Skocz do zawartości

Zdjęcie

Telewizor 4K

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
293 odpowiedzi w tym temacie

#281 kingofsouth

kingofsouth

Zżyty z forum

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4575 postów
  • Od: 24 mar 2013
  • LokalizacjaZdolny Śląsk

Napisano 24 maj 2018 - 16:59

Ja mam ten model http://www.samsung.c...UE55MU7002TXXH/ i uważam, że jest wystarczający.

Użytkownik kingofsouth edytował ten post 24 maj 2018 - 17:10

super.jpg
nowa.jpgnowa.jpg
222.jpg

#282 XMAREKK30

XMAREKK30

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Od: 23 kwi 2013

Napisano 24 maj 2018 - 17:11

Z tego co wyczytałem to różnica jest w wyglądzie i HDR, w 8002 jest wyższy poziom HDR bliski 600 nitow a w modelu 7002 dopiero po kalibracji osiaga 500 nitów, także jakieś różnice są między nimi. Dlatego jak chciałeś kupić Tv Kingofsouth pisałem że 8002 jest lepszym TV

TurboBox+  Umowa do 30.04.2020

Extra+ 6* Canal Plus + 3* HBO i HBO GO i dobrałem na 12 miesięcy Eleven Sport za 7,95zł razem za wszystko 97,94zł a po promocji Eleven Sport  89,90zł aaa na 2 miesiące Film Box Pack gratis potem się wyłącza, NETFLIX

#283 kingofsouth

kingofsouth

Zżyty z forum

• Użytkownicy
  • 4575 postów

Napisano 24 maj 2018 - 17:12

Tak jest lepszy ale i 1000 zł droższy. To dość istotna sprawa.

Czy dla zwykłego śmiertelnika taka różnica w HDR jest warta dopłaty takich pieniedzy. Moim skromnym zadniem to nie.

No ale każdy  z nas ma inne potrzeby oraz oko. ;)

Użytkownik kingofsouth edytował ten post 24 maj 2018 - 17:15

super.jpg
nowa.jpgnowa.jpg
222.jpg

#284 Wodzu

Wodzu

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 56 postów
  • Od: 27 gru 2015

Napisano 24 maj 2018 - 17:14

Witam. Co myślicie o LG  SJ800V?
Będzie nadawał się do sportu a zwłaszcza piłki nożnej?

Użytkownik Wodzu edytował ten post 24 maj 2018 - 17:15

#285 XMAREKK30

XMAREKK30

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 652 postów

Napisano 24 maj 2018 - 17:51

Tak jest lepszy ale i 1000 zł droższy. To dość istotna sprawa.
Czy dla zwykłego śmiertelnika taka różnica w HDR jest warta dopłaty takich pieniedzy. Moim skromnym zadniem to nie.
No ale każdy z nas ma inne potrzeby oraz oko. ;)

Myślę jest wart tych 1tys więcej ale to może dla mnie jest wartę, ponieważ wszystko co przekracza w HDR więcej niż 500 nitów to już ten HDR działa na tyle że widać szczegóły w jasnych scenach a jak ma 400 nitów to raczej jest nie uswiadczysz tego HDR na dobrym poziomie ale to jest moje zdanie i tylko moje a każdy kupuję co chce, tylko trzeba pamiętać jedną rzecz że telewizora nie wymienia się tak często jak telefon, to co kupimy zostaje na parę lat długich:)

Może to pomoże przy wyborze TV artykuł prosto od SatKurier :)

http://satkurier.pl/...uhd-wybrac.html

Użytkownik XMAREKK30 edytował ten post 24 maj 2018 - 17:51

Extra+ 6* Canal Plus + 3* HBO i HBO GO i dobrałem na 12 miesięcy Eleven Sport za 7,95zł razem za wszystko 97,94zł a po promocji Eleven Sport  89,90zł aaa na 2 miesiące Film Box Pack gratis potem się wyłącza, NETFLIX

#286 kingofsouth

kingofsouth

Zżyty z forum

• Użytkownicy
  • 4575 postów

Napisano 24 maj 2018 - 17:56

Hm, wszystko ładnie , pięknie, ale tam nic nie ma dla przeciętnego Kowalskiego.
Ceny delikatnie z kosmosu, ale kto bogatemu zabroni. ;)

Użytkownik kingofsouth edytował ten post 24 maj 2018 - 17:59

super.jpg
nowa.jpgnowa.jpg
222.jpg

#287 XMAREKK30

XMAREKK30

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 652 postów

Napisano 24 maj 2018 - 19:14

Jak ktoś widział to wie o czym mówię ma na myśli te różnice w HDR między 400 a 500 (a im więcej tym lepiej)  i jestem pewien jak byś pokazał nawet takiemu zwykłemu kowalskiemu jakie są różnice to by na pewno je zobaczył a że większość ludzi ma słaby HDR w telewizorach tych do 3,5 tyś zł nie ubliżając nikomu to się nie widzę że nie widzą u siebie HDR a tylko namiastkę tego co daje tak naprawdę HDR  :)

Koniec dyskusji z mojej strony na ten temat bo każdy widzi to inaczej :)

https://hdtvpolska.c...-dolby-vision/ tu może będzie widać różnice i ten filmik tez ukazuje różnice

Użytkownik XMAREKK30 edytował ten post 24 maj 2018 - 19:15

#288 śmiechu warte

śmiechu warte

Rozpisany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Od: 21 cze 2016

Napisano 24 maj 2018 - 19:42

Jeśli tak podchodzisz do sprawy, to nigdy nie kupisz telewizora. Żyjesz cyferkami, żyjesz bełkotem marketingowym. Nawet guru z portalu, który bez przerwy linkujesz, prawią mniej więcej coś takiego: 

Co do samego Netflixa to jak porównywać DV to serio ufam tylko płycie. Ostatnio z tym Netflixem to też dzieją się dziwne rzeczy (np. jeżeli chodzi o szeroką paletę a raczej.... jej brak itp.). Płyta to jedyny nośnik gdzie jest najwięcej pewności, że wszystko jest ok.

Także jeżeli ktoś nie ma w planach kupna "bluraya" i bulenia kupę kasy za filmy UHD z HDR, to ów prawdziwy HDR, podkreślam prawdziwy HDR może poczuć jedynie w sferze fantazji. Będzie tak samo jak z HDRem w smartfonach. 

Ostatnimi czasy producenci  smartfonów lubią się chwalić szeroko pojętą obsługą HDR w swoich flagowcach (LG w materiałach na temat G6 mówi nawet coś o Dolby Vision), ale dość niechętnie mówią o tym, na czym miałoby to polegać. Przeważnie chodzi o mocno zubożoną obsługę, niemającą nic wspólnego z „prawdziwym” HDR-em, w której zakres wchodzi jedynie programowa zmiana mapowania tonów z HDR-owego na coś, co da się wyświetlić na dość typowej matrycy LCD, a nie o pełne dekodowanie metadanych HDR i wyświetlanie obrazu na ekranie zgodnym z jakimikolwiek normami HDR.

hdr.jpg

Czy istnieją telewizory, które są w stanie w pełni oddać możliwości techniki HDR?

Nie, takich telewizorów jeszcze nie ma i długo nie będzie. Standardy dotyczące HDR umożliwiają zakodowanie jasności do 10000 kandeli na metr kwadratowy. Niestety, żaden z aktualnie dostępnych telewizorów nie jest w stanie osiągnąć nawet połowy tej jasności. Ba, nie ma również takich monitorów studyjnych. 

http://www.benchmark...izor-z-hdr.html

#289 dreamslon

dreamslon

Amator

• Użytkownicy
  • Pip
  • 101 postów
  • Od: 16 maj 2017

Napisano 24 maj 2018 - 19:53

W tej chwili moim zdaniem poza HDR istotna jest dostępność aplikacji w Smart, no chyba że ktoś lubi obstawić się dodatkowymi pudłami, a na tym polu mamy tylko Samsunga i LG mimo swoich wad i zalet.

#290 XMAREKK30

XMAREKK30

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 652 postów

Napisano 24 maj 2018 - 20:10

Jeśli tak podchodzisz do sprawy, to nigdy nie kupisz telewizora. Żyjesz cyferkami, żyjesz bełkotem marketingowym. Nawet guru z portalu, który bez przerwy linkujesz, prawią mniej więcej coś takiego: 

Co do samego Netflixa to jak porównywać DV to serio ufam tylko płycie. Ostatnio z tym Netflixem to też dzieją się dziwne rzeczy (np. jeżeli chodzi o szeroką paletę a raczej.... jej brak itp.). Płyta to jedyny nośnik gdzie jest najwięcej pewności, że wszystko jest ok.

Także jeżeli ktoś nie ma w planach kupna "bluraya" i bulenia kupę kasy za filmy UHD z HDR, to ów prawdziwy HDR, podkreślam prawdziwy HDR może poczuć jedynie w sferze fantazji. Będzie tak samo jak z HDRem w smartfonach. 

Ostatnimi czasy producenci  smartfonów lubią się chwalić szeroko pojętą obsługą HDR w swoich flagowcach (LG w materiałach na temat G6 mówi nawet coś o Dolby Vision), ale dość niechętnie mówią o tym, na czym miałoby to polegać. Przeważnie chodzi o mocno zubożoną obsługę, niemającą nic wspólnego z „prawdziwym” HDR-em, w której zakres wchodzi jedynie programowa zmiana mapowania tonów z HDR-owego na coś, co da się wyświetlić na dość typowej matrycy LCD, a nie o pełne dekodowanie metadanych HDR i wyświetlanie obrazu na ekranie zgodnym z jakimikolwiek normami HDR.

hdr.jpg

Czy istnieją telewizory, które są w stanie w pełni oddać możliwości techniki HDR?

Nie, takich telewizorów jeszcze nie ma i długo nie będzie. Standardy dotyczące HDR umożliwiają zakodowanie jasności do 10000 kandeli na metr kwadratowy. Niestety, żaden z aktualnie dostępnych telewizorów nie jest w stanie osiągnąć nawet połowy tej jasności. Ba, nie ma również takich monitorów studyjnych. 

http://www.benchmark...izor-z-hdr.html

Ale ja nie mam problemu z kupnem TV i mniej więcej wiem jaki chce mieć a co do HDR to faktycznie nie ma takiego co ma 1000 kendeli ale są takie co mają prawie 800 kendeli i to chyba wystarcza na ten moment. To że w TV w Polskim wydaniu jeszcze nic nie ma to nie znaczy że nic nie ma, bo na NETFLIX jest tego sporo, filmy na Blue Ray UHD 4K w HDR i Dolby Vision.Nie rozumiem do czego zmierzasz że HDR w 800 nitach nic nie widać ??? Wszystko zależy od naszego TV jaki mamy HDR a na filmiku widać że są tv co mają po 200 nitów. Załęże się większość ludzi nawet nie ma pojęcia czy ma HDR w swoim telewizorze i jaki on jest :) W grach na konsolach co wspierają  pełni UHD 4K HDR to widać to fajnie ale pewnie nikt tego nie włącza nawet

W tej chwili moim zdaniem poza HDR istotna jest dostępność aplikacji w Smart, no chyba że ktoś lubi obstawić się dodatkowymi pudłami, a na tym polu mamy tylko Samsunga i LG mimo swoich wad i zalet.

Póki co na razie najwięcej jest na NETFLIX i nośnikach Blue Ray UHD 4K na XBOX ONE S I X.

#291 kingofsouth

kingofsouth

Zżyty z forum

• Użytkownicy
  • 4575 postów

Napisano 24 maj 2018 - 20:19

W grach na konsolach co wspierają  pełni UHD 4K HDR to widać to fajnie ale pewnie nikt tego nie włącza nawet

Masz rację wygląda to fajnie :cool:

https://s25.postimg....7w1n3/image.jpg

Użytkownik kingofsouth edytował ten post 24 maj 2018 - 20:25

super.jpg
nowa.jpgnowa.jpg
222.jpg

#292 rarab

rarab

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 237 postów
  • Od: 23 lis 2013

Napisano wczoraj, 07:57

HDR w tanich telewizorach to kwestia elektroniki i oprogramowania. Więc wstawianie go do tanich TV ma sens - można produkować jednakową elektronikę do tanich i drogich telewizorów, a jednocześnie sprzedać klientowi HDR. Więc oczywiście ten efekt będzie widoczny tylko na lepszych telewizorach, ale nie ma powodu by zabierać go tańszym. :)

#293 HANS 22/SAT

HANS 22/SAT

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 73 postów
  • Od: 11 gru 2006

Napisano wczoraj, 11:37

Seria 7 Samsunga to obecnie moim zdaniem jedna z najlepszych opcji w stosunku jakość / cena .Mam 65" model 120hz od 6 miesięcy,obecnie sporo staniały i powiem że jestem bardzo zadowolony .Smart TV w Samsungu nie ma sobie równych, obraz z Netflixa 4K bajka .Polecam wersję z metalowym pilotem,ładny ,mały i wytrzymały .A dla amatorów piłki polecam satelitę,antena na 42E i Turecki kanał niekodowany w 4K na Ligę Mistrzów dziś na finał .

Użytkownik HANS 22/SAT edytował ten post wczoraj, 11:40

#294 XMAREKK30

XMAREKK30

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 652 postów

Napisano wczoraj, 22:57

HDR w tanich telewizorach to kwestia elektroniki i oprogramowania. Więc wstawianie go do tanich TV ma sens - można produkować jednakową elektronikę do tanich i drogich telewizorów, a jednocześnie sprzedać klientowi HDR. Więc oczywiście ten efekt będzie widoczny tylko na lepszych telewizorach, ale nie ma powodu by zabierać go tańszym. :)

Jaki sens jego wstawianie, skoro tego nie widać, tak jak powinno być, a tyko ułamek tego, co daje HDR? :)