Skocz do zawartości

Telewizor 4K


Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz, ale w opisie nie podają jaka jest matryca. Ale mój przyjaciel Ozana pracujący w branży uswiadomił mnie w tym temacie. Panel, czy też matryca jest 50/60 Hz. W tegorocznych Samsungach 100 Hz zaczyna się dopiero od serii 7000. Tytułem informacji, bo nie każdy sprzedawca to Wam powie, że  modele serii 64...... mają matryce IPS. Coraz bardziej poznaje swój nowy nabytek. Jak na razie zero zawiech itd. Nic się nie rozjeżdża. Olimpiada w Rio z satelity miodzio. Nawet w bardzo dynamicznych i szybkich ujęciach. Kolory soczyste. Mowa o transmijach kanałów w HD. Czekam na powrót znajomych z urlopu. Ich Lumix kręci filmy w 4K. Tak więc będzie co oglądać 

Sony niestey ciagle ma problemy ze swoim Androidem. Ciągłe uaktualnienia i zawiechy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Opis TV jest dla Kowalskiego ignorowany. W ogóle ich nie czytają. Model 64...  ja znam 6400 - zabytek od słynnego modelu H6400. Tam jest tragedia wręcz z kolorami.  

 

Np. seria JR6400.

 

Negatywne:

 

 

Moving along, the refresh rate and judder issues in the JU6400 are problematic and if you’re a major fan of 24p DVD, streaming and Blu-ray movies, this is not a model you’d want to go for. It’s also not your best bet for streamed or otherwise sportcasts and 4K UHD gaming since its native refresh rate sits at just 60Hz with an artificial Samsung Motion Rate bump up to 120Hz. However, Motion Rate isn’t the same as native refresh and those 60Hz do provoke some problems here and there.

 

 

Także pewne jest to, iż model, który masz to 50/60 Hz . No, a sygnał z sat i naziemnej będzie OK, bo to sygnał 50 Hz, więc narzekać nie będziesz. A jak odpalisz źródło typu Blu Ray to już będą schody.

Na dzień dzisiejszy kupowanie TV  4K bez 100 Hz  i HDR  to wydawanie kasy w błoto. Ja tutaj nie mówie o TV za 15000 zł. 

 

No, a co do SONY, to czy oni czasem już nie mają Andka  6.0?  A co do zwiech to przecież można z tego nie korzystać i nie będzie zwiech. :D

Edytowane przez Barti
Post napisany dość niechlujnie. Poprawiono fatalną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiafan - domyślam się, że w historii z niedoświetlonym obrazem chodzi o firmę, która produkuje tylko na IPS. Oni celowo zmniejszają jasność matrycy - bo chcą uzyskać lepszą czerń nie mając w ofercie praktycznie żadnych modeli VA. Przebicie się przez światło zewnętrzne zależne jest od jasności - nie od kontrastu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może trochę odświeżę wątek  i zapytam kogoś, kto się zna. ;)

 

Planuję zakup TV. Nie mam dużego budżetu, ok. 2 tys. zł. Trafiłem na ofertę http://www.x-kom.pl/p/315308-telewizor-33-43-hyundai-uls4305fe-smart-4k-800hz-wifi-2xhdmi-usb-dvb-t-c-s.html , czy to będzie dobry wybór? Kusi mnie 4K :D Ale martwi brak SmartTV - mam jednak lapka i bez problemu mogę go podłączyć - tak robiłem do tej pory - chyba, że żona na nim pracowała. ;) Moja wysłużona Toshiba 32" powoli kończy swój żywot, a naprawiać się nie opłaca :/

Jak myślicie, ładować się w 4K, czy może lepiej coś takiego  http://www.x-kom.pl/p/254681-telewizor-44-55-philips-50pfh5300-88-smart-fullhd-200hz-wi-fi-2xhdmi-usb.html? Z góry dziękuję za opinie :)

Edytowane przez Barti
Post napisany dość niechlujnie. Poprawiono fatalną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie: jeżeli teraz będę chciał zmienić TV to opłaca się tylko i wyłącznie chyba 4K? 3D już chyba nie warto kupować? Ja rozglądam się za jakimś 50 cali, chyba to wystarczy na lata.

Edytowane przez Barti
Post napisany dość niechlujnie. Poprawiono fatalną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak    . Zaczyna mnie to już  irytować.  Odkąd pojawił się Android jest średnio a nawet słabo. Spotkałem kolejną osobe która potwierdza to co u mnie sie wydarzyło tylko w wypadku tej osoby było jeszcze gorzej.  Mianowicie gdy ja pojawilem się z pendrivem usb 3.0     to Soniak na Andku miał problem z rozpoznaniem .Dopiero za 3 razem wykrył. Natomiast w przypadku tamtej osoby było gorzej.  Soniaczek się zawiesił do tego stopnia że trzeba było go z wtyczki wyłączyć.

Jak to powiedział witał się już gąską i miał brać SONY.     Miał takie same podejście jak ja  czyli    Philips  odpada  nie pytałem o Amiblight którego ja nie kupuje bo nadal utrzymuje teorie  przerost formy nad treścią  ,   LG  produkuje głownie panele IPS ,  Panasonic  olał segment LCD  i koncentruje się na OLEDzie  przez co modele z 2016 to średnia półka.  Przeprosił się więc z Samsungiem i go kupił i jak twierdzi jest zadowolony.  Także jak zawieszam całkowicie swoją przygode z SONY   [ felerny projekt cinavia to tez ich FAIL]  i teraz przy wizytach  Saturnowych i innych będę badać tylko Samsunga  bo niestety ale Samsung ma największy marketing w naszym  kraju. No i jest tańszy niż SONY. Dobrze jednak że ten TV nie będzie przeznaczony dla mnie.


Mam do was pytanie: jeżeli teraz będę chciał zmienić TV to opłaca się tylko i wyłącznie chyba 4K? 3D już chyba nie warto kupować? Ja rozglądam się za jakimś 50 cali, chyba to wystarczy na lata.

Niedługo nie będzie w ogóle FULL  HD  zostanie głownie 4k.Szybciej się przyjmie niż 1080p. Tylko że jedna różnica.  Zawartośc 4k zobaczysz głownie w necie.  Netflix i jakaś specjalna aplikacja Samsunga z 4k  tam są jakieś pozycje dostepne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś kupuje TV z myślą o korzystaniu z multimediów przez USB i Smart, to stety lub niestety tylko Samsung. Mają swoje za uszami jeśli chodzi o jakość obrazu, przeważnie ze względu na loterię z matrycami od firm trzecich, jednak multimedialnie miażdżą konkurencję. Wszystko działa bez zająknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś kupuje TV z myślą o korzystaniu z multimediów przez USB i Smart, to stety lub niestety tylko Samsung. Mają swoje za uszami jeśli chodzi o jakość obrazu, przeważnie ze względu na loterię z matrycami od firm trzecich, jednak multimedialnie miażdżą konkurencję. Wszystko działa bez zająknięcia.

 

Dla seniorów to i tak bez różnicy  bo oni nie będą rozumieć  czegoś takiego na banging, dse lub efekt teatry. Nie przeszkadza im nawet to że jak piłka leci i czasami się rozdwaja. Największy pozytyw to dostępność modeli. W przeciwieństwie do SONY i Panasi  to Samsungi są bardzo długo dostępne z wiadomego powodu. Nie każdy jednak model Samsunga ma matrycę od trzecich firm. Panasonic przecież też ma matryce od LG :D, ale nie wszystkie.

 

 

50 4K kupisz już za 3000 zł - moim zdaniem warto, tym bardziej, że tak naprawdę już od średniej kategorii cenowej nie masz wyboru- praktycznie wszystkie produkowane w podobnej kwocie telewizory o tym rozmiarze to TV 4K.

 

No i tak będzie. Wszystko będzie szło z duże rozmiary w 4K. Jedyny problem to panele  i Hz. Unikać TV z panelami 50/60 Hz, chyba, że nie oglądasz sportu. Jednak nie wiem, jak to się odbije na scenach dynamicznych  filmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

No jak bierzesz modele z zeszłego roku to jako alternatywę mogę polecić telewizor FHD 6550 od Philipsa. Możliwe, że już o nim tutaj pisałem. W każdym razie parametry naprawdę super, z tym, że ta rozdzielczość trochę mniejsza niż ta, której ludzie obecnie szukają. No i cena całkiem niezła. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zgubiłem sekcje 4k Blu Ray.  Nie wiem gdzie o tym gadalismy  to ewentualnie jakiś  mod  przeniesie o doklei.

 

W Maju zabezpiecznie AACS 2.0 zostało złamane.  Blu Ray Ultra HD  nie zawiera zabezpieczenia na regiony. Tak więc można sobie robić kopie na własny użytek danego filmu

 

Tak wygląda odczyt płytki

 

 

Disc Size:      58,492,137,383 bytes
Protection:     AACS2
BD-Java:        Yes
Extras:         Ultra HD
BDInfo:         0.5.8.1

PLAYLIST REPORT:

Name:                   00001.MPLS  
Length:                 2:01:35.287 (h:m:s.ms)
Size:                   57,719,666,688 bytes
Total Bitrate:          63.30 Mbps

VIDEO:

Codec                   Bitrate             Description    
-----                   -------             -----------    
MPEG-H HEVC Video       43678 kbps          2160p / 23.976 fps / 16:9 / Main 10 Profile 5.1 High / 4:2:0 / 10 bits / HDR / BT.2020 /

AUDIO:

Codec                           Language        Bitrate         Description    
-----                           --------        -------         -----------    
Dolby Atmos/TrueHD Audio        English         5540 kbps       7.1-Atmos / 48 kHz / 5540 kbps / 24-bit (AC3 Core: 5.1 / 48 kHz / 640 kbps)
Dolby Digital Audio             English         640 kbps        5.1 / 48 kHz / 640 kbps
Dolby Digital Audio             Czech           640 kbps        5.1 / 48 kHz / 640 kbps
Dolby Digital Audio             French          640 kbps        5.1 / 48 kHz / 640 kbps
Dolby Digital Audio             French          640 kbps        5.1 / 48 kHz / 640 kbps
Dolby Digital Audio             German          640 kbps        5.1 / 48 kHz / 640 kbps
Dolby Digital Audio             Hungarian       640 kbps        5.1 / 48 kHz / 640 kbps
Dolby Digital Audio             Italian         640 kbps        5.1 / 48 kHz / 640 kbps
Dolby Digital Audio             Japanese        640 kbps        5.1 / 48 kHz / 640 kbps
Dolby Digital Audio             Polish          640 kbps        5.1 / 48 kHz / 640 kbps
Dolby Digital Audio             Portuguese      640 kbps        5.1 / 48 kHz / 640 kbps
Dolby Digital Audio             Russian         640 kbps        5.1 / 48 kHz / 640 kbps
Dolby Digital Audio             Spanish         640 kbps        5.1 / 48 kHz / 640 kbps
Dolby Digital Audio             Spanish         640 kbps        5.1 / 48 kHz / 640 kbps
Dolby Digital Audio             Thai            640 kbps        5.1 / 48 kHz / 640 kbps
Dolby Digital Audio             Turkish         640 kbps        5.1 / 48 kHz / 640 kbps

SUBTITLES:

Codec                           Language        Bitrate         Description    
-----                           --------        -------         -----------    
Presentation Graphics           English         36.251 kbps                    
Presentation Graphics           English         31.28 kbps                      
Presentation Graphics           English         36.264 kbps                    
Presentation Graphics           English         31.285 kbps                    
Presentation Graphics           Arabic          16.065 kbps                    
Presentation Graphics           Chinese         30.054 kbps                    
Presentation Graphics           Czech           28.845 kbps                    
Presentation Graphics           Dutch           27.923 kbps                    
Presentation Graphics           Dutch           27.898 kbps                    
Presentation Graphics           Estonian        26.895 kbps                    
Presentation Graphics           Finnish         28.125 kbps                    
Presentation Graphics           French          30.375 kbps                    
Presentation Graphics           German          33.845 kbps                    
Presentation Graphics           Hungarian       30.445 kbps                    
Presentation Graphics           Italian         28.823 kbps                    
Presentation Graphics           Japanese        24.78 kbps                      
Presentation Graphics           Korean          23.927 kbps                    
Presentation Graphics           Latvian         27.433 kbps                    
Presentation Graphics           Lithuanian      32.157 kbps                    
Presentation Graphics           Norwegian       25.503 kbps                    
Presentation Graphics           Polish          27.881 kbps                    
Presentation Graphics           Portuguese      31.443 kbps                    
Presentation Graphics           Portuguese      29.965 kbps                    
Presentation Graphics           Romanian        28.263 kbps                    
Presentation Graphics           Russian         31.754 kbps                    
Presentation Graphics           Spanish         28.014 kbps                    
Presentation Graphics           Spanish         28.271 kbps                    
Presentation Graphics           Swedish         27.296 kbps                    
Presentation Graphics           Thai            30.604 kbps                    
Presentation Graphics           Turkish         29.67 kbps                      
Presentation Graphics           French          0.844 kbps                      
Presentation Graphics           Japanese        0.681 kbps

Płtyka  to 66GB nośnik filmu Inferno  niestety jest to lipny  upscale ponieważ film to mastering 2k . Niby tylko kilka scen było kręconych w 6k.

 

Bitrate porządnego 4k powinien przekraczać 100mbps.A tutaj mamy raptem 66 a średnia to 43.

 

 

Może to spowoduje większy popyt na zakup  TV  4k . Jednak taki TV  musi mieć nie tylko panel 100/120hz ale także   matryce np taką jak LG    Dolby Vision  która "obsługuje"  metadata HDR.

Edytowane przez asiafan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Asiafan - ty widzisz te różnice bitrate? Bo ja szczerze mówiąc nie. Może te algorytmy w telewizorach robią już taką robotę? Skalowanie jest u mnie wprost super, z 4 metrów SD - FHD - dla mnie jeden pies. A korzystam z Philipsa FHD - ponoć 4K jeszcze lepiej sobie radzą z skalowaniem obrazu do natywnej rozdzielczości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta  pozycja  co tutaj wkleiłem  to jest upscale.Dlatego to tylko 66mbit.  Oczywiście że widać różnice jeśli masz   jak przetestować  .  Powiem tak.  odpal sobie Blu Raya 50gb danego filmu np Transformers 3  a potem odpal sovie ten sam film w mkv 10GB. Nie tylko bitrate ale  w ogóle  wszystko.  Kolory   ostrość  jasność  szczegóły,

 

Dodam iż  tutaj odczyt płytki 66GB  a są nośkiki prawie 100GB  i dodaj do tego zmienny HDR  to już  w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Doklejam  

 

 

Najprawdopodobniej w przyszłym roku na początku pojawią się pierwsze Telewizory z HDMI 2.1  . Co oznacza że pojawią się wreszcie  opcje HDR z metadanymi

 

http://flatpanelshd....l&id=1505796330

 

Mamy już  6 standardów  HDR :D.  Pozdrawiam tych co chcą sobie kupic  TV. 

 

Najgorsze jest jednak to że za standardem HDR10+  poszli Samsung  i Panasonic oraz wytwórnia 20th Century Fox.

https://www.forbes.c...y/#781deb3661f1

 

Samsung nawet z tego co wiem nie będzie robić OLED. Oni będą robić krytszatłki nano cell.   A to jest konkurencja dla OLEda .

 

Nie wiem jakie inne wytwórnie będą korzystać z Dolby Vision.

 

Pomimo tych wszystkich różnic  każdy kto będzie chciał zobaczyć   czy to HDR10+  czy to Dolby Vision  z fonią Atmos będzie zmuszony wymienić wszystko.  TV  z HDMI 2.1  Amplituner  no i player.

 

Pomijam już to że jesteśmy oszukiwani przed wydawców jeśli chodzi o Blu Raye Ultra HD. Nadal 90% filmów to upscale.  Ostatnio w necie pojawiłs się Marsjanin  z Mattem Damonem. Jakość raptem 33mbit. To już jest skandal.

Powyższy art odnosi się do osób które będą chciały mieć odtwarzacz Ultra HD by puścić sobie film z masteringiem 5k   + fonia Dolby Atmos.

 

Jeśli chodzi o sygnał z satelity to HDR z metadanymi się nie pojawi. To raczej tylko po IPTV .   Jeszcze  streaming typu amazon wchodzi w gre jednak to nie będzie 75-100mbit jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Asiafan - ty widzisz te różnice bitrate? Bo ja szczerze mówiąc nie. Może te algorytmy w telewizorach robią już taką robotę? Skalowanie jest u mnie wprost super, z 4 metrów SD - FHD - dla mnie jeden pies. A korzystam z Philipsa FHD - ponoć 4K jeszcze lepiej sobie radzą z skalowaniem obrazu do natywnej rozdzielczości.

 

Z 4 metrów to nie ma szans żeby ocenić różnicę :)

Jeśli ktoś chce z takiej odległości oglądać TV to w ogóle nie ma sensu inwestować w TV 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...