Jump to content

Recommended Posts

22 godziny temu, XMAREKK30 napisał:

Teraz słyszę że Samsung chcę wydać w 55 calach TV w 8K i tu dopiero jest kicha bo kto będzie oglądał z metra żeby zobaczyć ta różnicę ???

Sam widzisz, że 4k schodzi z rynku, i 8k będą wstawiać w każdy rozmiar matrycy

😀

Nikomu z producentów nie będzie się opłacało klepać odjechanych 4k, skoro na rynku zapanuje moda na 8k. To zjawisko działa od zawsze - w ten sposób wyginęły TV kineskopowe, choć byli chętni na ich zakup, ale klepanie LCD było dużo tańsze, więc zyski producentów wyższe na LCD niż na kineskopie.

Ale jest jedno pocieszenie - żeby wyczyścić magazyny z 4k to obniżą ich ceny, Więc jeśli komuś wystarczy 4k ma szansę coś upolować.

😀

Żeby modne było 8K to najpierw musi treści. Może na youtube są treści ale po za tym nic nie ma a 4K jest multum , także 4K tak szybko nie zginie i tak samo telewizory 4K nie znikną z półek sklepowych  a ceny spadają ale tych co wyprzedają żeby nowsze modele weszły. Ja nie kupiłbym TV 8K który na wyjściu ma HDMI 2.0 ( powinno być HDMI 2.1 )  to jedno a po drugie te 8K to tylko sztucznie podnosi do 8K i gdzie tu prawdziwe 8K . To tak samo jak u mnie TV ma 720p a sztucznie podnosi do 1080p , także to wszystko to póki co wielka ściema z tym 8K 

8K to preludium do kolejnego zwiększenia przekątnych telewizorów - może nawet dojdzie do 100 cali. Tak było z 4K, to się sprzedaje i na tych wielkich telewizorach jest ogromna marża. Przynajmniej ja tak to widzę. Ponadto trzeba próbować przebijać LG.

Mnie interesuje czym się to skończy... Typowe mieszkanie ma 2,5 m wysokości – jakiej wielkości telewizor się w tym mieści?

W dniu 16.10.2019 o 19:02, XMAREKK30 napisał:

Żeby modne było 8K to najpierw musi treści. Może na youtube są treści ale po za tym nic nie ma a 4K jest multum

Będzie multum treści 8k jak tylko światłowód wejdzie pod strzechy. A przecież już wchodzi, nawet w miedzianej Polsce ...

😀

W dniu 21.10.2019 o 21:42, mprw napisał:

Typowe mieszkanie ma 2,5 m wysokości – jakiej wielkości telewizor się w tym mieści?

Akurat to najmniej obchodzi producentów TV, podobnie jak producentów samochodów nie interesuje przeciętna wielkość garażu w Polsce. Nawet ostatnio słyszałem, że w Polsce zwiększono normę powierzchni na parkingach w związku z coraz większą liczbą SUV`ów.

8 k nadchodzi wielkimi krokami i nic tego nie zmieni. Bo takie jest zapotrzebowanie konsumentów.

😀

Edited by Max Taadjen
  • Haha 1
  • Confused 1

A co podłączysz pod ten TV żeby odbierać  te 8K ???  Póki co nie ma telewizora 8K z wyjściem HDMI 2.1  a to jest warunek żeby było te 8K . Na YouTube  są treści  8K ale kompresowane do 8K , także żądna frajda jak dla mnie a filmy z Blue Ray 8k to jeszcze nie ma i tak samo z Netflix . Jeśli chodzi o światłowód  to jeszcze go tak nie ma wszędzie to jedno a prędkość będzie potrzebna  drugie tyle co do 4K . 4K to Canal+ 4K i Netflix , choć ten drugi ma dobre 4K ale nadal dużo mu brakuje do płyt Blue Ray :)

Może i nadchodzi 8K ale kogo będzie stać na taki TV jak już wyjdą te prawdziwe 8K  z rozmiarem 75  calowym bo taki będzie odpowiedni żeby zobaczyć tą różnice a nie 55 cali i patrzenie z 1 metra ,  bo taki chce zaoferować Samsung  hehehehe 

• Upvote 1

W dniu 23.10.2019 o 18:53, XMAREKK30 napisał:

A co podłączysz pod ten TV żeby odbierać  te 8K ???  Póki co nie ma telewizora 8K z wyjściem HDMI 2.1  a to jest warunek żeby było te 8K .

Od kilkunastu postów piszę, że trzeba chwilę POCZEKAĆ aż producenci zaleją rynek TV 8k i nie ma się co napalać na wypasione 4k, chyba, że po przecenie  "--50%".

😀

A Ty ciągle mi udowadniasz, że TERAZ nie ma co kupować 8k, z czym przecież zupełnie się zgadzam.

😀

• Like 1

Patrząc jako gracz i lubiący sport  to po co mi te 8K  skoro :

Brak odtwarzacza w konsolach 8K  i odpowiednich podzespołów w konsoli 

Brak gier

Brak filmów na nośnikach i ogólnie na VOD  

Teraz producenci gier stawiają na 4K natywne i żeby było stałe 60kl/s a w przyszłości 120 kl/s , także to jeszcze wszystko potrwa z 2-3 lata jak wejdzie na dobre 8K. Fajnie że wszystko idzie do przodu ale niech najpierw 4K  zagości na stałe w Platformach Cyfrowych , Kablówkach  w grach a później dopiero 8K  , takie jest moje zdanie w tym wszystkim :) 

Ja inwestuje w telewizor  4K bo to jest obecnie na ten moment  rozdzielczość gdzie coś można coś obejrzeć , po grać i obejrzeć jakieś transmisję sportowe   a za parę lat pewnie 8K zagości na rynku  i ludzie będą  wymieniać TV NA NOWSZĄ rozdzielczość 8K  i tak w kółko aby tylko coś się działo w dziedzinie TV :)

Zamiast rozpisywać się o 8k zaproponujcie jakiś telewizor 4k przyzwoitej jakości w dobrej cenie żeby można było obejrzeć jakieś kanały 4k że satelity obejrzeć coś w 4k z np. Netfixa, modułem Cl z wbudowanym dekoderem telewizji naziemnej T gotowym do przejścia na T2. Takiego telewizora przeciętny potencjalny nabywca. Wielkość ekranu między 55 a 65 cali w zależności od możliwości finansowych nabywcy. 

Edited by Flaga

Zamiast truć du pę, przeleć tematy w tym dziale, bo nikt nie będzie pisał 100 razy to samo. Potrafiłeś walnąć sygnaturkę na pół strony, wiec chyba potrafisz poruszać się po forum.