Skocz do zawartości

Telewizor 4K


Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wyczytałem to różnica jest w wyglądzie i HDR, w 8002 jest wyższy poziom HDR bliski 600 nitow a w modelu 7002 dopiero po kalibracji osiaga 500 nitów, także jakieś różnice są między nimi. Dlatego jak chciałeś kupić Tv Kingofsouth pisałem że 8002 jest lepszym TV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Tak jest lepszy ale i 1000 zł droższy. To dość istotna sprawa.

Czy dla zwykłego śmiertelnika taka różnica w HDR jest warta dopłaty takich pieniedzy. Moim skromnym zadniem to nie.

No ale każdy  z nas ma inne potrzeby oraz oko. ;)

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest lepszy ale i 1000 zł droższy. To dość istotna sprawa.

Czy dla zwykłego śmiertelnika taka różnica w HDR jest warta dopłaty takich pieniedzy. Moim skromnym zadniem to nie.

No ale każdy z nas ma inne potrzeby oraz oko. ;)

Myślę jest wart tych 1tys więcej ale to może dla mnie jest wartę, ponieważ wszystko co przekracza w HDR więcej niż 500 nitów to już ten HDR działa na tyle że widać szczegóły w jasnych scenach a jak ma 400 nitów to raczej jest nie uswiadczysz tego HDR na dobrym poziomie ale to jest moje zdanie i tylko moje a każdy kupuję co chce, tylko trzeba pamiętać jedną rzecz że telewizora nie wymienia się tak często jak telefon, to co kupimy zostaje na parę lat długich:)

 

 

Może to pomoże przy wyborze TV artykuł prosto od SatKurier :)

 

https://satkurier.pl/news/171082/jaki-telewizor-uhd-wybrac.html

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Hm, wszystko ładnie , pięknie, ale tam nic nie ma dla przeciętnego Kowalskiego.

Ceny delikatnie z kosmosu, ale kto bogatemu zabroni. ;)

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś widział to wie o czym mówię ma na myśli te różnice w HDR między 400 a 500 (a im więcej tym lepiej)  i jestem pewien jak byś pokazał nawet takiemu zwykłemu kowalskiemu jakie są różnice to by na pewno je zobaczył a że większość ludzi ma słaby HDR w telewizorach tych do 3,5 tyś zł nie ubliżając nikomu to się nie widzę że nie widzą u siebie HDR a tylko namiastkę tego co daje tak naprawdę HDR  :)

 

Koniec dyskusji z mojej strony na ten temat bo każdy widzi to inaczej :)


https://hdtvpolska.com/hdr-co-to-jest-hdr-hdr10-kontra-dolby-vision/ tu może będzie widać różnice i ten filmik tez ukazuje różnice

 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak podchodzisz do sprawy, to nigdy nie kupisz telewizora. Żyjesz cyferkami, żyjesz bełkotem marketingowym. Nawet guru z portalu, który bez przerwy linkujesz, prawią mniej więcej coś takiego: 

 

 

Co do samego Netflixa to jak porównywać DV to serio ufam tylko płycie. Ostatnio z tym Netflixem to też dzieją się dziwne rzeczy (np. jeżeli chodzi o szeroką paletę a raczej.... jej brak itp.). Płyta to jedyny nośnik gdzie jest najwięcej pewności, że wszystko jest ok.

 

 

Także jeżeli ktoś nie ma w planach kupna "bluraya" i bulenia kupę kasy za filmy UHD z HDR, to ów prawdziwy HDR, podkreślam prawdziwy HDR może poczuć jedynie w sferze fantazji. Będzie tak samo jak z HDRem w smartfonach. 

 

Ostatnimi czasy producenci  smartfonów lubią się chwalić szeroko pojętą obsługą HDR w swoich flagowcach (LG w materiałach na temat G6 mówi nawet coś o Dolby Vision), ale dość niechętnie mówią o tym, na czym miałoby to polegać. Przeważnie chodzi o mocno zubożoną obsługę, niemającą nic wspólnego z „prawdziwym” HDR-em, w której zakres wchodzi jedynie programowa zmiana mapowania tonów z HDR-owego na coś, co da się wyświetlić na dość typowej matrycy LCD, a nie o pełne dekodowanie metadanych HDR i wyświetlanie obrazu na ekranie zgodnym z jakimikolwiek normami HDR.

 

 

hdr.jpg

 

 

 

Czy istnieją telewizory, które są w stanie w pełni oddać możliwości techniki HDR?

Nie, takich telewizorów jeszcze nie ma i długo nie będzie. Standardy dotyczące HDR umożliwiają zakodowanie jasności do 10000 kandeli na metr kwadratowy. Niestety, żaden z aktualnie dostępnych telewizorów nie jest w stanie osiągnąć nawet połowy tej jasności. Ba, nie ma również takich monitorów studyjnych. 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/czy-warto-wybrac-telewizor-z-hdr.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak podchodzisz do sprawy, to nigdy nie kupisz telewizora. Żyjesz cyferkami, żyjesz bełkotem marketingowym. Nawet guru z portalu, który bez przerwy linkujesz, prawią mniej więcej coś takiego: 

 

 

Co do samego Netflixa to jak porównywać DV to serio ufam tylko płycie. Ostatnio z tym Netflixem to też dzieją się dziwne rzeczy (np. jeżeli chodzi o szeroką paletę a raczej.... jej brak itp.). Płyta to jedyny nośnik gdzie jest najwięcej pewności, że wszystko jest ok.

 

 

Także jeżeli ktoś nie ma w planach kupna "bluraya" i bulenia kupę kasy za filmy UHD z HDR, to ów prawdziwy HDR, podkreślam prawdziwy HDR może poczuć jedynie w sferze fantazji. Będzie tak samo jak z HDRem w smartfonach. 

 

Ostatnimi czasy producenci  smartfonów lubią się chwalić szeroko pojętą obsługą HDR w swoich flagowcach (LG w materiałach na temat G6 mówi nawet coś o Dolby Vision), ale dość niechętnie mówią o tym, na czym miałoby to polegać. Przeważnie chodzi o mocno zubożoną obsługę, niemającą nic wspólnego z „prawdziwym” HDR-em, w której zakres wchodzi jedynie programowa zmiana mapowania tonów z HDR-owego na coś, co da się wyświetlić na dość typowej matrycy LCD, a nie o pełne dekodowanie metadanych HDR i wyświetlanie obrazu na ekranie zgodnym z jakimikolwiek normami HDR.

 

 

hdr.jpg

 

 

 

Czy istnieją telewizory, które są w stanie w pełni oddać możliwości techniki HDR?

Nie, takich telewizorów jeszcze nie ma i długo nie będzie. Standardy dotyczące HDR umożliwiają zakodowanie jasności do 10000 kandeli na metr kwadratowy. Niestety, żaden z aktualnie dostępnych telewizorów nie jest w stanie osiągnąć nawet połowy tej jasności. Ba, nie ma również takich monitorów studyjnych. 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/czy-warto-wybrac-telewizor-z-hdr.html

 

 

Ale ja nie mam problemu z kupnem TV i mniej więcej wiem jaki chce mieć a co do HDR to faktycznie nie ma takiego co ma 1000 kendeli ale są takie co mają prawie 800 kendeli i to chyba wystarcza na ten moment. To że w TV w Polskim wydaniu jeszcze nic nie ma to nie znaczy że nic nie ma, bo na NETFLIX jest tego sporo, filmy na Blue Ray UHD 4K w HDR i Dolby Vision.Nie rozumiem do czego zmierzasz że HDR w 800 nitach nic nie widać ??? Wszystko zależy od naszego TV jaki mamy HDR a na filmiku widać że są tv co mają po 200 nitów. Załęże się większość ludzi nawet nie ma pojęcia czy ma HDR w swoim telewizorze i jaki on jest :) W grach na konsolach co wspierają  pełni UHD 4K HDR to widać to fajnie ale pewnie nikt tego nie włącza nawet

W tej chwili moim zdaniem poza HDR istotna jest dostępność aplikacji w Smart, no chyba że ktoś lubi obstawić się dodatkowymi pudłami, a na tym polu mamy tylko Samsunga i LG mimo swoich wad i zalet.

 

Póki co na razie najwięcej jest na NETFLIX i nośnikach Blue Ray UHD 4K na XBOX ONE S I X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HDR w tanich telewizorach to kwestia elektroniki i oprogramowania. Więc wstawianie go do tanich TV ma sens - można produkować jednakową elektronikę do tanich i drogich telewizorów, a jednocześnie sprzedać klientowi HDR. Więc oczywiście ten efekt będzie widoczny tylko na lepszych telewizorach, ale nie ma powodu by zabierać go tańszym. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria 7 Samsunga to obecnie moim zdaniem jedna z najlepszych opcji w stosunku jakość / cena .Mam 65" model 120hz od 6 miesięcy,obecnie sporo staniały i powiem że jestem bardzo zadowolony .Smart TV w Samsungu nie ma sobie równych, obraz z Netflixa 4K bajka .Polecam wersję z metalowym pilotem,ładny ,mały i wytrzymały .A dla amatorów piłki polecam satelitę,antena na 42E i Turecki kanał niekodowany w 4K na Ligę Mistrzów dziś na finał .

Edytowane przez HANS 22/SAT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HDR w tanich telewizorach to kwestia elektroniki i oprogramowania. Więc wstawianie go do tanich TV ma sens - można produkować jednakową elektronikę do tanich i drogich telewizorów, a jednocześnie sprzedać klientowi HDR. Więc oczywiście ten efekt będzie widoczny tylko na lepszych telewizorach, ale nie ma powodu by zabierać go tańszym. :)

Jaki sens jego wstawianie, skoro tego nie widać, tak jak powinno być, a tyko ułamek tego, co daje HDR? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mówię o perspektywie producentów. Wiele modeli - czy to drogich czy to tanich korzysta z tej samej elektroniki. Bo tak jest taniej. Sygnał wyjściowy jest jednakowy. A możliwości ekranu już się różnią, bo przede wszystkich tym różnią się telewizory z różnych półek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem co masz na myśli i wsunie masz racje ale z drugiej strony jak by ten słabszy model miał nie wiele gorszy HDR od tego droższego to te droższe nie miały by sensu kupowania :) Pewnie z stąd decyzja że dają do tych topowych modeli a do tych średnich średni HDR. To tak samo jak S9 jest topowy a A8 2018 już nie i tu pewnie jest taka sama różnica z TV 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym TV? Na inny mnie nie stać? Dobry HDR, dobre na 4 k? Z góry dzięki za opinie... https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-samsung-ue49mu6442u

 

Tu masz za 100zł więcej a 55 cali ???

 

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-samsung-ue55mu6102k

 

A tu masz dwa modele ze sobą zestawione i porównane i tak by wychodziło że technicznie są takie same

 

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/459d20969

 

Wszystkie te telewizory są 60hz i tak musi być tej cenie  :)

 

 

Model 7002 w 49 ma też 60hz a dopiero od 55 w wzwyż jest 120hz,także skasowałem te linki bo nie będę wprowadzał w błąd :)

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym TV? Na inny mnie nie stać? Dobry HDR, dobre na 4 k? Z góry dzięki za opinie... https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-samsung-ue49mu6442u

Tu masz za 100zł więcej a 55 cali ???

 

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-samsung-ue55mu6102k

 

A tu masz dwa modele ze sobą zestawione i porównane i tak by wychodziło że technicznie są takie same

@XMAREKK30

Bez urazy, ale źle prawisz...

@Pukus pisze o serii 64..., który ma podświetlenie Edge-LED i posiada m.in. tuner satelitarny. Ty proponujesz serię 61..., która ma podświetlenie Direct-LED, nie posiada tunera satelitarnego i ma jeszcze kilka mniejszych różnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vigoo aż tak mu się nie przyglądałem ale zobaczyłem że jest większy i tylko 100zł droższy i może stąd te różnice w specyfikacji, mój błąd że nie sprawdziłem przyznaje się bez bicia :)

 

Zastanawiam się ile trzeba być blisko w takim rozmiarze 49 cali żeby było widać tą różnicę  4K ???? Według mnie to raczej 55 cali jest tym minimum jeśli chodzi o 4K a nie wiem czy już 65 cali nie jest wyznacznikiem 4K :)

Sam bym już nie kupił 49 cali bo teraz mam 42 cale no teraz kwestia ile ma obecnie cali kolega ?.Dla mnie to miało by znaczenie przy kupnie bo jak sie ma 32 kupuje 49 to jest jakaś różnica ale zmieniać na taką wielkość już bez sensu a tylko większy :)

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci nie pomogę wybra,ć bo na oczy go nie widziałem jak odbiera przede wszystkim, a z tego co ktoś coś pisał że jest ok a co HDR nie spodziewaj sie cudów. Jak widziałeś go w sklepie jak odbiera to pewnie jakieś rozeznanie masz, a i tak to ty podejmujesz czy kupisz czy nie :)

 

bo obliczenia mówią tak :

 

350 cd/m2 – minimum, by w ogóle było widać, że jest to obraz z efektem HDR
351 – 500 cd/m2 – przedział w którym da się odczuć wyższą jasność i większą ilość detali w bielach, ale nie ma jeszcze przepaści względem treści SDR
501 – 750cd/m2 – zaczyna się robić przyjemnie, czuć, że obcujemy z nową jakością obrazu
751 – 1 000 cd/m2 – efekt HDR wyraźnie odczuwalny, ilość detali w jaskrawych polach jest bardzo duża
1 001 – 1 500 cd/m2 – efekt HDR w pełnej krasie, wywołujący efekt WOW > 1 500 cd/m2 – pieśń przyszłości, sam czekam na wyświetlacz, który będzie w stanie pokazać efekt HDR w takim wymiarze.
 
Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten telewizor jest spoko. Sam mam tylko 40" i uważam że jest świetny. Też się zastanawiałem czy by nie pokusić się o ten 49" bo to i tak by był największy jaki by mi pasował też z racji miejsca, ale i na ten 40" nie nażekam. Ma wszystko co mi potrzeba i ten obraz zwłaszcza w 4K!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie znaFcy od polecania telewizorów. Bierzecie pod uwagę, że przypadku Samsunga mamy do czynienia z loterią matrycową? Ten sam model potrafi mieć matryce różnych firm, a co za tym idzie, wyświetlać różny obraz. 

Jeden bez przerwy kopiuje mądrości z HDTVpolska, drugi prawi, że ma 40-kę więc poleca 49-kę. Szkopuł w tym, że owa 40 posiada matrycę VA niewiadomego pochodzenia(pewnie różne), a 49-ka wyposażona w matrycę wyprodukowaną przez  BOE, czyli właściwości pokroju IPSa od LG czy PLSa od Samsunga. Różnice w wyświetlaniu obrazu między IPS, a VA, można nazwać kolosalnymi. Zacząwszy od kontrastu, przez czerń, a skończywszy na kątach widzenia.

Edytowane przez śmiechu warte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmiechu warte wiesz czemu kopiuje ich mądrości, ponieważ jako jedyni mają pojęcie o telewizorach i wiedzą o czym piszą. Testują telewizory zaraz po premierach w warunkach profesjonalnych jak mało kto. Dzięki Gmeru kupiłem swoją Plazme jak ta tamte czasy klasy Premium i działa do tej pory a ma już ponad 13 lat jak by nie patrzył. Nie każdy musi ich lubić a większość i tak czyta ich recenzję.

 

Co do matryc w Samunga,masz rację jest loteria bo tym samamym modelu mogą byc albo VA albo IPS .Jedno co zauważyłam w tym wszystkim że jak ludzie pytają się czy coś warto kupić, to nikt nie pyta się o matrycę ale sam model telewizora czy jest wart a reszta jest obojętne co tam wsadzą, czy kąty będą takie, czy czerń będzie jaka kolwiek o HDR to już nie wspomnę. Najważniejszym w tym wszystkim cena a nie jakość odbierania samego telewizora. To jest taka moja prywatna opinia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nie ma lepszego źródła niż HDTV. O Samsungach nie chce się wypowiadać, słyszałem, że rodzaj matrycy różni się zależnie od wielkości ekranu. Natomiast nie zgodzę się z twierdzeniem, że mają najlepszy system Smart. Na razie z Androidem ciężko konkurować, z naturalnych przyczyn popularności systemów. Philips teraz (TV 2018) daje raczej matryce VA, na których brak wiele różnych osób narzekało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...