Skocz do zawartości
  • 0

Astra 2


marek1
 Udostępnij

Pytanie

25 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam ....

 

Jeśli na trzy konwertery to najprościej:

 

Astrę 19,2 na środek

a HodBird 13 i Astrę 28,2 zapodać na boki ...

 

Ja na 60 z C+ mam 4: Sirus, HodBird ,Astra 19,2, i Astra2 28,2.

 

Działa mimo że wielu twierdziło że się nie da ....

Najważniejsze to precyzja w ustawieniu i WIELE cierpliwości - ale efekty cieszą.

Inna sprawa wiadomo iż dwa skrajne konwertery mają problemy z odbiorem w czasie mocnego zaciągnięcia chmur... ale to się da przeżyć.

 

Pozdrawiam życząc powodzenia ....

GreG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie napisałeś jaką masz wielkość czaszy, ale @GreGoR dobrze radzi - lepiej obrać centralnie Astrę - wtedy obydwie skrajne pozycje (Hot Bird i Astra 2) dostaną zbliżony sygnał. W obecnej sytuacji HB będzie mieć sygnał najlepszy, Astra 1 typowy dla układu zezującego, ale już Astra 2 będzie mieć do dyspozycji naprawdę niewielki fragment czaszy i może się już nie załapać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A jak myslicie czy do konwertera monoblocka daloby sie dolaczyc jeszcze jeden konwerter bo mam gdzies w szafie schowany a chcialbym znowus jakos go wykorzystac. Antene mam 85 cm, tuner FTA Echostar DSB780. Tak mysle zeby antena byla ustawiona na Astre 19,2, zezowala na HotBirda a trzeci konwerter ustawiony na Astre 28,2. Trzeba by bylo dokupic jeszcze jeden uchwyt i kabel dodatkowy. Ale jak potem dwa kable podlaczyc do tunera jak mam tylko jedno wejscie. Moze potrzebny jest jakis rozgaleziacz? Dolaczam tutaj ponizej wszystkie informacje na temet mojego tunera.

Czy to jest wogole do wykonania? Moze jest jakis inny sposob?

http://www.hollex.pl/index.php?page=pro ... b269271957

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

odnośnie monoblock-a ...

 

Cóż - tego jeszcze nie przerabiałem ale ... teoretycznie jest to możliwe do zrobienia. Na rozum powinno być tak: Twój monoblock ustawić tak jak napisałeś Astra 19,2 i HB + uchwyt i konwerter na Astre 28,2 - z kablem biegnącym do domu. Tam ręczny przełącznik z uwagi na to iż monoblock posiada w sobie DiSEqC (automat raczej odpada - choć mogę się mylić).

Wadą tego rozwiązania będzie bieganina gdy będziesz chciał zaobaczyć coś z Astry 28,2.

Swego czasu widziałem też przełączniki sterowane pilotem ...

 

Pozdrawiam

GreG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
ręczny przełącznik z uwagi na to iż monoblock posiada w sobie DiSEqC

 

A jesli chodzi o reczny przelacznik. Tzn ze trzeba bedzie samemu przelaczac kable przy tunerze? Ja mam na mysli zeby zakupic rozgaleziacz, mam podobny w kablu od telewizji kablowej. Kabel idzie do rozgaleziacza a nastepnie wychodza dwa kable dzieki czemu moge podlaczyc dwa telewizory.

Ale z drugiej strony nie wiem czy w przypadku tunera sat taki pomysl by wypalil. I jeszcze mam jedno pytanie. Jaki bylby sygnal z tego satelity przy takim ustawieniu konwertera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A jesli chodzi o reczny przelacznik. Tzn ze trzeba bedzie samemu przelaczac kable przy tunerze?

To znaczy przełączanie będzie odbywać się jakimś przyciskiem na tym urządzeniu

Ja mam na mysli zeby zakupic rozgaleziacz, mam podobny w kablu od telewizji kablowej. Kabel idzie do rozgaleziacza a nastepnie wychodza dwa kable dzieki czemu moge podlaczyc dwa telewizory.

Ale z drugiej strony nie wiem czy w przypadku tunera sat taki pomysl by wypalil. I jeszcze mam jedno pytanie. Jaki bylby sygnal z tego satelity przy takim ustawieniu konwertera?

Przy takim splitterze to tylko byś coś "uwalił".

 

Z tego co się orientuje, są jakieś przełączniki sterowane napięciem 12V z tunera. W moim Interstarze jest taka opcja i są z tyłu wyjścia "z prądem" do przełącznika. Takie coś można zastosować przy odbiorze z 8 konwerterów, czyli najpierw dwa przełączniki DISEqC 4/1 a później ten przełącznik sterowany napięciem 12V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

czy do konwertera monoblocka daloby sie dolaczyc jeszcze jeden konwerter bo mam gdzies w szafie schowany a chcialbym znowus jakos go wykorzystac. Antene mam 85 cm, tuner FTA Echostar DSB780. Tak mysle zeby antena byla ustawiona na Astre 19,2, zezowala na HotBirda a trzeci konwerter ustawiony na Astre 28,2. Trzeba by bylo dokupic jeszcze jeden uchwyt i kabel dodatkowy. Ale jak potem dwa kable podlaczyc do tunera jak mam tylko jedno wejscie. Moze potrzebny jest jakis rozgaleziacz?

 

Nie wiem czy do dwoch konwerterow, (pojednynczego i monoblocka) bedzie pasowal taki przelacznik.

 

http://www.allegro.pl/item122909699_prz ... s_zew.html

 

Tak wiec prosilbym o rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeszcze by sie przydal odpowiedni uchwyt aby moc dolaczyc drugi konwerter.

Jak podlaczyc taki uchwyt? Chyba raczej nie trzeba sciagac monoblocka a wystarczy do rurki( w moim przypadku plaskiej) doczepic drugi uchwyt? Czy trzeba zmienic uchwyt takze dla monoblocka? Prosze o pomoc.

 

http://www.allegro.pl/item122524423_now ... cyfry.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam ...

 

Ten przełącznik nie będzie współpracował poprawnie, powód:

- Disacq jest już w monoblock-u więc tam już jest sterowany, gdybyś go zamontował tuner sterował by tylko tym pierwszym ...

 

ten co ja ci proponowałem to np:

http://www.hollex.rzeszow.pl/pl/34,55,163/5/127//

to jest sterowany pilotem

 

a ten jest ręczny:

http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=39&id=149

 

(troszkę mnie rozbawłeś hasłem: "A jesli chodzi o reczny przelacznik. Tzn ze trzeba bedzie samemu przelaczac kable przy tunerze? Ja mam na mysli zeby zakupic rozgaleziacz, mam podobny w kablu od telewizji kablowej. Kabel idzie do rozgaleziacza a nastepnie wychodza dwa kable dzieki czemu moge podlaczyc dwa telewizory. " - bez obrazy ...)

 

Mam nadzieję że teraz z przełącznikiem opisałem sprawę CZARNO na BIAŁYM .... i takich szukaj ....

 

Co do mocowania jak Ci pasuje lepiej tak wybierz ...... Tu już musisz sam ocenić bo to TY widzisz swoją antenę - są różne typy - a my Twojej nie widzimy .....

 

Pozdrawiam

GreG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hey! Prace nad instalacja w toku. Podejrzewam ze tutaj najwiecej bedzie problemow z wyborem odpowiedniego przelacznika i wsumie tylko z tym mam problem. Jeszcze chce zrobic "tescik" malutki i ustawic antene na Astre, podlaczyc stary konwerter i sprobowac na Astrze 19,2 odebrac Astre28,2. Chce wiedziec jaki mniej wiecej bedzie sygnal tego satelity i czy w moim rejonie wogole sie oplaca taki zez.

 

Anteny nie moge ustawic wprost na Astre2 bo niestety przeszkadza sciana ( w kierunku zachodnim nie ma zadnych problemow), najdalej moge sie poruszac antena do 21 stopni na wschod, moze 22. Jezeli chce Astre2 to musze antene docisnac max do sciany i wtedy z monoblocka zbieram sygnal tego satelity. Ale tutaj tez na styk, bo niektore transpondery maja moc sygnalu 75% a inne zaledwie 22, 23% ale kanaly sa odbierane prawidlowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Jeszcze chce zrobic "tescik" malutki i ustawic antene na Astre, podlaczyc stary konwerter i sprobowac na Astrze 19,2 odebrac Astre28,2. Chce wiedziec jaki mniej wiecej bedzie sygnal tego satelity i czy w moim rejonie wogole sie oplaca taki zez.

Opłaca się, u nas sygnał z Astry2 jest dobry (większości transponderów). Ja odbieram bez problemów. Antena 0,9 m bez zeza.

Ale tutaj tez na styk, bo niektore transpondery maja moc sygnalu 75% a inne zaledwie 22, 23% ale kanaly sa odbierane prawidlowo.

Tak już jest. Z niektórych transponderów sygnał jest rewelacyjny, z innych trochę słabszy. U siebie także mam różne moce, a u Ciebie dochodzi jeszcze lekka strata spowodowana tym, że jest to odbierane z zeza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

RafiX

 

Nie za bardzo kumam w czym problem (przełączniki)

 

ok. 20zł reczny - wada trzeba go pstryknąć, więc jeśli lubisz latać po kanałach/ satelitach masz gimnastykę zapewnioną ...

 

ok. 50zł na dowolnego pilota - zaleta "PSTRYK-ok 4sek." masz, wada czasami te "PSTRYK" odbije się od ściany i "pstryknie" np. TV.

 

Przełączniki są ogólnodostępne w sklepach SAT (szukaj np. przez GOOGLE), kwestia kasy no i chęci .... i zapewne czasu ...

 

Powodzenia i pozdrawiam

GreG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzisiaj bylem w jednym ze swoich sklepow w miescie by zobaczyc jakie sa ceny przelacznikow. No i tam sie dowiedzialem ze moj pomysl nie jest dobry.

Dowiedzialem sie ze jak posiadam juz monoblocka to nie ma mozliwosci rozbudowy o dodatkowe konwertery. Tak wiec (jesli chce aby wszystko dzialalo poprawnie) musze dokupic dwa pojedyncze konwertery (bo trzeci mam ). Powiedzieli ze taki przelacznik nie bedzie dzialal poprawnie z tego powodu ze mam monoblocka (a w nim jest wbudowany przelacznik) i oba beda sie wzajemnie zaklocaly. Czy to jest prawda?

 

Teraz nie wiem co o tym myslec. Czy trzeba zlikwidowac monoblocka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

RafiX: jeżeli do przełączania zastosujesz coś opierające się na DISEqC to nie będzie działać.

Jeżeli wstawisz jakiś przełącznik ręczny lub sterowany napięciem z eurozłącza (lub czegoś innego) to działać będzie. To co wyżej wymienił GreGoR

 

A się zapytam... w którym to sklepie Ci tak powiedzieli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Rafix

 

Albo im coś namieszałeś przy tłumaczeniu co chcesz kupić

(edit 17,55.: przeczytałem raz jeszcze co piszesz i wychodzi na to że chciałeś dokupić przełącznik Disacq - a pisałem że być nie może - ma być RECZNY lub na PILOTA), albo robili Cię w sklepie na szaro, albo trafiłeś na równych sobie laików w dziedzinie sat (bez urazy ale sam mówiłeś o sobie laik - a tym co teraz opisałeś dałeś pióra tym ze sklepu).

 

1. Zgodzę się że DisacQ być nie może przy monoblocku (o czym pisałem)

2. Ma być PRZEŁĄCZNIK RĘCZNY lub NA PILOTA (do tej instalacji o której mówiliśmy - zerknij jeszcze raz w linki jak wyglądają)

3. Gdybyś się uparł na przełącznik DisacQ rzeczywiście trzeba dokupić dwa konwertery.

4. Zwracam Ci kasę jeśli piszę głupoty lecz jeśli zakupisz to o czym wcześniej pisałem (mimo uwag "Fachowców") i będzie działało (a na 100% będzie) lecisz mi dobrą flachę ....

 

Pozdro i bez paniki

omijaj tak dobre sklepy - lub lepiej tłumacz ...

(poczytaj jeszcze raz o czym mówiłem wcześniej)

GreG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wlasnie mysle GreGoR ze dobrze mowisz wiec zakupie przelacznik reczny taki jaki mi pokazales we wczesniejszym linku. Na pilot w moim przypadku nie sprawdzilby sie. I tak mysle ze bede Tobie i dla @pittera wisial ogromna flache bo dobrze mi radzicie. :):wink:

Tak wiec kabel mam, jeszcze dokupic uchwyt i ten przelacznik reczny i wywiercic dodatkowy otwor w scianie i bedzie po wszystkim :wink:

Niedlugo dam znac co z tego wyjdzie :)

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Siema!!!

Pozdrawiam wszystkich ktorzy mi pomogli.

Kupilem juz wszystkie potrzebne elementy i od razu zabralem sie do roboty. Najwiecej problemow mialem z ustawieniem samego konwertera, hehe (nie moglem tak wtrafic aby kanaly byly odbierane prawidlowo ze wszystkich tp i tak obraz "szatkuje" na bodajze trzech transponderach). Ale mniejsza oto, poza tym wszystko dziala i w koncu mam dostep caly czas do tej Astry2.

 

Jeszcze raz Pozdrawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam @Rafix

 

Cieszy fakt że pomimo problemów się udało ...

 

Spróbuj jeszcze delikatnie musnąć konwerter - a nóż będzie miodzik ...

(gdy pogoda będzie nieszczególna wtedy zapewne może być problem - lecz ja na swojej ustawienia robię tylko przy zachmurzonym niebie - wtedy można się dobrze "wstrzelić" bo przy czystym niebie odchyły mogą być większe).

 

Pozdrawiam

i spróbuj tej rady

 

GreG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...