Jump to content

NR1 TV HD z zeza Astry1 na antenie 110cm

Recommended Posts

Można próbować.Ja kiedyś próbowałem zezować ale z anteny 85 cm co prawda udało się co nieco odebrać z Turksata ale sygnał nie był zbyt mocny. Mała chmurka i lekki deszczyk i było po sygnale.

Działa :) Jakość sygnału na dekoderze sd na poziomie 49-70%, natomiast na nbox e2 24-26%. Występowały problemy z minimalnymi zanikami sygnału, jednak wystarczyło doprecyzować konwenter. Słabsze transpondery nie działają, ale NR1 HD śmiga :) Temat do zamknięcia, mam nadzieję że pomoże potomnym :)

Edited by amarok4

Hmm, a próbowałeś dokładniej ustawić skos konwertera? Pamiętam z czasów obrotnicy, że na 42E to był wyznacznik dobrego sygnału. Teraz mam tylko Astrę + HotBird i jeden na dodatek i właśnie czasem korzystam z 42E i udaje się uzyskać na tych mocniejszych transponderach dość przyzwoite rezultaty. Korzystam z prostego miernika po wifi i E2 Satelite Finder na tel. więc pewnie z czymś lepszym bym jeszcze bardziej doprecyzował sygnał. Niestety to chyba max na wschód.

• 2 years later...

Witam,

Stary temat, ale chciałem do niego powrócić.

Mieszkam w Katowicach. Odbieram Astrę 19,2E i Astrę 23,5E (Skylink) na antenie 80 cm.

Interesuje mnie jeszcze 42E Turksat.

Chcę kupić czaszę 110 cm i odbierać 19,2E + 23,5E + 42E. Jak najlepiej zezować w tym przypadku ?

Chciałbym jednak, żeby odbierać z Turksata także "słabsze" transpondery" m.in program A Spor i Ulke.

Dziękuję bardzo.

No tak, powinno się ustawić na "środkowej pozycji", a reszta na skraju.

OK. Tymczasem zmieniła się koncepcja i prawdopodobnie ustawię osobną czaszę na 42E