Skocz do zawartości

Telewizor 4K


Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak.  Nie tylko na forum  Gmerowskim był komentarz.   Bywa tak że możesz znaleźć  edge leda lepszego od direct leda.  Pytanie czy odróznisz  to. Co  będziesz siedzieć w ciemnościach całymi wieczorami   ?  Ja 1%  czasu oglądam TV po ciemku.

 

 

2 miesiące?  od 3 lat  nic się nie dzieje w kwestii  OLEDA.   Jest to przepłacona technologia. Kowalscy kupując OLEDy tylko tam gdzie nie ma satki  bo jakość nadaje się raczej pod Ultra HD.

Zapytaj ludzi co wynoszą z marketów.    Będą to TV nawet 60hz.A potem narzekania.

 

Panasonic  58   EX780  ma tylko  EDGE LED. Także nie bardzo wiem które strefy się podałby :wink:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu lubię oglądać wieczorami, może nie po ciemku ale wyłączonym do minimum świetle.Cały efekt kina domowego właśnie ujawnia wieczorami a w dzień nie mogę się skupić za duży hałas :)

 

Co nowy model jest z nowsza matrycą OLED i tak jest w serii OLED LG C8, poprawione błędy względem poprzednika, nowy procesor Alpha 9 i takie tam... Nie będę nikogo przekonywał do tej technologi, bo w ten sposób można nic się nie kupić , bo wszędzie są jakieś wady:)

 

Co do Panasonic ex780 to bardziej chodziło mi o to że w Samsungu było widać na czarnej planszy, jak ja to mówię świecąca czerń  a jak ukazał się coś na ekranie to było widać że nie jest idealnie  a w Panasonic jest dużo lepiej nie ma święconej czerni  a w Samsungu już to widać  :)

 

Dziś znalazłem Philipsa z serii PUS8102/12  DIRECT LED 2017 i jego opinie są bardzo dobre a czernią dorównuje w jakimś stopniu OLED:). Może to jest właśnie kompromis między OLED a LCD ??

 
 
Wyniki PUS8102 są wręcz wyśmienite! Plasują telewizor na pozycji jednego z najlepszych wyświetlaczy LCD pod względem czerni. W dwóch scenach testowych udało się uzyskać wynik nieskończoności, czyli z czerni nie wydobywa się ani trochę światła w badanym punkcie – zupełnie jak w telewizorze OLED. Nawet w drugiej bardzo trudnej scenie wynik jest wysoki. Generalnie na tyle wysoki, że nie widać świecenia czerni.

Dodatkowym powodem, dla którego czerń jest fenomenalna, jest system Ambilight. Światło padające za telewizor znakomicie poprawia wrażenie głębi czerni. Umieszczanie diod lub lampki za telewizorem jest typowym zabiegiem podnoszącym jakość i komfort oglądania, każdemu je polecam
 

 

 
 
 
Kupuje jeszcze ktoś matryce 60 Hz  ???

 
Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby  Philips  miał  ogarniętą  obsługę  klienta  tak jak inne  nie wiem takie które się sprzedają  to Philips by pozamiatał wszystko.  A jest jak jest.  Ta marka u nas ma zerowy marketing. Zerowe wsparcie .A jak zadzwonisz do działu obsługi  klienta to jesteś tylko  przełączany.  Nawet jak coś zlecisz to i tak nikt nie przyjedzie i tylko rachunek zapłacisz za połączenia.  To nie jest moja  historia to tylko co pamiętam z komentarzy na czarnym  forum  + youtube.

 

Samsung zawsze miał gorsza czerń . Ja jednak stawiam na idealną płynność i  dobrą/przyzwoitą czerń  nie potrzebuje czerni  ciemniejszej niż  noc.   Panasonic zrobił   kilka dobrych LEDow  ale oni od 2-3 lat idą już na OLEDy . No tylko że jakoś nie bardzo chce się komu je testować.  U Gmerosława  same  LG .

 

poprawione błędy względem poprzednika, nowy procesor Alpha 9 i takie tam

Gdzieś  coś przeczytałeś  ktoś  rzucił  bełkot i piana leci    :wink:. Tak wygląda  to "nowszy"  panel.

 

Będziesz oglądać po ciemku to za 10 lat  nie zobaczysz różnicy między LEdem i OLEdem. 

Poza tym jak jesteś w salonach to zauważ że na OLEDACh  zawsze leci idealnie przygotowany klip by pokazać możliwości.  A niech włączą inne źródła z logami   z paskami.  Niech to chodzi codziennie.  Po kilku misiącach takie TV znikną i zostaną zastąpione kolejnymi  by nie było wypaleń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię oglądać dobre filmy wieczorami bo to jest sama przyjemność:) W dzień też oglądam ale głównie Sport. Ja mam plazme na ten moment i już ma 13 lat i zero wypaleń. Wiedziałem że długie oglądanie nosiły za sobą pewne problemy a mimo to kupiłem nie przejmując się tym. Jak dobrze użytkujesz to nie ma szans na jakieś wypalenia-powidoki, także mnie to nie jest obce. OLED cierpi na ten sam problem co Plazma i z tym trzeba się liczyć. Każdy kupuję to co mu pasuje i na co to stać a jaka cena taka jakość i tu niema co się oszukiwać.

 

Co do zmian w panelach OLED na rok 2018 to nie jest bełkot jak piszesz a zmiany wymuszone błędami poprzednich modelach. Ja osobiście uważam jak LCD LED to tylko topowe modele, bo reszta nie wchodzi w grę a w OLED już takiego problemu nie ma a tylko kwestia kasy jaką chcemy wydać:) Ja nie miałem nigdy LCD ale widzę że daleka jeszcze drga do OLED i tyle.

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby  Philips  miał  ogarniętą  obsługę  klienta  tak jak inne  nie wiem takie które się sprzedają  to Philips by pozamiatał wszystko.  A jest jak jest.  Ta marka u nas ma zerowy marketing. Zerowe wsparcie .A jak zadzwonisz do działu obsługi  klienta to jesteś tylko  przełączany.  Nawet jak coś zlecisz to i tak nikt nie przyjedzie i tylko rachunek zapłacisz za połączenia.  To nie jest moja  historia to tylko co pamiętam z komentarzy na czarnym  forum  + youtube.

 

Samsung zawsze miał gorsza czerń . Ja jednak stawiam na idealną płynność i  dobrą/przyzwoitą czerń  nie potrzebuje czerni  ciemniejszej niż  noc.   Panasonic zrobił   kilka dobrych LEDow  ale oni od 2-3 lat idą już na OLEDy . No tylko że jakoś nie bardzo chce się komu je testować.  U Gmerosława  same  LG .

Gdzieś  coś przeczytałeś  ktoś  rzucił  bełkot i piana leci    :wink:. Tak wygląda  to "nowszy"  panel.

 

Będziesz oglądać po ciemku to za 10 lat  nie zobaczysz różnicy między LEdem i OLEdem. 

Poza tym jak jesteś w salonach to zauważ że na OLEDACh  zawsze leci idealnie przygotowany klip by pokazać możliwości.  A niech włączą inne źródła z logami   z paskami.  Niech to chodzi codziennie.  Po kilku misiącach takie TV znikną i zostaną zastąpione kolejnymi  by nie było wypaleń.

 

Faktem jest to, że Philips ogarnia jakość telewizorów i choć czasami robi rewolucję i odpowiedniki z różnych lat różnią się mocno miedzy sobą to w ujęciu kilkuletnim jakość ich produktów bardzo się poprawiła. W każdym roku mają też mega opłacalnego średnika lub TV klasy średniej-wyższej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że ma podświetlenie typu Direct LED z lokalnym wygaszaniem ale jest dal uważany z jednych z najlepszych LCD w 2017:)

 

 

Modele z segmentu premium, ce[beep]ące się takimi rzeczami jak procesor P5, czy kwantowe kropki, zaczęły pojawiać się jednak dopiero niedawno. Bezzwłocznie postanowiliśmy wziąć je na stół, zaczynając od modelu z serii „8”, o oznaczeniu PUS8102/12. Nie posiada on w prawdzie technologii kwantowych kropek, o których przed chwilą wspomniałem (znalazła ona zastosowanie w dopiero w PUS8602), jednak ma coś bardziej atrakcyjnego. Coś o czym zdawać by się mogło producenci zapomnieli w 2017 roku. Mowa tu o podświetleniu typu Direct LED z lokalnym wygaszaniem! Telewizor występuje w rozmiarze 65″

 

 
 
PUS8102 to mocne uderzenie w segment premium, ze strony holenderskiego producenta oraz powrót firmy do korzeni gdzie kilka lat temu najwyższe serie były najlepszymi LCD na rynku. Telewizor, pomijając całkowicie kwestię jego ceny (o czym zaraz) jest naprawdę udany i może konkurować z najlepszymi telewizorami LCD jakie kiedykolwiek powstały. Jego podświetlenie, typu Direct LED z ponad setką niezależnych stref, pozwala osiągnąć to co najważniejsze – świetną czerń i wcale nie przesadzę mówiąc, że kontrast, wizualnie zwiększony także przez funkcję Ambilight, daje jakby OLEDowe doznania. Pod tym fundamentalnym względem PUS8102 jest najlepszym telewizorem LCD w tym roku. Mierzyć się z nim może jedynie Sony XE9405, ale mówimy tu o dwóch różnych przekątnych i półkach cenowych. Podświetlenie typu direct niesie za sobą także inne zalety. Przede wszystkim wysoką jakość efektu HDR, w zasadzie najwyższą w historii marki Philips! W kwestii UHD, telewizor radzi sobie bardzo dobrze także dzięki poszerzonej palecie kolorów (93% DCI) i ogólnie wiernym barwom po kalibracji (to tyczy się także trybu SDR). Ma też niedocenianą często zaletę wysokiej ogólnej jasności panelu, do oglądania dziennego (450 cd/m2). Testowany telewizor nie jest oczywiście bez wad, o których muszę wspomnieć, bo po opisie do tej pory mógłby uchodzić za telewizor idealny. Oczywistym minusem są kąty widzenia, ale każdy LCD z matrycą VA cierpi na to samo, więc to zagadnienie możemy pominąć. Pozostałe ubytki są już raczej drobnostkami. Wyszczególniłbym tu małą ilość konfiguracji upłynniacza dla filmów, w związku z czym musimy wybierać albo pomiędzy idealną płynnością, albo kinowym brakiem płynności. Niuansem jest też zmniejszona ilość detali w czerniach, w trybie HDR. To można by dopracować. Cena jaką przyjdzie nam zapłacić za telewizor pozwala jednak, nie tylko te drobne niedociągnięcia wybaczyć, ale i czyni PUS8102 niezwykle łakomym kąskiem

 

 

 
Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykre jest to, że zapomnienie o lokalnym wygaszaniu mogło mieć początek w tym, że telewizory są coraz cieńsze - a TV Direct, a tym bardziej local dimming potrzebuje trochę większej głębokości i klient może uznać go za gorszy w porównaniu z podobnie wycenionym TV, ale cieńszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj mi  jakieś  nie wiem 2  do 3  wielkich  recenzji   Philipsa  od Gmerosława.   Nie ma.  Bo to promotor  OLED i LG. Ostatnio  nic tylko LG  i OLED.

 

@

Xmarek.  Za bardzo łykasz  bełkot.

 

 

firmy do korzeni gdzie kilka lat temu najwyższe serie były najlepszymi

pomijając całkowicie kwestię jego ceny

może konkurować z najlepszymi telewizorami LCD jakie kiedykolwiek powstały

Oczywistym minusem są kąty widzenia, ale każdy LCD z matrycą VA cierpi na to samo, więc to zagadnienie możemy pominąć

Niuansem jest też zmniejszona ilość detali w czerniach, w trybie HDR

Ambilight, daje jakby OLEDowe doznania

Pomijajać   to wszystko.  Jak TV   teraz ktoś  kupuje to albo Dolby Fake Vision   albo  HDR10+   .  Philips  poszedł w Dolby Fake Vision.Ciekawe jak wyglądają pozycje  real 4k  problem tylko taki że playery 4k są także fake vision.

 

Modele które wymieniasz nie wspierają  Dolby Fake Vision

Edytowane przez asiafan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli dźwięk w modelu bez soundbara jest na plus to ciekawie jak sprawuje się w warunkach domowych 8602 z soundbarem.


Haha, no dobra, jak musiałeś szybko kupić to rozumiem. Dopiero sobie teraz sprawdziłem ile miałeś pieniędzy na telewizor. Nie trafiłem sugerując swoją propozycją jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Gdzieś czytałem, że Manta używa matryce LG, więc możliwe, że jest tam panel RGBW, ale to jakiś smiałek musiałby sprawdzić. Nadal za taką cenę nie jest źle - bo takie matryce spotkamy też w modelach za 3-4x takie pieniądze.

No ale widziałem parę razy Manty "na żywo" - raz w jakimś hotelu, raz u znajomych i matryca to jedno, ale skalowanie z SD, grafika ekranowa, szybkość itd nie były najlepsze, mówiąc delikatnie. Wiadomo, że na czymś oszczędności muszą być.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrywał ktoś z Was aplikacje HBO GO i nc+go do telewizora Philips PUS7502 lub jakiegoś innego modelu? Działa to bez problemu, czy są jakieś problemy?

Edytowane przez Barti
Nie stawiamy spacji przed znakami interpunkcyjnymi i przestankowymi. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest mały problem z HBO GO i NC+ GO na android TV. Można pobrać aplikacje APK na tablet, wgrać na pena i później  do TV. Apka NC+ GO  chodzi znośnie, chociaż do sterowania jest potrzebna myszka lub klawiatura z touchpadem. Apka HBO GO jest raczej nie do zabawy i użytku na TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...