Skocz do zawartości

Rezygnacja z Orange TV


David85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wygląda sprawa negocjacji z Orange w związku z wypowiedzeniem umowy?
Kanał Universal Channel jest gwarantowany, może uda się ugrać korzystniejsze warunki aneksu do umowy? Nie do końca satysfakcjonuje mnie oferta programowa (brak Eleven Extra, brak podmiany kanałów na ich odpowiedniki w HD...) Do wycofania kanału i ewentualnego komunikatu zostało trochę czasu. Liczy ktoś na taką możliwość?
Zastanawia mnie, czy w przypadku umowy łączonej: telewizja i internet i telefon można negocjować lub wycofać samą usługę TV? Bądź co bądź, brak kanału gwarantowanego to zmiana warunków umowy.

Edytowane przez lukimann
Niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli oferta się nie poprawi to skorzystam z możliwości rezygnacji. Gdy pewne warunki zostaną spełnione to spróbuję ponegocjować korzystniejszą ofertę. Z nc+ się zawsze udawało. Może też warto zaryzykować?

Edytowane przez lukimann
Po każdym znaku interpunkcyjnym, przestankowym wstawiamy jeden odstęp (spację). Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem Orange na fb o możliwość zarwania umowy Orange Love z TV w technologii kablowej w związku z tym wycofaniem się Universal Channel z Polski to mi odpisali "Z zapisu regulaminu udostępnienie, jak i wycofanie kanałów nie wymaga poinformowania ani uzyskania zgody Abonenta i nie stanowi zmiany umowy."

 

Szkoda, myślałem, że uwolnię się od TV i ewentualnego abonamentu RTV...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kit ci wcisnęli.To w takim razie jak się ma sprawa kanałów gwarantowanych i nie gwarantowanych do regulaminu?

Usuną powiedzmy połowę kanałów i klient ma nawet nie pisnąć....i płacić dalej.

 

*Z resztą pójdzie reklamacja, w której uzasadnię stanowisko, że będąc fanem ;-) kanału Universal podpisałem umowę tylko dlatego,że operator świadomie zapewniał o gwarancji dostępu do tego kanału.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

W innym wątku na tym forum (Pytania dot. platformy TP/Orange) był skan ulotki dołączanej do faktury, na którym była zapowiadana zamiana z dniem 1.01.2018 Universal Channel na Eleven Extra i (prawdopodobnie) AMC HD dla Optymalnego. Była też mowa o możliwości rozwiązania umowy, jeżeli te warunki cię nie satysfakcjonują.

Edytowane przez lukis90el
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie satysfakcjonują...

 

Jak na możliwości operatora-spodziewałem się więcej biorąc pod uwagę okres świąteczny i ewentualny odpływ klientów.

Konkurencja nie śpi.

Opiekun budynku od UPC nie śpi ;-)

 

Teraz co w przypadku dobrania pakietów premium.Czy to będzie miało wpływ na ewentualną rezygnację?..Umowa właściwie jest podpisana z nc+.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem tu, że kończyła mi się umowa, która była do 30 września. Z powodu nałożenia się wtedy różnych ważniejszych spraw nie złożyłem wypowiedzenia. Umowa przedłużyła się na dodatkowe 6 miesięcy, a według zapisu w niej wypowiedzieć ją bez kary można dopiero po tym czasie. Dziś jednak znalazłem artykuł jakoby takie działania przez Orange było niezgodne z prawem. Czy to prawda? Czy mogę w takim razie, opierając się na decyzji UOKiK, wypowiedzieć tą umowę już w najbliższym czasie bez ponoszenia kary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z ciekawości, czy w przypadku złożonego wypowiedzenia w Orange, można się spodziewać "walki" o klienta? Czy ktoś ma w tym przypadku jakieś doświadczenia?

W nc+ można było uzyskać niezłe warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości, czy w przypadku złożonego wypowiedzenia w Orange, można się spodziewać "walki" o klienta? Czy ktoś ma w tym przypadku jakieś doświadczenia?

W nc+ można było uzyskać niezłe warunki.

 

Podbijam pytanie. Orange jest jednak specyficzne i nie zdziwię się jeżeli możliwości negocjacyjnych by nie było. Ja w bloku mam Orange, Vectrę i UPC i negocjując warunki prosiłem o obniżenie ceny do poziomu oferty Vectry (która miała wtedy fajną promocję) i niestety nie było takiej możliwości.

 

PS: W Mutimedii też można było zaszaleć składając wypowiedzenie.

Edytowane przez junior_wwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisemko już doszło.Czas na decyzję czy powalczyć o lepsza ofertę. Na pewno rozmowa z przedstawicielem UPC (opiekunem budynku) jest przewidziana.Co przemawia za konkurencją : większa liczba kanałów HD, dostępność SporklubuHD, Motowizji HD,  i innych niedostępnych w Orange. Czego będzie brakować Eleven 4K, biblioteki VOD 4K...

Co do treści listu, przy abonowaniu pakietu bogatego jedynym plusem jest dostęp do Eleven 3 co i tak w obliczu konkurencji nie powala na kolana.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuriozalna sytuacja , gdyż pani z tel. BOK była słabo zorientowana na temat wysyłanych listów.Poprosiła o kilka minut bo się musi dopytać o jakie zmiany chodzi itd. Podziękowałem za rozmowę.

Co ciekawe faktycznie Orange chwali się dołączeniem Eleven Extra od 1 stycznia. Czyżby "partner" podczas negocjacji nad 4K nie poinformował, o zmianie nazwy.Dobra, nie będę  się czepiał -szkoda by było papieru na kilkaset tysięcy nowych "ulotek".

Ile razy coś próbuje dopytać w BOK zawsze pozostaje niesmak i poczucie panującego tam bałaganu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisma o możliwości rezygnacji z racji usunięcia Universala otrzymujesz gdy:

1) masz pakiet Extra+ (pismo od nc+)

2) masz pakiet Optymalny (pismo od Orange).

 

Ewentualnie masz i Extra+ i Optymalny, wtedy są dwa pisma i dwa powody (do wyboru lub obydwa) do ewentualnych rezygnacji.

Jeśli masz Optymalny i pisma nie ma, to lepiej potwierdzić w BOK czy się da.

 

W przypadku Extra+, niezależnie czy pismo doszło czy nie, rezygnujesz z powodu usunięcia Universalu - rezygnacja jest tylko z dodatkowego pakietu czyli samego Extra+ bo tu jest likwidowany w pakiecie nc+, pozostałe usługi są od Orange, zostają jak były.

 

W przypadku Optymalnego, doszło pismo, rezygnujesz z powodu usunięcia Universalu - rezygnacja jest z wszystkiego, w przypadku Lova z całego pakietu także z umowy na numer komórkowy.

UWAGA!!!! jeśli był brany aparat komórkowy na raty, to raty pozostaną!!!

 

W przypadku Optymalnego, nie doszło żadne pismo, rezygnujesz z powodu usunięcia Universalu - j.w. lepiej potwierdzić w BOK czy się da.

Edytowane przez Barti
Usunięto fragment postu niezwiązany z tematem wątku (off-topic).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...