Jump to content
sweet

Hyde Park

Recommended Posts

Pierwszy raz słyszę o polskich audycjach w tej stacji :) później będę próbował jakąś na niej namierzyć ;)

Yeah :D 16 dni bez neta i w końcu go znowu mam :)

Na szczęście również i pogoda dopisuje, bo ciągle lało od 3ch dni :(

Guest Anonymous

A cóż to się stało z netem? :P

Potężna ulewa przeszła dziś po godzinie 16.00 nad Rzeszowem, potworzyły sie potężne kałuże na ulicach, głownie w centrum miasta w których niektórzy kierowcy utknęli i zablokowali ruch, dawno nie widziałem tak mocnego i intensywnego deszczu.

Latam po kanałach informacyjnych i przed chwila prezenter Rosiya24 pyta jakiegoś generała, eksperta co może powiedzieć o wyrzutni BUK, która jest na wyposażeniu ukraińskiej armii :) Ciekawe dlaczego nie zapytał o wyrzutnię BUK produkcji rosyjskiej? Russia Today pewnie też będzie przedstawiała alternatywną rzeczywistość.

A jednak RT funkcjonuje w równoległej rzeczywistości. Cały czas wałkują zestrzelenie rosyjskiego samolotu w 2001 roku. Przypadkowe zestrzelenie podczas ćwiczeń ukraińskiej armii. O zestrzeleniu koreańskiego samolotu pasażerskiego przez Związek Radziecki nie wspominają. :)

Tymczasem w mojej miejscowości gości zwyciężczyni 15-letnia Miss Polski Nastolatek z Piask. :D Poza gościną, protesty w sprawie otwarcia punktu ds. wydobycia gazu łupkowego.

Ciekawy jestem kiedy skończą się te meczące upały bop od kilku dni u Mnie prawdziwy piekarnik, strasznie to przeszkadza, szczególnie w pracy, a prognozy mówią, że upalnie nadal będzie przez kilka dni.

Guest Anonymous

Mnie też już to męczy. Prognoza długoterminowa, o której tu pisałem pokazywała w lipcu 25-27 stopni, a przeważa 30 i nawet bywa powyżej.

Pozdrowienia z Krainy Tysiąca Jezior!

Temperatura wody w zależności od jeziora od 22 do 24 stopni. Pogoda, jak wszędzie w Polsce. Uff gorąco.

bogdan425

RT pokazuje konferencję Obamy który mówi że Rosja szkoli separatystów, wspomaga finansowo i sprzętowo a na pasku informacja że w dniu katastrofy były aktywne ukraińskie wyrzutnie rakietowe.

Przy okazji tego konfliktu na Ukrainie naszło mnie takie smutne spostrzeżenie. Na CNN jakaś pani gada na żywo z prezydentem Ukrainy. Nawijają po angielsku. Widziałem kilka materiałów z konferencji prasowej premiera Ukrainy, nawijał po angielsku. A nasz prezydent i premier? Ani me ani be po angielsku. A Tusk niby ma objąć stanowisko szefa dyplomacji UE. Szef dyplomacji spotyka się z szefami wszystkich innych państwa. Jak on będzie z nimi gadał?

U mnie teraz leje i jest trochę ciemno. Ach strach pomyśleć , co ta pogoda jeszcze "wymyśli".

U Mnie niesamowicie parno i duszno, tak jakby sie na burzę zbierało, wczesnym rankiem padał drobniutki deszczyk, a tak przez cały dzień skwar niemiłosierny.

Pozdrowienia dla wszystkich Forumowiczów z węgierskiego Hajduszoboszlo! :D

Tutaj też upał nie do wytrzymania. Chociaż przed chwilą przeszła burza, trochę polało i teraz trochę się ochłodziło.

To w POlsce podobnie - upały, upały, przerywane od czasu do czasu drobnym deszczem, albo nawet burzą.

RT pokazuje konferencję Obamy który mówi że Rosja szkoli separatystów, wspomaga finansowo i sprzętowo a na pasku informacja że w dniu katastrofy były aktywne ukraińskie wyrzutnie rakietowe.

Przy okazji tego konfliktu na Ukrainie naszło mnie takie smutne spostrzeżenie. Na CNN jakaś pani gada na żywo z prezydentem Ukrainy. Nawijają po angielsku. Widziałem kilka materiałów z konferencji prasowej premiera Ukrainy, nawijał po angielsku. A nasz prezydent i premier? Ani me ani be po angielsku. A Tusk niby ma objąć stanowisko szefa dyplomacji UE. Szef dyplomacji spotyka się z szefami wszystkich innych państwa. Jak on będzie z nimi gadał?

Obecny prezydent i premier znają bardzo dobrze język angielski. Prezydent dodatkowo biegle mówi po francusku

Nie wiem czy jeszcze w innych językach mówią, ale jest to do sprawdzenia

Poprzedni premier i prezydent nie znali języków obcych

No i dodatkowo skoro jest prezydentem i premierem polski przypominam, to jego obowiązkiem jest mówienie po polsku podczas oficjalnych wystąpień

Tusk szefem dyplomacji ue? Naucz się struktury instytucji UE i dopiero się wypowiadaj. Rada Europejska, która jest zgromadzeniem szefów państw lub rządów UE, a Rada to jest zgromadzenie ministrów państw UE w roznych konfiguracjach.

Przed zabraniem głosu polecam się przygotować a nie opowiadać farmazony

Nowy rekord! Temperatura wody w jeziorze "Kajkowskim" aż 25,5 stopnia. I jeśli taki stan się utrzyma, to jest duże prawdopodobieństwo zagrożenia bakteryjnego. Wtedy też plaża zostałaby zamknięta :(

To w POlsce podobnie - upały, upały, przerywane od czasu do czasu drobnym deszczem, albo nawet burzą.

Taki model polskiego lata jest chyba bardzo pożądany. Lecz kiedy te upały w końcu przyjdą to część zwolenników raczej już wymięka. :P

Ja sam ciężko znoszę te ostatnie wysokie temperatury.

Pogoda u mnie teraz ładna , tylko mam wrażenie , że ciśnienie spadło ... ale taki już chyba urok zbyt gwałtownych zmian w pogodzie . :>

a we Wrocku wreszcie chłodniej się zrobiło ;)

U mnie zapowiada się największa burza tego lata, niebo pociemniało ... Mam nadzieje że przejdzie bokiem

Woda w jeziorach, piasek na plażach obrzydliwie gorące. Już nawet nie pamiętam kiedy tak bywało? Hej! Pamiętam :wink:

Biedne ryby. Nawet łabędzie ze swoimi pociechami się chowają w trzcinie, w zaroślach przed tym gorącem. A ludzie jak ludzie prawie na golasa. Zresztą! Kto by się tam przejmował. Ciało nieosłonione jest bardziej opalone :wink:

Koledzy, co sądzicie o nBOX BSKA ENIGMA2 etc? Mój kilkuletni Opticum umiera, a ja za bardzo nie chcę wydawać gotówki, tymczasem takie nBOXy chodzą już za 200 pln. Miał ktoś kiedyś takie coś, potrafi mi doradzić?

Pobocznie zastanawiam się nad GOLDEN MEDIA SPARK TRIPLEX II 2XS2+T2/C, może ktoś z Was miał z nim doświadczenie? W obu wypadkach czekam na info, chyba najlepiej w PW.