Skocz do zawartości

Zdjęcie

Telewizor 4K

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
369 odpowiedzi w tym temacie

#361 rarab

rarab

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 260 postów
  • Od: 23 lis 2013

Napisano 29 lipiec 2018 - 17:02

Jakby  Philips  miał  ogarniętą  obsługę  klienta  tak jak inne  nie wiem takie które się sprzedają  to Philips by pozamiatał wszystko.  A jest jak jest.  Ta marka u nas ma zerowy marketing. Zerowe wsparcie .A jak zadzwonisz do działu obsługi  klienta to jesteś tylko  przełączany.  Nawet jak coś zlecisz to i tak nikt nie przyjedzie i tylko rachunek zapłacisz za połączenia.  To nie jest moja  historia to tylko co pamiętam z komentarzy na czarnym  forum  + youtube.

Samsung zawsze miał gorsza czerń . Ja jednak stawiam na idealną płynność i  dobrą/przyzwoitą czerń  nie potrzebuje czerni  ciemniejszej niż  noc.   Panasonic zrobił   kilka dobrych LEDow  ale oni od 2-3 lat idą już na OLEDy . No tylko że jakoś nie bardzo chce się komu je testować.  U Gmerosława  same  LG .

Gdzieś  coś przeczytałeś  ktoś  rzucił  bełkot i piana leci    :wink:. Tak wygląda  to "nowszy"  panel.

Będziesz oglądać po ciemku to za 10 lat  nie zobaczysz różnicy między LEdem i OLEdem. 

Poza tym jak jesteś w salonach to zauważ że na OLEDACh  zawsze leci idealnie przygotowany klip by pokazać możliwości.  A niech włączą inne źródła z logami   z paskami.  Niech to chodzi codziennie.  Po kilku misiącach takie TV znikną i zostaną zastąpione kolejnymi  by nie było wypaleń.

Faktem jest to, że Philips ogarnia jakość telewizorów i choć czasami robi rewolucję i odpowiedniki z różnych lat różnią się mocno miedzy sobą to w ujęciu kilkuletnim jakość ich produktów bardzo się poprawiła. W każdym roku mają też mega opłacalnego średnika lub TV klasy średniej-wyższej.

#362 XMAREKK30

XMAREKK30

Połowa mocy ;)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Od: 23 kwi 2013

Napisano 29 lipiec 2018 - 17:17

Sam jestem ciekaw jak odbiera ten model Philipsa z serii PUS8102/12 DIRECT LED 2017, bo opinie ma bardzo dobre jak na LCD :)

Ceny w przedziale 6500 do 6800 za 65 cali.

https://m.ceneo.pl/55934285

Użytkownik XMAREKK30 edytował ten post 29 lipiec 2018 - 17:19

TurboBox+  Umowa do 30.04.2020     

Extra+ 6* Canal Plus + 3* HBO i HBO GO i dobrałem na 12 miesięcy Eleven Sport za 7,95zł razem za wszystko 97,94zł a po promocji Eleven Sport  89,90zł aaa na 2 miesiące Film Box Pack gratis potem się wyłącza, NETFLIX ,  Plazma Panasonic 42pv60

#363 rarab

rarab

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 260 postów

Napisano 29 lipiec 2018 - 20:54

On ma local dimming, co odkąd pojawiły się OLEDy przestało być tak popularne.

#364 XMAREKK30

XMAREKK30

Połowa mocy ;)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1029 postów

Napisano 29 lipiec 2018 - 23:17

Ja wiem że ma podświetlenie typu Direct LED z lokalnym wygaszaniem ale jest dal uważany z jednych z najlepszych LCD w 2017:)

Modele z segmentu premium, ce[beep]ące się takimi rzeczami jak procesor P5, czy kwantowe kropki, zaczęły pojawiać się jednak dopiero niedawno. Bezzwłocznie postanowiliśmy wziąć je na stół, zaczynając od modelu z serii „8”, o oznaczeniu PUS8102/12. Nie posiada on w prawdzie technologii kwantowych kropek, o których przed chwilą wspomniałem (znalazła ona zastosowanie w dopiero w PUS8602), jednak ma coś bardziej atrakcyjnego. Coś o czym zdawać by się mogło producenci zapomnieli w 2017 roku. Mowa tu o podświetleniu typu Direct LED z lokalnym wygaszaniem! Telewizor występuje w rozmiarze 65″

PUS8102 to mocne uderzenie w segment premium, ze strony holenderskiego producenta oraz powrót firmy do korzeni gdzie kilka lat temu najwyższe serie były najlepszymi LCD na rynku. Telewizor, pomijając całkowicie kwestię jego ceny (o czym zaraz) jest naprawdę udany i może konkurować z najlepszymi telewizorami LCD jakie kiedykolwiek powstały. Jego podświetlenie, typu Direct LED z ponad setką niezależnych stref, pozwala osiągnąć to co najważniejsze – świetną czerń i wcale nie przesadzę mówiąc, że kontrast, wizualnie zwiększony także przez funkcję Ambilight, daje jakby OLEDowe doznania. Pod tym fundamentalnym względem PUS8102 jest najlepszym telewizorem LCD w tym roku. Mierzyć się z nim może jedynie Sony XE9405, ale mówimy tu o dwóch różnych przekątnych i półkach cenowych. Podświetlenie typu direct niesie za sobą także inne zalety. Przede wszystkim wysoką jakość efektu HDR, w zasadzie najwyższą w historii marki Philips! W kwestii UHD, telewizor radzi sobie bardzo dobrze także dzięki poszerzonej palecie kolorów (93% DCI) i ogólnie wiernym barwom po kalibracji (to tyczy się także trybu SDR). Ma też niedocenianą często zaletę wysokiej ogólnej jasności panelu, do oglądania dziennego (450 cd/m2). Testowany telewizor nie jest oczywiście bez wad, o których muszę wspomnieć, bo po opisie do tej pory mógłby uchodzić za telewizor idealny. Oczywistym minusem są kąty widzenia, ale każdy LCD z matrycą VA cierpi na to samo, więc to zagadnienie możemy pominąć. Pozostałe ubytki są już raczej drobnostkami. Wyszczególniłbym tu małą ilość konfiguracji upłynniacza dla filmów, w związku z czym musimy wybierać albo pomiędzy idealną płynnością, albo kinowym brakiem płynności. Niuansem jest też zmniejszona ilość detali w czerniach, w trybie HDR. To można by dopracować. Cena jaką przyjdzie nam zapłacić za telewizor pozwala jednak, nie tylko te drobne niedociągnięcia wybaczyć, ale i czyni PUS8102 niezwykle łakomym kąskiem

Użytkownik XMAREKK30 edytował ten post 29 lipiec 2018 - 23:22

Extra+ 6* Canal Plus + 3* HBO i HBO GO i dobrałem na 12 miesięcy Eleven Sport za 7,95zł razem za wszystko 97,94zł a po promocji Eleven Sport  89,90zł aaa na 2 miesiące Film Box Pack gratis potem się wyłącza, NETFLIX ,  Plazma Panasonic 42pv60

#365 rarab

rarab

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 260 postów

Napisano 30 lipiec 2018 - 18:23

Przykre jest to, że zapomnienie o lokalnym wygaszaniu mogło mieć początek w tym, że telewizory są coraz cieńsze - a TV Direct, a tym bardziej local dimming potrzebuje trochę większej głębokości i klient może uznać go za gorszy w porównaniu z podobnie wycenionym TV, ale cieńszym.

#366 asiafan

asiafan

Forum to mój dom

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2928 postów
  • Od: 22 paź 2013

Napisano 31 lipiec 2018 - 00:57

Daj mi  jakieś  nie wiem 2  do 3  wielkich  recenzji   Philipsa  od Gmerosława.   Nie ma.  Bo to promotor  OLED i LG. Ostatnio  nic tylko LG  i OLED.

@

Xmarek.  Za bardzo łykasz  bełkot.

firmy do korzeni gdzie kilka lat temu najwyższe serie były najlepszymi

pomijając całkowicie kwestię jego ceny

może konkurować z najlepszymi telewizorami LCD jakie kiedykolwiek powstały

Oczywistym minusem są kąty widzenia, ale każdy LCD z matrycą VA cierpi na to samo, więc to zagadnienie możemy pominąć

Niuansem jest też zmniejszona ilość detali w czerniach, w trybie HDR

Ambilight, daje jakby OLEDowe doznania

Pomijajać   to wszystko.  Jak TV   teraz ktoś  kupuje to albo Dolby Fake Vision   albo  HDR10+   .  Philips  poszedł w Dolby Fake Vision.Ciekawe jak wyglądają pozycje  real 4k  problem tylko taki że playery 4k są także fake vision.

Modele które wymieniasz nie wspierają  Dolby Fake Vision

Użytkownik asiafan edytował ten post 31 lipiec 2018 - 00:58

#367 XMAREKK30

XMAREKK30

Połowa mocy ;)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1029 postów

Napisano 03 sierpień 2018 - 19:41

Jeśli mogę wiedzieć,jaki masz obecnie TV,bo na pewno nie OLED????

#368 rarab

rarab

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 260 postów

Napisano 17 sierpień 2018 - 17:43

A skąd masz informacje, że Philips poszedł w Dolby, według moich wiadomości oni akurat wspierali HDR10+?

Jeszcze to później sprawdzę, ale w moim odczuciu mylisz się, albo coś się bardzo ostro musiało ostatnio pozmieniać (w co wątpię). :)

#369 XMAREKK30

XMAREKK30

Połowa mocy ;)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1029 postów

Napisano 17 sierpień 2018 - 19:28

Przeglądałem na rożnych stronach i nic nie było wzmianki jako by Philips wspierał Dolby Vision :)

Dwie firmy wspierają na ten moment Dolby Vision LG i SONY  a reszta producentów wspiera HDR10 i a w przyszłości  HDR10+

#370 xMaraSSx

xMaraSSx

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 11 postów
  • Od: 23 lip 2018
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 17 sierpień 2018 - 20:47

Sam jestem ciekaw jak odbiera ten model Philipsa z serii PUS8102/12 DIRECT LED

Jestem posiadaczem i gorąco polecam, jakość obrazu (przede wszystkim czerń) oraz dźwięk na ogromny plus.