Skocz do zawartości

Telewizor 4K


Rekomendowane odpowiedzi

A ja Wam zazdroszczę szybkiego internetu, tam gdzie ja mieszkam nawet kanalizacja nie dochodzi "bo się nie opłaca" więc o szybkim internecie możemy zapomnieć. Dlatego gdy 1,5 roku temu zmieniałem tv wybrałem dobry Full HD. Na to mi przepustości starcza, trochę na styk ale daje rade.

Edytowane przez Rasheed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem taki sam model jak @kingofsouth, tylko w 49 calach (tak wiem to 60 Hz) bo z większym miałbym problem i jestem bardzo zadowolony. Z ciekawości porównywałem ten TV ze 120 Hz, odpalałem wszystko, od meczów w 4K po TV SD, ponad godzine się bawiłem i powiem szczerze, że nie widziałem różnicy.

 

W tych wszystkich peanach jest jeden szczegół; dobry obraz uświadczysz jedynie, gdy siedzisz idealnie na wprost(matryce VA). Wystarczy się "wyciągnąć" na sofie czy innej "leżance", a już wtedy widać jak ucieka kontrast i nasycenie kolorów. Im większy kąt, tym większa lipa. Jakby ktoś pokrył matrycę białą bibułą. OLED też ma swoje wady, jednak są niczym przy wadach LCD. Clouding, banding, szara bądź srebrzysta czerń, wspomniane kąty itd.

Edytowane przez śmiechu warte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych wszystkich peanach jest jeden szczegół; dobry obraz uświadczysz jedynie, gdy siedzisz idealnie na wprost(matryce VA). Wystarczy się "wyciągnąć" na sofie czy innej "leżance", a już wtedy widać jak ucieka kontrast i nasycenie kolorów. Im większy kąt, tym większa lipa. Jakby ktoś pokrył matrycę białą bibułą. OLED też ma swoje wady, jednak są niczym przy wadach LCD. Clouding, banding, szara bądź srebrzysta czerń, wspomniane kąty itd.

 

 

Masz racje OLED tu góruje bez dwóch zdań ale jak ktoś niema dużych  wymagań to LCD jest alternatywą. OLED w produkcji jest drogim sprzętem stąd te ceny ale może za jakiś czas to zrówna w jakimś stopniu do LCD.

Samsung seria Q9 z 2018 jest jakąś alternatywą dla OLED sam test pokazał że nadal brakuje do OLED ale powoli ta różnica się zmniejsza :)

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chociaż za swojego nie przepłaciłem ;)

 

Nie powiesz mi, że to się bardziej nie opłacało: https://www.pepper.pl/promocje/telewizor-lg-55-oled-hdr-oled55b6v-smart-tv-4k-harman-kardon-84478

Syf z  wypalaniem loga.Widać po cenie  wyprzedają już  go. Ciekawe jaki ma kontrast.

Ogólnie cena dobra ale tylko dlatego że to jest starsza seria B6 a jak miałbym kupować to już B7 w wersji 65 calach OLED od LG BO JEST progres pomiędzy tymi modelami  albo Panasonica choć jest droższy od LG ale tez ma bardzo dobre opnie .Kolega kupił taki jaki uważał i skoro jest zadowolony to już pozostaje  razem z nim się cieszyć a nie dogryzać. Ja sam stoję przed wyborem TV ale wie że to będzie OLED bo to jest jakby następca Plazm a jak wiadomo Plazmy miały czerń jak smoła a te obecne moją jeszcze lepszą czerń i stąd taki wybór a nie inny.Jedynym konkurentem na ten rok jest Samsung Q9 2018 QLED i to może konkurować w jakimś stopniu z OLED, bo ma podświetlenie DIRECT LED :)

 

https://hdtvpolska.com/samsung-q9-2018-test-flagowego-qled-lcd-z-technologia-direct-led/ 

 

Każdy kupuje na jaki go stać i wszystko :)

 

 

Bo tu chodzi o płynność w szybkich ruchach tak np: w piłce nożnej żeby nie było efektu smużenia

Nie każdy  "umie"  zobaczyć  smużenie  i tutaj   nie pogadasz.

 

Ja i tak stawiam na QLED. Dla mnie OLED  na razie jest zdeczko  przereklamowany i  przepłacony a kwestia wypalenia hamuje wszystko i nie za taką $$ .  Ktoś na youtubie  rzucił  hasło  że Qled  to żadna konkurencja dla OLED. Ciekawe czy w ogóle testował czy miał na miejscu okazje  zobaczyć  różnice.   Ja będąc w saturnie  na nie Direct LED    Sony   w 2017  jeszcze   z takim jednym pracownikiem mówie do niego   podłącz mi pan  pendriva  no ale się okazało że mają  to samo. Na TV z Androidem mówie  nie.

 

Panasonic/ Samsung  do tego się warto ograniczyć jeśli chodzi o Ledy direct LEdy   Qled.

 

Tak w ogóle to jestem ciekaw czy skończy się tak że  będą TV tylko z Dolby Vision  oraz HDR10+   bo jeśli tak będzie to będzie dramat.  A playery Blu Ray Ultra to znowu będą i z jednym i drugim.

Edytowane przez asiafan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja moge szczerze polecic Philipsa65PUS8102.Obraz bardzo dobry, Direct LED i mega czerń.Jak sie ktoś dobrze zakreci to może kupić w dobrej cenie.

 

Znajomy ma serie tylko model wyżej czyli 9002 i powiem że na prawdę bardzo ładnie odbiera, niczego mu nie potrzeba a ambilight super sprawa, mnie takie coś przekonuje. Teraz jest nowa seria 9    OLED 973

 

Najwyższym, flagowym modelem telewizora, w ofercie Philips’a, jest w tym roku OLED 973. Przynajmniej na ten moment! Zapowiadaliśmy go podczas targów IFA 2017. Zamyka on stawkę trzech telewizorów, wykonanych w technologii organicznej, z których dwa mieliśmy już okazję przetestować. Chodzi tu oczywiście o 55 calowy POS9002, oraz 65 calowy OLED 873. Jak się okazuje, „973” jest bliskim krewnym niższego modelu z ósemką z przodu. Tak jak tamten model, wykorzystuje on 65″ matrycę WRGB OLED, oraz procesor obrazu P5. Czy między ekranami będą więc jakieś różnice w zakresie oferowanego obrazu? Niech test rozstrzygnie!
 

Wykonanie ekranu również zaskakuje. Producent zastosował technikę picture-on-glass, a więc umieścił matrycę na tafli przezroczystego plexi. Nadaje to ekskluzywnego wyglądu zarówno z boku jak i z tyłu telewizora.

 

Test jakości dźwięku, w modelu OLED 973 będzie z góry przesądzony, jeśli skonfrontujemy inne wyświetlacze z oferty tegoż producenta. Oczywiście ze względu na duży, wbudowany soundbar:
Co ciekawe, pomimo jego obecności, system nadal nosi nazwę „technologii potrójnego pierścienia”, aczkolwiek ma inne parametry. Model 873 cechował się mocą 50W, tutaj mamy zaś 60W. Różnica z pozoru nie duża, ale jak wspominałem w poprzednim teście, już 50W to dużo jak na głośniki wbudowane w ekran. Pomimo tych kilkunastu procent wzrostu mocy wrażenia akustyczne są przynajmniej dwukrotnie lepsze! Podejrzewam, że dedykowany soundbar pozwolił zastosować większe membrany, mam wrażenie, że szczególnie niskotonową, ponieważ basy są dużo soczystsze. Można by porównać ten system do niezłego soundbara zewnętrznego, więc oszczędzimy na zakupie takowego.
 

 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jakie opinie macie o Samsungu MU6172 50"? Właśnie stałem się jego użytkownikiem. Obraz żyleta, choć na początku był tak jaskrawy że każde odbicie światła na filmie/kanale było całe białe. Na szczęście znalazłem stronę na której są podane ustawienia do w miarę dobrego obrazu. Skorzystałem z tego + trochę zmodyfikowałem pod siebie i efekt jest super. Matryca VA, jak oglądam delikatnie pod kątem to fakt traci kolory ale nieznacznie.

A wy co sądzicie o tym TV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jak jest z tym modelem ale znalazłem coś takiego ale pewnie dużo czytałeś o tym modelu przed kupnem. Ja za nim coś kupuje staram się trochę poczytać o wadach i zaletach :)

 

https://hdtvpolska.com/forum/topic/40717-samsung-ue50mu6172-cienie-na-matrycy/

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Po dwóch dniach użytkowania Samsunga MU7002 muszę przyznać , że spełnia moje oczekiwania. Konsola PS4 PRO nareszcie jest wpełni przezemnie wykorzystywana. Tryb HDR robi robotę. :D

Netflix, APV a w szczególności produkcję UHD HDR, bajka. :D

Test tego modelu.Wypada on całkiem przyzwoicie.

https://hdtvpolska.com/samsung-mu7000-test-telewizora-ultra-hd-2017-120hz/

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8102 - super telewizor, a u wiadomego handlowca na czarnym forum dostępny jest w naprawdę extra cenie, tylko u niego trzeba coś tam dać na rozwój forum. Nie chcę promować, ale faktem jest, że model w swojej klasie wymiata i naprawdę jest to okazja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8102 - super telewizor, a u wiadomego handlowca na czarnym forum dostępny jest w naprawdę extra cenie, tylko u niego trzeba coś tam dać na rozwój forum. Nie chcę promować, ale faktem jest, że model w swojej klasie wymiata i naprawdę jest to okazja.

 

Ten model to jest Philips mam na myśli 8102 czy to jakiś nowy model Samsunga ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem opinie o tym modelu i recenzje i powiem szczerze  że telewizor jest spoko, dobre ma opinie i recenzje ale jak ja bym miał wybierać to poszedłbym trochę wyżej też w serie 8 ale w inny model 65PUS8602/12 .

 

W obecnym roku pod lupę wzięliśmy już przystępne cenowo modele telewizorów Philips, a także flagowca wykonanego w technologii OLED (POS9002fF). Modele z segmentu premium, ce[beep]ące się takimi rzeczami jak procesor P5, czy kwantowe kropki, zaczęły pojawiać się jednak dopiero niedawno. Bezzwłocznie postanowiliśmy wziąć je na stół, zaczynając od modelu z serii „8”, o oznaczeniu PUS8102/12. Nie posiada on w prawdzie technologii kwantowych kropek, o których przed chwilą wspomniałem (znalazła ona zastosowanie w dopiero w PUS8602)

 

https://www.philips.pl/c-p/65PUS8602_12/8600-series-telewizor-led-4k-quantum-dot-z-systemem-android-3-stronnym-systemem-ambilight-i-technologia-p5-perfect-picture-engine#see-all-benefits

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko: Samsung 55MU8002, czy Sony 55XE8505? Chcę kupić któryś z tych TV, głównie chęć oglądania meczy. W Sony słyszałem, że słabe HDR, a o Samsungu, że dużo trzeba bawić się z kalibracją i mikro zacięcia. Pomocy!

Edytowane przez Barti
1. Nie KRZYCZYMY na forum. 2. Nazwy własne piszemy wielką literą. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie w Sony jest słabszy HDR, ale już w serii 9 jest jak powinno być, a co do Samsunga 8002 to tu masz recenzję i może to Ci coś podpowie:
https://hdtvpolska.com/samsung-mu8002-test-ultra-hd-120hz-tizen/

Tu masz recenzję Sony:
http://m.benchmark.pl/testy_i_recenzje/sony-kd-55xe9305-test.html

https://hdtvpolska.com/sony-xe93-test-kd-55xe9305-najwyzszy-model-led-lcd-4k-hdr-od-sony-z-dolby-vision/

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Poprawiono też jeden z błędnie podanych linków w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem że Sony a konkretnie 55ex8505 ma słaby HDR 400 nitów, nawet nie jest w stanie przekroczyć 500 nitów co jest minimum jeśli chodzi o HDR. Co to Samsunga to jedynie co mnie martwi to podświetlenie krawedziowe, widziałem i na filmikach inna zdjęciach że na czarnym ekranie widać te smugi od diod. Ja osobiście już bym nie kupił LCD no chyba że jakaś serię Premium typu Q9 Samsunga albo Sony serie 9005(9305) a tak nie. Kolega nie dawno kupił Samsunga serię 7002 może on Ci pomoże w decyzji

 

 

Pisałem Ci na Priv o Telewizorze Panasonic 55ex780 bardzo udany model ale nawet nie wiem czy przeczytałeś moją wiadomość

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...