z pożgania tzw. ostatnie minuty kanału TVN Lingua? Bo niestety piętnastego całkowicie zapomniałem obejrzeć :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pamięta ktoś BB I w Cyfrze? Dokładnie sposób transmisji. Ekran podzielony na 4 części, możliwość wyboru 4 ścieżek dźwiękowych i zajęcie na cały dzień :). To był prawdziwy reality show a nie jak następne edycje wyreżyserowane skróty. Zresztą Polsat swoje Dwa światy na CP transmitował chyba podobnie. Nie było wyboru kamery ale obraz leciał na żywo przez cały dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Najbardziej podobały mi się progrmay:

-Oko za Oko -u mnie w rodzinie jednej osobie udało się też ten program wygrać (to chyba wygrywało się w grupach)pamięć zwodzi

-Kasia i Tomek

-Camera Cafe

-Zmagania miast

-Siłacze

-Granice

-Agent

-Chwila prawdy

-Był chyba program Kryminalne gry(powtórki leciały na Tvn Turbo)

-Usterka

-Maraton uśmiechu

-Gotuj z Kuroniem

-Droga do Gwiazd

-Bajkowe kino-Wtedy to były najlepsze bajki

-Był też teleturniej Tele Gra -Prowadzili go Irek Bielenik i Agnieszka Wróblewska chyba o 9:30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pamięta ktoś BB I w Cyfrze? Dokładnie sposób transmisji. Ekran podzielony na 4 części, możliwość wyboru 4 ścieżek dźwiękowych i zajęcie na cały dzień :). To był prawdziwy reality show a nie jak następne edycje wyreżyserowane skróty. Zresztą Polsat swoje Dwa światy na CP transmitował chyba podobnie. Nie było wyboru kamery ale obraz leciał na żywo przez cały dzień.

 

ja Big Brothera w cyfrze+ oglądałem a to dlatego że miałem możliwość wyboru 1z4 kamer i to było nadawane najpierw w canal+żółtym później w canal+niebieskim!!!!!! teraz takie kanały można oglądać tylko w zagranicznych wersjach programu Big Brother!!!!!! np. big brother 24 stunden live na platformie sky deutschland!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie TVN tak do około roku 2003 był świetną stacją. Pamiętam taki program poranny w weekendy "Twój problem nasza głowa". Był też taki teleturniej co go Ibisz prowadził i dwie rodziny w nim rywalizował, ale nie pamiętam jego nazwy. Było świetne bajkowe kino. Początkowe Rozmowy w Toku były bardzo ciekawe, pierwsza edycja BB genialna. Ktoś kiedyś powiedział, że jakby przez cały program pokazywali butelkę pepsi to ludzie by to oglądali :) Teraz TVN też trzyma poziom, ale za dużo na nim programów typu W11 czy Detektywi , których to ja bardzo nie lubię. Nawet telenowele co kiedyś na TVN były wolałbym od tych dokumentalnych seriali hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio coraz to bardziej pozytywnie oceniam działania stacji TVS.

Jednak odnoszę też małe wrażenie, że upodabniają się do TVN.

 

Co oczywiście nie jest złe. Dobrze jest stawiać na jakość.

Bo chyba każdy woli dobrej jakości TVS od Polonia1.

 

:smile:

 

Co do programów. Hmmm brakuje mi prawdziwej rozrywki.

Takiej naturalnej bez parcia na szkło jej uczestników.

 

Cała reszta to już nieporozumienie w postaci ludzi, którym

zależało jedynie na kasie i niczym więcej.

 

Brakuje mi IDZ NA CAŁOŚĆ z Hajzerem w POLSAT.

Świetna rozrywka to była.

 

A w TVN - nawet nie wiem. Brak im czegoś takiego!

Takiego magnesu! Mam talent ok ale na 1 wieczór.

 

 

Niestety w Polsce tylko 1 REALITY SHOW o nazwie DWA ŚWIATY.

Z Tomaszem Lejmanem i Wojtkiem Łuszczykiewiczem

było takie, że nie da się tego zapomnieć.

 

Mało tego licencje na ten program na ATM z Wrocławia!

Bo oni wymyślili całą formułę z dwiema wyspami.

Jedna VIP wszystko dostępne w lodówce a druga

to wiejskie życie: krówki, kury i tym podobne.

 

Za wygranie rywalizacji jedna grupa żyła na wyspie VIP

a druga szła na tydzień na wyspę wieśniaków.

 

Mało tego leciało to wszystko na żywo poprzez satelitę Hot-Bird.

Użytkownicy Cyfrowego Polsatu mieli dostęp do kilku kanałów.

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...