Skocz do zawartości

Tunery S2 z sygnalizatorem dźwiękowym LOCK


dxer-gk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Francuzi przełączyli swoje FTA do DVB-S2/HD, więc nadszedł czas wymienić swój tuner na obsługujący ten format.

Zanim na któryś tuner się zdecyduję, chciałbym zapytać o Wasze doświadczenia - a konkretnie: czy spotkaliście tuner DVB-S2 ze wskaźnikiem sygnału w formie dźwiękowej? Jest to sygnał audio w formie "pikania"/"beepera" o rytmie i tonie w zależności od siły złapanego sygnału. Użytkownik takiego tunera podczas ustawiania anteny zwolniony jest z przymusu obserwowania ekranu tv i może poprawiać ustawienia mając np. słuchawki podłączone go tunera. To o wiele wygodniejsze.
W moim dotychczasowym Ferdku (tylko DVB-S) ta funkcja jest i nie wyobrażam sobie dalszego łapania nowych sygnałów/DX bez niej.

Podobny temat przewijał się epizodycznie na forum SatClub: post113450.html ale tam kolega nie uzyskał wiele propozycji, zwłaszcza że zapytał przy okazji innego tematu, dlatego postanowiłem założyć wątek dedykowany sygnalizacji tonowej.
Z góry wdzięczny za propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za chęć pomocy, ale nie chodzi mi o wskaźnik jako dodatkowe urządzenie, tylko specyficznie o funkcję w tunerze. A raczej tuner z taką funkcją:)

Przez lata było to niesamowite ułatwienie, które docenić może tylko ten, kto choć raz z niego skorzystał.

No cóż... pozostaje mi poprzeglądać dostępne w sieci instrukcje obsługi. Choć byłoby szkoda,  gdyby producenci rezygnowali z funkcji, na której mi zależy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko, w dobie analogowej sat i cyfrowej SD te opcje co piszesz były w co niektórych tunerach, teraz w czasach UHD nikt nie ustawia anteny ze wsparciem tunera, potrzeba dokładniejszych mierników by ustawić antenę sat, te mierniki z niskiej półki to takie mniej dokładne ustawianie anteny,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...