Skocz do zawartości

VU+ Solo2 i VU+ Duo2


xxl_mercos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy przymierzam sie do zakupu VU...tylko nie wiem jaki ..prosze doaradzcie mi ..nie zalezy mi na ilosci glowic itp chce dobry porządny tuner z dobrym procesorem bo glownie interesuje mnie jakosc obrazu i w zasadzie tyle..nawet na pvr mi nie zalezy ..nie chce tez przeplacac bo po co skoro tego nie wykorzystam..tylko dwie rzeczy jakos obrazu i szybkosc dzialania ..mam obecnie pelna oferte nc+ na karcie cameleon..z gory dzięki pozdrawiam..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Można wiedzieć gdzie to wyczytałeś że VU+duo2 ma bardzo brzydki obraz HD? :D

 

Poczytaj najpierw opine o VU+duo2 podobno ma bardzo brzydki obraz HD. Jak ja bym kupowal to VU+ultimo. Ma rewelacyjne opinie, wysmienity obraz HD jak i SD, w cenie jest adapter WIFI, pilot z klawiatura i mozliwosc kombinacji glowic na wszystkie sposoby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trudno powiedzieć, czy obraz Duo2 jest lepszy? Na pewno to wysoka jakość koreańskiej techniki. A jaki obraz z LEDa podoba Wam się lepiej? Czy na LEDzie Samsung, czy na LEDzie Philipsa? Albo czy wolicie obraz na LEDzie, czy na plazmie? To kwestia upodobania albo przyzwyczajenia. Obraz Duo2 jest na pewno na bardzo wysokim poziomie, moim zdaniem cos w kierunku Octagona 1028 lub LEDa Samsung. Obraz Dreamboxa jest na poziomie Technisata z wyższej polki. Na przykład Octagon 1028 daje obraz bardzo ostry i soczyste kolory. Technisat daje jednak bardziej stonowany obraz. Swietnie spisuje się na kanalach SD ale gorzej na kanalach HD. Moim zdaniem obraz na Octagonie 1028 na kanalach HD jest ostrzejszy. Jeżeli wolicie tv Samsung, chyba bardziej przypadnie Wam do gustu VU+ Duo2. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Parę dni temu zakupiłem VU+ DUO 2 z trzema tunarami DVB S2. Dual Dvb-s2 + Dvb-s2. Mam problem oglądania kodowanej stacji przy oglądaniu innej kodowanej z nc+. W czym tkwi problem? Proszę o pomoc bo zastanawiam się nad zwrotem sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam,

jestem tutaj nowy i ogólnie dopiero tydzień temu zakupiłem sobie VU+ Solo2. I mam pytanie czy można w tym tunerze ustawić Timeshift w taki sposób aby cały czas pracował? Tzn. jeśli przełączam kanał, to na chwile obecną aby timeshift działał, to muszę wcisnąć przycisk pause lub play za każdym razem gdy przełączę kanał. A chodzi mi o to, gdy włączam dekoder muszę wcisnąć przycisk play lub pause aby timeshift się aktywował, ale gdy przełączę kanał, to timeshift się wyłącza, a chciałbym aby cały czas działał, bo np. gdy będę chciał przewinąć dany program do tyłu, to już nie mogę. A nadmienię, że miałem wcześniej Fergusona Arive i takie coś było, że nie musiałem na każdym kanale włączać Timeshift, bo cały czas był uaktywniony. Proszę o wyrozumiałość, nigdy nie miałem wcześniej do czynienia z tunerem na linuksie i sądzę, że gdzieś taka opcja jest ale nie wiem gdzie w ustawieniach to włączyć. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem tutaj nowy i ogólnie dopiero tydzień temu zakupiłem sobie VU+ Solo2. I mam pytanie czy można w tym tunerze ustawić Timeshift w taki sposób aby cały czas pracował?

Jest to standardowy plugin do Enigmy. Czasem dodawany "w zestawie" przy niektórych image'ach.

 

Jeśli nie masz opcji timeshift w mnu enigmy to:

- albo menu pluginów i instalacja nowego

- albo poprzez standardowe menu aktualizacji oprogramowania (niektóre teamy robią po swojemu update oprogramowanie i oferują własne repozytorium rozszerzeń) - wtedy tuner pobiera listę wszelkich pakietów - i znajdziesz tam timeshift.

 

Plugin integruje się z menu enigmy wiec szukamy jego parametrów w menu Setup a nie w menu pluginów. Konfiguracja to w sumie dwa punkty - wskazanie miejsca gdzie będą nagrywane pliki oraz czas jaki ma obejmować timeshift.

 

Timeshift nie jest traktowany jako oddzielne nagrywanie czyli nie rezerwuje dodatkowej ssji do modułów CAM - nagrywane jest to co aktulanie jest dekodowane i wysyłane do TV (dublowanie strumieni danych na gniazd AV [HDMI+SCART simultanicznie] i do pliku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakiego softu używasz.

 

W PLI jest wbudowana taka funkcja:

1_0_1_3_ABD_514_13_E_820000_0_0_0.jpg

 

Inne img - trzeba prawdopodobnie użyć rozszerzenia permanent timeshift.

 

Dzięki bardzo widzę kolejne image z obsługa parametry zmienic SNR z % na dB :brawo: Ciekawe czy dostępne na Miraclu jeszcze nie szukałem bo nie wszystko jest to co na Duo2 na MBU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem dodatek "permanent timeshift" i już działa:) Dzięki wielkie!

I jeszcze chciałbym się dowiedzieć, bo być może ktoś będzie wiedział, chodzi mi o plugin pogodowy. Chodzi o to, że wprowadziłem swoją miejscowość i w pluginie pokazuje nazwę miejscowości, tzn. wyszukał miejscowość. Ale nie pokazuje pogody. Czy trzeba coś doinstalować, czy może nie obsługuje mojej miejscowości? MSN Weather. Nadmienię, iż posiadam VTI 8.0 na Solo2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy VU+ Solo2 pozwoli mi oglądać w**b.tv albo np. vidTV czy ewentualnie iptv http://iptvlive.org/iptv-pvr/72-simple-iptv-pvr po opłaceniu pakietu vip i jeśli tak to co musiałbym doinstalować do niego aby móc korzystać z telewizji z internetu?

Czy starsze vu+ solo pro ewentualnie cloud ibox wystarczy do czegoś takiego?

Z góry dzięki za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Możesz mieć problem z modułem cp. Większości moduł gaśnie po wypstrykaniu kilkunastu kanalów.

A tuner jak to tuner, jak nigdy wcześniej nie miałeś tunera na e2 to minie kilkadziesiąt dni zanim się oswoisz, wybierzesz odpowiednie img i nauczysz co i jak - chyba, że pozostaniesz przy tym co handlarz zainstaluje bojąc się 'nie tykam bo popsuje'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...