Jump to content
xxl_mercos

VU+ Solo2 i VU+ Duo2

Recommended Posts

Skanowanie w odbiorniku z Linuks to cofanie się wstecz, gotowe listy są, na bieżąco aktualizują, ładujesz i działa, tam wtyczki i inne bajery znajdziesz ;)

Google twoim przyjacielem, zresztą frazę jak wpiszesz VU+ lista kanałów NC+ czy co innego to zaraz otrzymasz pomoc/odpowiedż ;)

Wszystko  fajnie ale można się też cofać w przód  ? :D             . Listy są aktualne  ale jest 1  nadawca który nie ma limitu i każdego tyg zmienia czy to transponder  czy w ogóle kanał znika .

A tak w ogóle  pełen  wypas

52707701_0_19_1_3200_13E_820000_0_0_0.jp

Edited by asiafan

No raczej każdy sam aktualizuje listy  kanałow   na swój sposób to jest logiczne.  Ręcznie skanuje  jeśli jest to kwestia tam zmiany FEC   czy 1-3 transponderów. Ale takie kwiatki  jakie wyprawia BskyB  to wole poczekać  na znajomego z Italii :P

Swego czasu  mieliśmy także pewnego SZ  kolege Krzysztofa W  który teraz ma inne  hobby  siedzi w mapach    on robił liste na orbitę w mydelniczkach więc na E1 się korzystało regularnie . A jak zaprzestał no nie powiem był problem . Dobrze że spotkałem tego Włocha :)

Ci co mają tylko 13+19 to nic nie potrzebują      . Obrotnica to jednak jest spora różnica   przy antenie do 90cm  jest dostęp do minimum 22 pozycji.

Ja mam solo od niedawna i wczytuje gotowca. Po pierwsze nie mam doświadczenia a po drugie czasowo nie mam kiedy grzebać z układaniem listy i tak jest mi wygodniej. Za kilka lat może to się zmieni ;D

a coś więcej? ile kabli i jakie masz ustawienia w tunerze.

2 kable z konwertera doprowadzone do tunera. Co do ustawień, to co konrketnie napisać?

stawiam na nie ustawioną drugą głowicę pod hot birda/tudziez 2 diseq:)

gdzie mogę to zmienić?

Witam. Panowie przymierzam się do podpisania umowy na CP z modułem CI(nowe chyba wszystkie dają + ?). Przeczytałem kilka wątków i ogólnie po kilku ustawieniach powinno wszystko śmigać.

Dodam, że chciałbym aby moduł współpracował ze starą kartą camleon c+. Czy sprawdzał ktoś taką konfigurację?. Mam obecnie openpli 4. Czytałem że na pewno wyłączenie blokady rodzicielskiej i ustawienie wysokiego birate na - tak.

A druga sprawa chciałbym zakupić jakiś tuner dodatkowy dla rodziców mało skomplikowany tylko żeby też współpracował moduł CI z kartą c+. Coś byście podpowiedzieli?. Czy cryptobox 652 będzie optymalny? Ogólnie chodzi o to żeby jak najmniej kombinacji i ustawień (najlepiej włożyć i żeby wszystko hulało). No i w przystępnej cenie :)

Edited by piotro9X

Moduł CI jak i CI+ działa na solo 4k na vu+ duo i duo2 ( te testowałem)Ale w sumie to i na reszczie powinno działać

Ale podziału na 2 dekodery nie zrobisz.Ja bym to troszkę obszedł.(PRiv)

Edited by kaspian0007

Witam. Od 2dni mam problem z modułem Polsatu w vu duo2 przestał go rozpoznawać a jeśli już to na chwilę po ponownym restarcie po czym są na ok minute potem zawiecina na kanałach z nc . Teraz leży wyjęty. Zastanawiam się czy wgrać od nowa soft VTi czy to coś pomoże? Dzięki za podpowiedzi.

Edited by gregoryk

Jest to problem z softem bo modul spr i jest ok. Ma ktos info jak to ogarnąć ? Bo nadal nie świeci a C__Ccam cos nie pomaga

Edited by gregoryk

Moze ktos wie co zrobic dalej bo udalo mi sie tyle ze polsat modul wyświetla komunikat o uwierzytelnieniu i Nie idzie dalej zostaje 0% Pomocy prosze!

Że tak głupio zapytam... po co w Duo2 jest ta trzecia zaślepka z tyłu, skoro można zainstalować tylko 2 głowice?

Tu masz odpowiedź po co jest trzecia zaślepka z tyłu obok głowic dvb-s2 - dvb-t :

vuduo2satco.jpg

Edited by tweed77

Nadchodzą  targi Anga ciekawe czy VU+ coś szykuje.  Jedna jak tak zwalili sprawe   SOLO 4k    i głowice są gorsze od DUO2   oraz promują sprzedaż SOLo4k a DUo2 zawiesili?  wycofali?    to nie wiem czy ewentualne DUO 4k im będzie się tak sprzedawało.

Czy DUO2 potrafi nagrać zakodowane pliki .TS podczas oglądania innego kanału przez moduł CI lub CI+ a następnie później je zdekodować przy pomocy tego modułu? Jest jakiś image co nie ma problemu z modułami? A może MB potrafi?

Moduł NC+, Polsatu jest jednostrumieniowy. Oglądasz a jak nagrywasz to tylko kodowane.

Nie odkoduje ci tego nagrania pozniej.

Są moduły wielostrumieniowe ale cena poza tym NC+ / POLSAT nie ma ich w ofercie.

Tylko używanie samej karty to tak można.

Choc karta w czytniku Arivy te nowsze modelu i tak nagrywa zakodowane. Nie odtworzysz w innym dekoderze - komputerze.

Ha   no i weź   tu taki  kibic  na Eleven ma w o tej samej godzinie  2  mecze i każdy chce oglądać/nagrać  gdzie na 1 kanale transmisja 1  a na drugim tzw multi mecz  i mając Cam Polsatu jesteś w przysłowiowych 4 literach.

Dlatego ja zawsze będe trzymać strone samych kart  które się odpala w czytnikach pod oscam  i [beep] te które są jeszcze obsługiwane.

Moduł NC+, Polsatu jest jednostrumieniowy. Oglądasz a jak nagrywasz to tylko kodowane.

Nie odkoduje ci tego nagrania pozniej.

Są moduły wielostrumieniowe ale cena poza tym NC+ / POLSAT nie ma ich w ofercie.

Tylko używanie samej karty to tak można.

Choc karta w czytniku Arivy te nowsze modelu i tak nagrywa zakodowane. Nie odtworzysz w innym dekoderze - komputerze.

A ponoć nie koduje nagrań z modułu CP. Pytałem w Hollexie czyli zaprzyjaźnionym z forum sklepie. Mnie osobiście, nigdy NIC nie udało się nagrać z modułu, ale może to był wyjątek...

Moduł jest 1 strumieniowy i jak nagrywamy cos niekodowanego to działa ok ale jesli oglądajac np tvp 1 hd chcemy nagrac cos zakodowane i potem offline zdekodować jak juz moduł będzie wolny to się nie uda.