Skocz do zawartości

Telewizor 4K


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Ja mam telewizor 4K marki LG to już trzeci telewizor jaki posiadałem pierw był LG 43UJ6307 po ponad roku pojawiły się granatowe plamy telewizor wymieniono na 43UK6400PLF w ramach gwarancji po 10 dniach padła matryca były białe pasy oraz brak odświeżania znowu wymiana w ramach gwarancji na 43UK6400PLF na razie  jest w końcu dobrze i oby tak dalej. a wy macie podobne historie jeśli chodzi o LG dobrze że mam Gwarancja + i TV zastępczy dają na czas napraw   dałem pierwotnie za TV 1849 złotych 

Edytowane przez ADUSIEK XPS 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Gość kingofsouth

Ten TV ma być kupiony w DE. :)

Zależy mi na opinii który z tych modeli lepszy.

Nie mam wiedzy w temacie Qledów a wydac 1490 EUR to nie sztuka, nie chce potem źałować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
7 minut temu, mara68 napisał:

 

W dzisiejszych czasach kiedy coraz więcej jest treści 4k to tv. 65 cali to moim zdaniem absolutne minimum.

Pozwól,że się nie zgodzę. Obecnie Mam 55 cali i wcale nie uważam, że 65 cali do salonu z kuchnią będzie idealnym rozwiązaniem.

Mam mieszkanie jeszcze , więc bez szaleństw.  Dom to kwestia dwóch/trzech lat wtedy 65 cali zakupię.

Chodzi mi o kwestie techniczne tych dwóch modeli, to mnie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, GrubyBubu napisał:

Ja bym poczekał na tegoroczne modele, zawsze dłużej wsparcie jest, poza tym widze u nas kosmiczne ceny gdzie w De od 1400€ można kupić

 

Bez urazy, ale pleciesz bzdury. Właśnie teraz jest najlepszy moment na kupno TV, bo podobnie jak w przypadku samochodów, wyprzedawany jest tzw rocznik. Decydując się na nowość, płacisz "podatek od nowości" czyli przepłacasz i stąpasz po cienkiej linie związanej z tzw chorobami wieku dziecięcego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w tym temacie miałem na myśli osobę która o to pytała i jest fanem wszelakich aplikacji Smart, więc nowszy model= dłuższe wsparcie i pewność że jakiś nowy serwis będzie, co już nie jest tak oczywiste w przypadku starszego urządzenia, pod koniec roku ceny za tegoroczne modele powinny się w miare wyrównać, no chyba że się pali komuś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Paweł 68 napisał:

Ja oglądam 65" z odległości ponad 3 metrów i dla HD jest ok , to jednak do 4K 75" byłoby super. 

Ja mam od niedawna Sony Bravia 55” i siedzę 4 metry od ekranu i uważam, że to nawet za blisko.:grin: Oglądam treści od HD wzwyż. I tak mnie namówili na 55, bo chciałem max 49”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaleziono w  internecie

Technologia Full HD jest obecnie najpopularniejszą w przypadku domowych telewizorów. Za rozdzielczość 1920×1080 odpowiada ponad 2 miliony pikseli. Warto pamiętać, że pełnię możliwości modeli wyposażonych w taki standard dostrzeże się dopiero z odległości około 2 metrów. Jeśli kanapę i odbiornik dzieli mniejszy dystans, warto pomyśleć o innym rozwiązaniu. Najrozsądniejsza długość przekątnej telewizora z Full HD to około 55 cali. W przypadku większej zwykle zaleca się korzystanie z rozdzielczości 4K Ultra HD.

Dystans od miejsca oglądania, który stanowi optimum przy konkretnym rozmiarze to:

dla 46 cali – 193 centymetrów

dla 48 cali – 202 centymetrów

dla 50 cali – 210 centymetrów

dla 55 cali – 231 centymetrów

dla 60 cali – 252 centymetrów

dla 65 cali – 273 centymetrów.

Odległość od TV o rozdzielczości Ultra HD, czyli 4K

Rozdzielczość 3840×2160 jest określana mianem 4K Ultra HD. Za prezentowany obraz odpowiada około 8 milionów pikseli, a więc blisko cztery razy więcej, aniżeli w przypadku Full HD. Dzięki nim można, a nawet powinno się, patrzeć na ekran z bliższej odległości. Możliwe jest zatem wykorzystanie tego rodzaju modeli zarówno w małych, jak i nieco większych pomieszczeniach.

Przykładowe, minimalne i maksymalne (w większej odległości od TV różnice są fizycznie niezauważalne) odległości w zależności od konkretnej przekątnej matrycy to:

43 cale: 90 – 181 cm

49 cali: 103 – 206 cm

55 cali: 116 cm – 231 cm

65 cali: 137 cm – 275 cm

75 cali: 158 cm – 315 cm

82 cale: 172 cm – 344 cm.

 

generalnie HD 4 przekątne

                   4K 2 przekątne 

 

Oczywiście piszemy o dobrych ( 100-120 hz) matrycach , oraz obrazie o doskonałych parametrach. 

 

Teściowie kupili tani  telewizor  50" firmy na " M " i tego faktycznie z bliska nie da się oglądać. 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kingofsouth napisał:

Potrzebuje pomocy, który z tych modeli polecacie kupić ?  :D

  1. Samsung GQ55Q8DN
  2. Samsung GQ65Q7FN

 

 

Czy te modele są aby na pewno na Polski rynek , bo na stronie Samsung Polska nie ma takich modeli i a innych portalach nikt z polskich recenzentów nie testował tych konkretnie modeli ??? 

 

Seria 8 QLED 

 

https://hdtvpolska.com/forum/topic/44142-samsung-qled-q8d-2018-qe55q8dna-test-direct-led-4k-z-systemem-tizen/

 

Popatrz tutaj na tym portalu a może znajdziesz odpowiedź. Ja za tydzień będę miał na testy serie Q9 2018 w rozmiarze 75 cali bo te w tym rozmiarze są najbardziej chwalone :) 

 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Pisałem, że chce kupić TV w Niemczech.

One są w dostępne w Media Markt:

  1. Samsung GQ55Q8DN cena  1479 €
  2. Samsung GQ65Q7FN  cena 1499 €

Sprawdzę @XMAREKK30 , stronkę co mi podałeś. Zresztą niezawodne są chłopaki z tego HDTV. ;)

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Pieniądz nie gra roli.

Okazja się trafia to kto wie może skorzystam. Żonę trzeba przekonać, a to nie jest łatwe :/

Ten co mam jest dobry i pewnie go nie sprzedam.

Jak ja go nie kupię to siostra go kupi bo tam mieszka.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kasa nie gra roli to może pomyśl o serii Q9 2018 ten model jest bardzo chwalony zwłaszcza za czerń i za bardzo dobry HDR :)

 

https://hdtvpolska.com/forum/topic/43155-samsung-q9-qe65q9fn-2018-test-flagowy-qled-lcd-z-technologią-direct-led/

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem i nikt od nas recenzentów nie testował tych modeli i jak wpisuje je w Google wyskakują całkowicie inne modele, także gwarancji Samsung Polska nie uwzględni w razie reklamacji. Ja bym szukał takich serii QLED ale tych naszych  co na  Polskę są wydane :) . Także zostaje zastanowić się nad tym wszystkim czy warto za parę zł taniej kupować a później bujać się w razie reklamacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...