Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Był, ale widocznie sprzedaż MGM w 2014 bodajże roku dla AMC zmieniła ten stan, ale o tym nie poinformowano oddzielnie :)

To znaczy, że TVN zainkasował parę złotych ze sprzedaży udziałów w kanale lub po prostu wziął rozwód z MGM i zaoszczędził kilka złotych (vide Discovery Historia)?

 

A co do HD - to jestem podobnego zdania. Kanały HD powinny mieć w logo informację o standardzie nadawania. Przynajmniej do czasu całkowitej likwidacji, marginalizacji kanałów w standardzie SD. Wkurza mnie Travel Channel HD, który również nie ma dopisku HD w logo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panuje taka praktyka, że jeśli kanał nie nadaje równolegle w standardzie SD to nadawca nie umieszcza w logo HD. Kiedyś występowała jeszcze wersja Native HD, w kanałach HD, które nie dysponowały całodobowym materiałem HD. 

 

Co nie zmiana faktu, że jak wam brakuje HD w logo to kliknijcie sobie EPG. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panuje taka praktyka, że jeśli kanał nie nadaje równolegle w standardzie SD to nadawca nie umieszcza w logo HD.

Niby tak, ale np. TVN Fabuła nie ma wersji SD, a mimo to TVN wygłupia się i dopisuje w logo "HD". :crazy:

Edytowane przez Tim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że TVN zainkasował parę złotych ze sprzedaży udziałów w kanale lub po prostu wziął rozwód z MGM i zaoszczędził kilka złotych (vide Discovery Historia)?

 

A co do HD - to jestem podobnego zdania. Kanały HD powinny mieć w logo informację o standardzie nadawania. Przynajmniej do czasu całkowitej likwidacji, marginalizacji kanałów w standardzie SD. Wkurza mnie Travel Channel HD, który również nie ma dopisku HD w logo.

 

Niby co wkurza? po jakości obrazu widać co jest SD, HD, albo 4k. Chyba że oglądasz na starym kineskopowcu, ale wtedy to też nie ma znaczenia, bo różnicy nie zobaczysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że TVN zainkasował parę złotych ze sprzedaży udziałów w kanale lub po prostu wziął rozwód z MGM i zaoszczędził kilka złotych (vide Discovery Historia)?

 

A co do HD - to jestem podobnego zdania. Kanały HD powinny mieć w logo informację o standardzie nadawania. Przynajmniej do czasu całkowitej likwidacji, marginalizacji kanałów w standardzie SD. Wkurza mnie Travel Channel HD, który również nie ma dopisku HD w logo.

A co mam TVN do MGM? To ITI Neovision było nadawcą/dystrybutorem tego kanału, nie TVN.

 

Niby tak, ale np. TVN Fabuła nie ma wersji SD, a mimo to TVN wygłupia się i dopisuje w logo "HD". :crazy:

To i tak nic. Discovery robi póki co najlepiej, który w swoich identach umieszcza logotypy swoich kanałów od razu z dopiskiem "HD", tak jak zagraniczny Sky chociażby robi. A TVN czy Polsat? Nic.

Edytowane przez Emil.1603
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że niniejszy wątek jest o kanale AMC, a nie o dopiskach "HD" przy logo kanałów nadających w rozdzielczości HD i zasadności ich stosowania.

Proszę trzymać się właściwego tematu. Dalsza dyskusja niezwiązana z tematem niniejszego wątku będzie wyrzucana do Kosza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego miałoby to zniknąć? Skoro to jest dostępne na satelicie, to po co mieliby to usuwać? ;) Ale gdyby kanał nadawał z tp. Cyfrowego Polsatu, to tego na pewno by nie było.

No i napisy zniknęły, tak jak mówiłem. A przynajmniej na obecnie emitowanym filmie (Idealny mężczyzna) ich nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mam TVN do MGM? To ITI Neovision było nadawcą/dystrybutorem tego kanału, nie TVN.

Przepraszam za nieścisłość.  :>

 

To napiszę jeszcze raz w wersji poprawionej:

 

To znaczy, że ITI zainkasował parę złotych ze sprzedaży udziałów w kanale lub po prostu wziął rozwód (po cichu) z MGM i zaoszczędził kilka złotych nie interesując się (inwestując) już wspomnianym kanałem - wcześniejszy MGM, czy obecny amc (vide Discovery Historia i TVN)?

 

A odnosząc się stricte to tematu dyskusji, to uważam, iż zmiana nazwy z naprawdę wiele znaczącego w Polsce MGM, na nic nie znaczące w Polsce amc było błędem. Nie można bezkrytycznie wszystkiego przenosić ze Stanów Zjednoczonych, czy ogólnie rozumianej Europy do Polski, nie uwzględniając lokalnych uwarunkowań (vide Sci-Fi i ogólnoeuropejska nazwa SyFy).

Edytowane przez A&G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w Polsce chyba sobie nie zobaczymy Better Call Saul na AMC, bo ten jest w Netflix'ie. Także pewnie trzymają prawa pod każdy model dystrybucji, skoro wcześniej w ogóle nie mogliśmy nigdzie w telewizji obejrzeć np. Orange Is The New Black, mimo że serwisu jeszcze w Polsce nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie obejrzałem Fear the Walking Dead. I bardzo dobrze, że to nagrałem. Kanał z Ameryki, to i nadawany po amerykańsku. Program przerywany co ~10 minut. Może są krótkie, bo jakieś ~3 minuty. Czyli tak samo jak w Stanach. Jednak my jesteśmy przyzwyczajeni do rzadszych a dłuższych przerw, reklam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Chore posunięcie ze strony AMC. Tydzień temu przy logo był półprzeźroczysty napis PREMIERA a teraz ktoś "mądry" dokleił do loga AMC nieprzeźroczysty napis NOWY ODCINEK. Szkoda, bo jest to durne posunięcie ze strony nadawcy. Pomijam już fakt kilkukrotnego przerywania serialu, aby nadać zapowiedzi filmów z datą, która już dawno przeszła do historii (tak było podczas pierwszej serii Fear The Walking Dead). Oznacza to tyle, że kanał robiony jest na odwal. A szkoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki masz problem?

Nie mam problemu, tak tylko o tym poinformowalem.

 

A wracając ścisle do tematu, ostatnio premiera odcinka byla w niedzielę w nocy, a w poniedzialek powtórka dla osób, które tego nie widzialy, ale to wtedy oznaczaloby, że tydzień wczesniej nie bylo premiery o 3:00?

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...