Skocz do zawartości

VU+ Solo2 i VU+ Duo2


xxl_mercos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na Zachodzie od pewnego czasu są informacje, że na targach ANGA dystrybutor marki VU+ potwierdził przygotowania do wprowadzenia nowej generacji odbiorników VU+ Solo2 i VU+ Duo2. Źródło ze zdjęciami

Czy można spodziewać się jakiś pierwszych testów SAT Kuriera i czy te produkty znajdą się w ofercie Hollexa?

 

Mam też pytanie do osób bardziej obeznanych.

VU+ ma też wprowadzić do oferty podwójną głowicę - czyli tak jakby 2 tunery w jednym.

Na jakiej zasadzie ma to działać? Coś a'la Unicable - czyli z wykorzystaniem różnych częstotliwości, czy może to znany komuś patent działający inaczej niż SCR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi odpowiedzieć w tej chwili - potwierdzam, że pokazano VU+ Solo2 i VU+ Duo2, ale urządzeń do testów nie posiadam. Gdy dotrą, to w pewnym sensie jestem także w kropce, ponieważ oprogramowanie jest zbliżone do poprzednich modeli. Powoduje to, że od pewnego okresu można odczuć wrażenie, że kręcimy się w kółko opisując niemal to samo, tylko z pewnymi różnicami (szybsze, więcej pamięci, więcej złącz, ale z funkcji zwykle góra kilka nowości, przeważnie z wąskim przeznaczeniem jak te plotki o XBMC, czy obecność Opery, zresztą w wersji beta). Zobaczymy, postaramy się coś spreparować jak urządzenia się pojawią, być może bardziej w formie wskazania różnic/"lepszości" niż pełnego opisu.

 

W kwestii sprzedaży - podejrzewam, że tak, ale także nie wiem od kiedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość Anonymous

CI, jednak ja mam CI Polsatu i gra mi to. :)

Co do karty C+ wieści niosą, że działa bez modułu... czekam na więcej info, bo jak zadziała to biorę od ręki bo do drugiego czytnika wsadze al jazeere sport i jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

jarofcb: postaraj się przetestować pary: karta cyfra + w czytniki z modułem Polsatu CI? dla mnie to ważne, ja posiadam jeszcze al jazeere sport ale ona chodzi bo rozmawiałem z użytkownikami z zagranicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

VU+ SOLO2 – výkon nade vše (recenze):

 

Úplnou novinkou, která se v současné době objevuje na trhu, je další model známé řady přijímačů VU+, nyní s označením SOLO2. Dvojka v názvu je opravdu jako horní index a tak bychom toto označení spíše měli číst jako Solo na druhou. Firma AB-COM, která mně přijímač zapůjčila k testování, se stala výhradním distributorem pro střední východní Evropu těchto přijímačů a tak exklusivně a pouze pro čtenáře serveru Parabola.cz poodkryji tajemství prvního a zatím jediného kusu tohoto modelu v našem regionu. Skrývá se za tímto označením jen obchodní označení druhého řadového modelu anebo se výkon a kvalita posunuly tak daleko, že může znamenat znásobení původních vlastností? Jelikož jsem před dvěma roky recenzoval první model, označovaný jako VU+ Solo, mohu některé vlastnosti srovnávat přímo. Od té doby se však na trhu objevilo několik dalších modelů stejného výrobce s různým označením, výkonem a vybavením (Solo, Uno, Duo, Ultimo), pokusím se nastínit i srovnání obecnější ...

 

http://www.parabola.cz/clanky/4851/vu-p ... -nade-vse/

 

vu-plus-solo2-01.jpg

 

vu-plus-solo2-04.jpg

 

vu-plus-solo2-05.jpg

 

vu-plus-solo2-06.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

jarofcb Pare pytan:

Czy programy HD z cyfrowego polsatu smigaja bez problemu?

dziala funkcja timeshift z rownoczesnym nagrywaniem programow HD?

czy jest mozliwosc transferu danych z dysku twardego przez LAN albo WLAN?

Jakie rozszerzenie pliku maja nagrane filmy?

ogolnie:

Kiedy bedzie dostepny VU+ DUO II?

 

zestawienie danych technicznych:

http://www.digital-kingdom.dk/showthrea ... Vu-Solo-II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
chyba pan jarofcb nie ma czasu albo ochoty podzielic sie informacjami :wink:

 

A o czym tu pisać przecież to jest standard w tych tunerach i działa to tak jak w przypadku innych tunerów VU+ z dwoma głowicami.

Czyli musisz doprowadzić dwa niezależne sygnały z konwertera ewentualnie multiswitcha, mieć kartę w czytniku lub wielostrumieniowy moduł - jeśli chcesz żeby wszystkie operacje były trwale zdekodowane.

Tzn. Możesz jednocześnie oglądać telewizję, nagrywać i strumieniować po sieci (np. do laptopa, smartfona, tableta).

Taki zestaw może w jednym czasie składać się z czterech operacji (jeśli się mylę to proszę poprawcie mnie).

Jeśli masz moduł (Cyfrowego Polsat/nCAM/MediaModuł UPC). To masz do dyspozycji tylko jeden strumień - czyli możesz oglądać i nagrywać ale nagrania będą zakodowane.

Tuner może mieć serwer Samba i wtedy masz do wszystkiego dostęp z poziomu systemu operacyjnego komputera (wystarczy podmapować sobie dysk).

Nagrania są w formacie .ts (zawierają wszystkie ścieżki dźwiękowe, EPG etc.), mogą być zakodowane lub trwale zdekodowane - możesz to sobie wybrać.

TimeShift może działać w czasie nagrywania i strumienowania (można też to wyłączyć trwale lub żeby automatycznie TimeShift wyłączał się na czas nagrania).

 

Część funkcji zależy od oprogramowania (w przypadku VU Plus inny soft niż producenta nie oznacza piractwa tylko rozszerzone funkcje).

 

To nie jest produkt firmy na "F" tutaj opisane w instrukcji i na pudełku funkcje na prawdę działają (a niektóre są bardzo dopracowane jak np. nagrywanie/timery czy EPG). :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć na tym etapie, bo nikt nie ma VU+ Duo2, a moduły lepiej sprawdzać na żywym organizmie.

 

Solo2 (który bazuje na nowym procku który prawdopodobnie będzie też w Duo2) ma tylko slot CI (bez plus), zakładając, że tak samo będzie w Duo2 to jeśli nowy moduł CI+ Polsatu może działać w trybie legacy (jak nCAM) czyli jak zwykły CI to można przypuszczać że będzie działać na każdym oprogramowaniu.

Jednak najlepiej będzie to zweryfikować jak już tuner będzie na rynku.

Z modułami czasem są jazdy - jednak warto mieć na względzie fakt, że VU+ ma dobre wparcie techniczne, więc jeśli nawet coś nie będzie działać idealnie na początku to z czasem wyjdą na pewno poprawki.

 

Na Ultimo (z innym niż te dwa prockiem) moduły nCAM, CPv1 (razem i oddzielnie) działają bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DUO 2 już niedługo w sprzedaży!

 

Zmiany w sterownikach, w logach pojawia się oficjalnie, nowy turbodekoder ;)

 

20130506

- Support dual tuner blindscan(duo2, uno, ultimo)

- Switching to kernel 3.3.8(solo2, Needs a kernel update)

- Fix SD video output problem when transcoding enabled(solo2)

- Enhance demux filtering(solo2)

- Official duo2 driver release

- Support DTS-HD

- Add redundant interface to zapping mode

 

20130508

- Fix deinterlacer problem(solo2, duo2)

 

20130509

- Fix invalid module format(duo2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

VU+ Duo2

dual core Broadcom BCM7424 Processor 1300MHz CPU obsługa OpenGL 2.0es

1024MB Flash

Pamięć RAM 2GB

Open-Source Linux System (zgodne z E2) - ENIGMA2 (język Polski)

Uniwersalny pilot

Dual scren

FULL HD 1080p60

Obsługa PIP HD !!

Wentylator z automatyczną regulacją obrotów

MPEG2/ H.264 Dekodowanie sprzętowe

12 pozycyjny wyświetlacz

Dodatkowy LCD Kolorowy 128x64px

2 x slot CI

2 x Czytnik kart

Wbudowana karta WiFi

10/100/1000 Mbit Ethernet Interface (1 GBit LAN)

3 x USB2.0

1 x E-SATA ( zewnętrzny )

 

Cena w Polsce 2 tys zł (wraz z wysyłką)

http://www.tvsat-sklep.com/userdata/gfx ... ba9577.jpg

http://www.tvsat-sklep.com/userdata/gfx ... 75cdb7.jpg

http://www.tvsat-sklep.com/userdata/gfx ... 49a813.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Czy VU+ Duo2 ma możliwość późniejszego zdekodowania materiału nagranego przy pomocy jednostrumieniowego modułu Cyfrowego Polsatu?? [przykład. oglądam jeden kanał kodowany a drugi kodowany nagrywam, później ten drugi chcę zdekodować, oglądnąć i trwale zdeszyfrować]

//ps.wiem że taką opcję posiadają Topfieldy - tylko, że one nie są na linuxie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...