Skocz do zawartości

Telewizor 4K


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Bloo411 napisał:

Przymierzam się do wymiany telewizora na taki, który już obsługuje format 4K. Zastanawiam się pomiędzy modelami dwoma modelami: Samsung QE55Q60R a Samsung UE55RU8002. Który według Was jest lepszym wyborem i dlaczego?. Wszelkie rady i rzeczowe uzasadnienie mile widziane. Dziękuje.

Zapytaj na specjalistycznym forum, bo ten nade mną ma zerową wiedzę. Jedyne co potrafi, to bez przerwy klonować wpisy z jego zdaniem jedynego słusznego portalu. Dzisiaj kolejny już forumowicz fajnie ich podsumował.

 

Miałem to cudo w domu, w trakcie "mojej walki" o następcę oled-a 930V LG. Jak każda recenzja na tym portalu tak i ta pomija wiele aspektów. 

 

Owszem, tamtejsi recenzenci mają wiedzę, ale znając się na rzeczy możesz jednocześnie manipulować, bo wiadomo, że jak zjedziesz dany produkt, to następnym razem do testu, zamiast telewizora dostaniesz od producenta co najwyżej środkowy palec....

Edytowane przez glaca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że jesteś stałym bywalcem tego forum o którym pisałem skoro takie wnioski wyciągasz. Podaj mi lepszego recenzenta od tych sprawach a zobaczymy o ile są lepsi. Jak każda recenzja- test ma też opnie użytkowników pod recenzją i o to głownie mi chodzi bo z testu recenzji każdy wyciąga wnioski po swojemu  , czy to mu pasuje czy nie z forum już jest inaczej. Widzę że jesteś wrogo nastawiony do chłopaków ale zauważ że większość z tych ludzi co się wypowiada pod danym testem- recenzją kupują dzięki takim testem lub łatwiej im podjąć decyzję. Może daj innym podjąć decyzję czy chcą czytać dane forum czy nie a nie zniechęcać od razu na dzień dobry. Dla mnie póki co nie ma lepszych recenzentów od TV jak chłopaki , bo dzięki temu możemy dowiedzieć się nie kupując telewizora czy warto mieć go czy nie . Wszystko w temacie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest zły, ale wszystko zależy ile miałbyś za niego zapłacić. Musisz pamiętać, że matryca 60Hz i kiepskie kąty widzenia, czyli normalka w przypadku matryc VA. Reszta jak najbardziej OK. O dziwo, nawet maksymalna jasność, a co za tym idzie, związany z tym parametrem efekt HDR.

Edytowane przez śmiechu warte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
21 godzin temu, bugmenot napisał:

wprowadzą do swoich tv tryb "filmmaker", który wyłączy wszystkie upłynniacze

 

Kolejna marketingowa bajka wypuszczana na rynek - to po wprowadzali te wszystkie HDR i inne "polepszacze", skoro standardem od lat jest HDMI i jego cyfrowa jakość, pozwalająca oglądać naturalny obraz bez elektronicznych poprawek ?

Do tej pory żaden inżynier w ich fabrykach nie wiedział, że każde "ulepszenie" obrazu jednocześnie zniekształca ten obraz ?  a może wiedział, tylko warunki dyktował księgowy i marketingowiec ?

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie byś nie czytał to zawsze mówią na samym początku,  żeby po wyłączać wszelkie polepszacze. 

 

 

. Kolejne co powinniśmy zrobić to wyłączyć overscan, czyli obcinanie krawędzi obrazu. By zobaczyć cały obraz na każdym źródle należy udać się do menu “ustawienia rozmiaru obrazu” i włączyć funkcję “dopasuj do ekranu”. Może być ona niedostępna na wszystkich źródłach. W takim wypadku nie jest potrzebna dalsza regulacja. Ostatnim sugerowanym ustawieniem jest wyłączenie filtra wygładzającego obraz. Przez niego będziemy tracić detale obrazu: Obraz -> Ustawienia zaawansowane -> Czysty obraz cyfrowy -> Wyłącz
Źródło: https://hdtvpolska.com/nowa-klasa-wyzsza-samsung-qled-q70r-test/?showfull=1

 

 

Edytowane przez XMAREKK30
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sam obecnie posiadam 42 calowy TV 60hz  i przesiadka na 49 cali nie miała by sensu i nadal 60hz. Wiadomo nie każdy ma warunki na 55 cali ale uważam że w właśnie od takiego rozmiaru jest sens wstawianie matryc 100 - 120 hz  a sam poluje na 65 cali. Teraz słyszę że Samsung chcę wydać w 55 calach TV w 8K i tu dopiero jest kicha bo kto będzie oglądał z metra żeby zobaczyć ta różnicę ??? Jeszcze trochę to 65 cali będzie tym minimum do 4K a do 8K 75 cali  :)

 

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/samsung-qled-qe55q950rbt-najmniejszy-telewizor-8k.html

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, XMAREKK30 napisał:

Teraz słyszę że Samsung chcę wydać w 55 calach TV w 8K i tu dopiero jest kicha bo kto będzie oglądał z metra żeby zobaczyć ta różnicę ???

 

Sam widzisz, że 4k schodzi z rynku, i 8k będą wstawiać w każdy rozmiar matrycy

?

 

Nikomu z producentów nie będzie się opłacało klepać odjechanych 4k, skoro na rynku zapanuje moda na 8k. To zjawisko działa od zawsze - w ten sposób wyginęły TV kineskopowe, choć byli chętni na ich zakup, ale klepanie LCD było dużo tańsze, więc zyski producentów wyższe na LCD niż na kineskopie.

 

Ale jest jedno pocieszenie - żeby wyczyścić magazyny z 4k to obniżą ich ceny, Więc jeśli komuś wystarczy 4k ma szansę coś upolować.

?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby modne było 8K to najpierw musi treści. Może na youtube są treści ale po za tym nic nie ma a 4K jest multum , także 4K tak szybko nie zginie i tak samo telewizory 4K nie znikną z półek sklepowych  a ceny spadają ale tych co wyprzedają żeby nowsze modele weszły. Ja nie kupiłbym TV 8K który na wyjściu ma HDMI 2.0 ( powinno być HDMI 2.1 )  to jedno a po drugie te 8K to tylko sztucznie podnosi do 8K i gdzie tu prawdziwe 8K . To tak samo jak u mnie TV ma 720p a sztucznie podnosi do 1080p , także to wszystko to póki co wielka ściema z tym 8K 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2019 o 19:02, XMAREKK30 napisał:

Żeby modne było 8K to najpierw musi treści. Może na youtube są treści ale po za tym nic nie ma a 4K jest multum

 

Będzie multum treści 8k jak tylko światłowód wejdzie pod strzechy. A przecież już wchodzi, nawet w miedzianej Polsce ...

?

 

W dniu 21.10.2019 o 21:42, mprw napisał:

Typowe mieszkanie ma 2,5 m wysokości – jakiej wielkości telewizor się w tym mieści?

 

Akurat to najmniej obchodzi producentów TV, podobnie jak producentów samochodów nie interesuje przeciętna wielkość garażu w Polsce. Nawet ostatnio słyszałem, że w Polsce zwiększono normę powierzchni na parkingach w związku z coraz większą liczbą SUV`ów.

 

8 k nadchodzi wielkimi krokami i nic tego nie zmieni. Bo takie jest zapotrzebowanie konsumentów.

?

Edytowane przez Max Taadjen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co podłączysz pod ten TV żeby odbierać  te 8K ???  Póki co nie ma telewizora 8K z wyjściem HDMI 2.1  a to jest warunek żeby było te 8K . Na YouTube  są treści  8K ale kompresowane do 8K , także żądna frajda jak dla mnie a filmy z Blue Ray 8k to jeszcze nie ma i tak samo z Netflix . Jeśli chodzi o światłowód  to jeszcze go tak nie ma wszędzie to jedno a prędkość będzie potrzebna  drugie tyle co do 4K . 4K to Canal+ 4K i Netflix , choć ten drugi ma dobre 4K ale nadal dużo mu brakuje do płyt Blue Ray :)

 

Może i nadchodzi 8K ale kogo będzie stać na taki TV jak już wyjdą te prawdziwe 8K  z rozmiarem 75  calowym bo taki będzie odpowiedni żeby zobaczyć tą różnice a nie 55 cali i patrzenie z 1 metra ,  bo taki chce zaoferować Samsung  hehehehe 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...