Skocz do zawartości

Telewizor 4K


Rekomendowane odpowiedzi

Za jakieś pół roku planuję kupić TV 50-55 cali i mam dylemat, czy kupić HD czy 4K. Głownie chodzi mi o skalowanie kanałów HD do 4K. Mam UPC, korzystam też z Netflixa i HBO Go. Większość materiałów które oglądam są w HD, czasem coś obejrzę na kanałach SD. Niedawno oglądałem w sklepie na Samsungu  55" 4K kanał TVP Kultura z ok 3 metrów i wyglądało to lepiej niż się spodziewałem. W związku z tym mam pytanie, jakie są wasze doświadczenia ze skalowaniem obrazu HD przez TV 4K? Nie chce kupić TV 4K i potem narzekać na obraz na kanałach HD. Nie za bardzo uśmiecha mi się również pchanie się w TV HD z 2015 czy 2016 roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jakieś pół roku planuję kupić TV 50-55 cali i mam dylemat, czy kupić HD czy 4K. Głownie chodzi mi o skalowanie kanałów HD do 4K. Mam UPC, korzystam też z Netflixa i HBO Go. Większość materiałów które oglądam są w HD, czasem coś obejrzę na kanałach SD. Niedawno oglądałem w sklepie na Samsungu  55" 4K kanał TVP Kultura z ok 3 metrów i wyglądało to lepiej niż się spodziewałem. W związku z tym mam pytanie, jakie są wasze doświadczenia ze skalowaniem obrazu HD przez TV 4K? Nie chce kupić TV 4K i potem narzekać na obraz na kanałach HD. Nie za bardzo uśmiecha mi się również pchanie się w TV HD z 2015 czy 2016 roku. 

Planując zakup za jakiś czas, wielkość matryc którą podajesz 50-55 cali w większości tv jest już UHD, ale jak wiadomo diabeł tkwi w szczegółach. Na Twoim miejscu szukałbym napewno odświeżania ekranu 100Hz, a nie 50Hz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając o tym modelu tv Samsung UE40MU6472 dla przykładu okazuje się ze ten model jest niby 4k ale sztucznie go podnosi do tej rozdzielczości  4k to tak jak tv jest 720p ale możne odebrać 1080p po sztucznym podniesieniu. Myślałem ze takich tv już nie ma w sprzedaży 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd tak złe opinie o modelu UE 40MU6472. Znajomi mają w domu ten model. .Wspólpracuje z satelitą Astra i Hotbird (monoblock) moduł CI+ i z DVB-T. Obraz i dźwięk bardzo ładny. O satelicie nie wspomnę bo miodzio. Miałem okazję oglądać treści w 4K. Badania okresowe mam ważne i naprawdę widać różnicę pomiędzy HD I 4K. Smart działa bez zacięć i zawiech.Odtwarzanie z usb różnych formatów bez problemów. Czego brakuje moim zdaniem to gniazda słuchawkowego i usb 3,0.Sterowanie głosowe tylko w języku angielskim.

Dodam, że w salonie wisi na ścianie Philips. Widać różnicę tych samych kanałów w obrazie na korzyść Samsunga. Od samego początku pilot w Philipsie działa jak chce.Zdarzają się też niespodziewane usterki. Trzeba resetować tv przez wyłączenie z sieci. Aktualizacje na razie nic nie poporawiły w jego działaniu, choć i on jest w 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając o tym modelu tv Samsung UE40MU6472 dla przykładu okazuje się ze ten model jest niby 4k ale sztucznie go podnosi do tej rozdzielczości 4k to tak jak tv jest 720p ale możne odebrać 1080p po sztucznym podniesieniu. Myślałem ze takich tv już nie ma w sprzedaży

 

Co masz na myśli pisząc "sztucznie"?

 

Telewizor o natywnej matrycy 720p nigdy nie przeskaluje obrazu w górę, bo nie ma takiej możliwości. Taki telewizor odbierze 1080, ale po przeskalowaniu w dół do swojej natywnej rozdzielczości 720p.

Edytowane przez vigoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli pisząc "sztucznie"?

 

Telewizor o natywnej matrycy 720p nigdy nie przeskaluje obrazu w górę, bo nie ma takiej możliwości. Taki telewizor odbierze 1080, ale po przeskalowaniu w dół do swojej natywnej rozdzielczości 720p.

 

Podam Ci na przykładzie swojego telewizor jest HD READY czyli 720p ( Panasonic42 pv60) bo w tamtym monecie nie było innych tv 2006r ale ma możliwość sztucznie podnieść do 1080p i tak samo jest z tym modelem samsunga skanuje w górę  do 4k ale nie pisze czy z full hd czy po prostu skanuje do 4k

 

U mnie pokazuje rozdzielczość na ekranie 1080i czy to na NC+ czy na ps4 jak włącza sie gra w 1080p

 

http://www.telekom.com.pl/panasonic/opisy_ekrany/TH-42PV60.htm

 

Dostępne standardy obrazu

525(480)/60i, 525(480)/60p, 625(576)/50i, 625(576)/50p, 750(20)/50p, 1125(1080)/50i

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sobie inaczej to wyobrażałeś?

Każdy, nawet najdroższy telewizor 4K przeskaluje otrzymany obraz do rozdzielczości swojej matrycy.

Tak samo jest w MU6472, więc nie ma czego się czepiać.

Mniejsza z tym co ja sobie wyobrażałem ale mnie chodzi o to że sztuczne skanowanie a prawdziwe to dwie różne rzeczy. i tyle w temacie. Kupowanie 40 calowego tv do 4k to jak dla mnie pomyłka, gdzie różnic nie widać przy tak małym ekranie, co innego 55 cali tam już widać, choć zalecają 65 cali.Jak ja bym miał doradzać to powiem tak jak 40 cali 4k to już lepiej kupić 49 cali dobrej klasy Full HD takie jest moje zdanie w tej kwestii

 

https://www.neonet.pl/sony-kdl49we750.html?gclid=EAIaIQobChMIosrazq_61wIVAQzTCh2_-gJ2EAQYASABEgKEwfD_BwE  to tylko przykład

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kupuje co uważa ale dla mnie kupowanie 40 cali pod 4k jest wyborem nie trafionym, bo różnic nie będzie aż tak widać no chyba że będzie patrzył z bliska z pół metra to co innego. Dlatego moje zdanie jest takie w kwestii 4k minimum 55cali to ok a tak bym wolał bardzo dobry Full HD 42-49 cali i będzie efekt dla oczu. Co do tego modelu trochę się naczytałem że największą wadą jest dostający się kurz pod matryce  i potem tworzą się ciemne plamy  gdzie czyszczenie patrycy nie daje za dużo bo po jakimś czasie robi się to samo. Czytałem nawet że matryce wymieniają na nowe jak nie pomaga czyszczenie, także jednym to pomaga jednym nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został skasowany z tego forum ponieważ gościu wprowadził ludzi w błąd,nie o ten model mu chodziło tylko o inne serie 6 7 8 z zeszłego roku 2016 tam ten problem nadal jest a w tym modelu nikt jeszcze nie zgłaszał problemu także soorki za zamieszanie

 

Ogólnie trafić na takie coś może wkurzyć człowieka

 

https://forum.satkurier.pl/topic/11872-telewizory-samsung-%E2%80%93-dra%C5%BCni%C4%85ce-plamki-na-ekranie/

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pawop mam taki sam plan jak Ty.

Ja dla siebie póki co wybrałbym Sony KD-49XE9005 cena około 4500zł.

Czy ktoś może ma tv z tej serii i mógłby podzielić się wrażeniami?

 

Bardzo dobre ma recenzję tylko pogratulować wyboru.Patrzyłem jaka jest różnica w cenie między 49 a 55 i wyszło że około tysiąca zł, może warto dopłacić zawszę będzie większy ???

 

Werdykt

Nie ulega żadnych wątpliwości, że Sony 49XE9005 jest telewizorem wyjątkowym:

  • jako jedyny 49-calowy model w gamie Sony 2017 ma wysokokontrastową matrycę VA,
  • jako jedyny 49-calowy model w gamie Sony 2017 ma panel klasy 120Hz,
  • jako jedyny 49-calowy model w gamie Sony 2017 ma dobrej klasy podświetlenie centralne,
  • jako jedyny 49-calowy model w gamie Sony 2017 ma HDR o ponadprzeciętnej jasności.

 

Czy trzeba więcej argumentów aby polecić Wam ten telewizor? Może niezdecydowanych przekona fakt, że Sony 49XE9005 ma wyższy kontrast i dużo bardziej precyzyjne odwzorowanie kolorów niż kosztujący 2000 złotych więcej Samsung 49Q7F? Moim zdaniem Sony 49XE9005 to wyjątkowa propozycja dla tych, którzy pragną mieć wysokiej klasy, solidny telewizor z bardzo dobrą jakością obrazu i zdecydowanie ponadprzeciętnie jasnym trybem HDR. Gorąco, gorąco polecam.

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/sony-bravia-49xe9005-test.html dla tych co by zainteresowała recenzja tego modelu :)

 

https://hdtvpolska.com/sony-xe9005-kd-55xe9005-test-android-tv-2017-4k-hdr/

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co, ze znanych firm RGBW używa tylko LG.

Bardzo dobre ma recenzję tylko pogratulować wyboru.Patrzyłem jaka jest różnica w cenie między 49 a 55 i wyszło że około tysiąca zł, może warto dopłacić zawszę będzie większy ???

 

Werdykt

Nie ulega żadnych wątpliwości, że Sony 49XE9005 jest telewizorem wyjątkowym:

  • jako jedyny 49-calowy model w gamie Sony 2017 ma wysokokontrastową matrycę VA,
  • jako jedyny 49-calowy model w gamie Sony 2017 ma panel klasy 120Hz,
  • jako jedyny 49-calowy model w gamie Sony 2017 ma dobrej klasy podświetlenie centralne,
  • jako jedyny 49-calowy model w gamie Sony 2017 ma HDR o ponadprzeciętnej jasności.

 

Czy trzeba więcej argumentów aby polecić Wam ten telewizor? Może niezdecydowanych przekona fakt, że Sony 49XE9005 ma wyższy kontrast i dużo bardziej precyzyjne odwzorowanie kolorów niż kosztujący 2000 złotych więcej Samsung 49Q7F? Moim zdaniem Sony 49XE9005 to wyjątkowa propozycja dla tych, którzy pragną mieć wysokiej klasy, solidny telewizor z bardzo dobrą jakością obrazu i zdecydowanie ponadprzeciętnie jasnym trybem HDR. Gorąco, gorąco polecam.

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/sony-bravia-49xe9005-test.html dla tych co by zainteresowała recenzja tego modelu :)

 

https://hdtvpolska.com/sony-xe9005-kd-55xe9005-test-android-tv-2017-4k-hdr/

Ciekawe że tylko 2 gniazda przyjmują  Ultra HD  i to że TV ma matryce Samsunga :D   . Nie dośc że nie tani to jeszcze chcą zarobić na nie swojej matrycy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość firm korzysta z innych paneli niż swoich np: Panasonic korzysta z LG patryc a jeśli Sony korzysta z Samsunga to nic w tym dziwnego, ważne że wyświetla dobrze albo nawet bardzo dobrze :) . Nie widziałem na żywo Sony jak wyświetla ale chłopaki z HDTV POLSKA chwalą ten model w tej cenie. Ja choruje na TV  Panasonic EZ950 w wersji 55 cali, choć bym wolał model   Panasonic oled tx-65ez1000e ale nie ta  kasa,tu już, trzeba było  by mieć bardzo dużą skarbonkę. Jest jeszcze Lg oled model lg oled 55b7v wersja najtańsza z oled potem jest seria G najdroższa. Pewnie mikołaj w tym roku nie przyjdzie z takimi prezentami ale może przyszły rok będzie lepszy w prezenty :)

http://www.panasonic.com/pl/consumer/telewizory/4k-tv/tx-55ez950e.html

http://www.panasonic.com/pl/consumer/telewizory/4k-tv/tx-65ez1000e.html

 

https://hdtvpolska.com/lg-b7-oled55b7v-test-modelu-2017-ultra-hd-hdr/

 

Co do matryc RGBW to jakaś redakcja pisała że przyszły rok będzie obfity w te matryce bo są tańsze w produkcji i cel jest taki żeby jak najwięcej ich sprzedać. Pewnie będą je wkładać do jakiegoś przedziału cenowego,bo do flagowców pewnie już nie bo kicha była by :)

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że RGB. Ale artykuły były z tezą: "Już za chwilę wszyscy producenci będą używać matryc RGBW, bo są tańsze."
Minęło trochę czasu i jak na razie, należy unikać budżetowych TV LG, by się nie wpakować w ten wynalazek. U innych producentów (pomijam firmy no name), na dzień dzisiejszy ten problem nie występuje.

Edytowane przez vigoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...