Skocz do zawartości

Miraclebox Premium TWIN+


Burito
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Mam prośbe.

Mam powyższy tuner i wczoraj pojawił się nietypowy problem a mianowicie. Mam kartę cameleon z pakietem nc+. Od wczoraj mam czarny obraz na większości kanałłów. Działają tylko FTA zagraniczne, a z polskich to tylko TVP INFO oraz TVP POLONIA. Co ciekawe, gdy jestem np. na TVP1 to moge oglądać teletekst TVP1. Natomiast brak jest obrazu i foni na zdecydowanej większości kanałów. Spróbowałem jeszcze raz zeskanować satelitę, ale po wyszukaniu blisko 2000 kanalów nadal jest ten sam problem. Poradzcie, co mógłbym jeszcze zrobić. Czy jest możliwe tak jak w nc+, że przełączyłem przez przypadek na jakiś tryb inny i teraz nie potrafię z niego powrócić. Pamiętam że za czasów jak posiadałem dekoder nc+ zdarzyło mi się coś podobnego i wtedy pomogła kombinacja bodajże dwóch klawiszy *3. Ale nie wiem, czy przy dekoderach opartych na linuxie też jest to możliwe.

Z góry dziękuję za wszelkei porady.

Pozdrawiam - Jakub z Bielska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Miraclebox Premium Twin+: W tunerze zamontowany jest 2-rdzeniowy procesor firmy BROADCOM 7241 o częstotliwości 1,3 GHz, w dodatku 512MB DDR pamięci RAM i 512MB pamięci FLASH.

 

Miraclebox Premium Mini+: W tunerze zamontowany jest procesor firmy BROADCOM 7362 o częstotliwości taktowania 2x751MHz w dodatku 512MB pamięci FLASH i 512MB DDR pamięci RAM.

Edytowane przez Burito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam to dwie i możliwość instalacji trzeciej.Na tym akurat mi nie zależy aby było nagrywanie i oglądanie innego kanału.Czyli dwie głowice lub z tego co czytałem jedna ale to już w odbiornikach powyżej 1000 zł tylko tam niestety 1 moduł uniwersalny i 1 cam.Vu też jest ten biały w tej samej cenie ale niby ten lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie przecena na 949 zł wart tej ceny?Czy konkurencja zaoferuje więcej w tej cenie?

 

Za nie wiele więcej masz Octagona SF4008 4K UHD - dwie głowice sat oraz wsparcie DVB-S2X - możliwość podłączenia dysku 2,5 cala wewnątrz dekodera - 2 x USB 3.0 - 2 x USB 2.0 - 1Gbit lan + parę innych dodatków.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nie ma sensu kupować już tunera hd mając budżet w okolicach 1000zł.

Mutant hd51 2x dvbs2 - 199euro

Octagon sf4008 2x dvbs2x - 209euro.

 

Nawet jak znudzi was oglądanie pokazówek-demo 4k to macie sprzęt który odtworzy media kodowane w HEVC, a tych coraz więcej w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za nie wiele więcej masz Octagona SF4008 4K UHD - dwie głowice sat oraz wsparcie DVB-S2X - możliwość podłączenia dysku 2,5 cala wewnątrz dekodera - 2 x USB 3.0 - 2 x USB 2.0 - 1Gbit lan + parę innych dodatków.

Faktycznie znalazłem ten sprzęt z przesyłką za 1050 zł tylko niestety jeden czytnik i jeden Cam. Dodatkowo czytnik do przeprogramowania.Za to parametry inne i nie wiadomo jak ze wsparciem bo to chyba mniej popularny sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsparcie jest i to nawet bardzo dobre bo ze strony teamu OpenAtv.

http://images.mynonpublic.com/openatv/current/index.php?open=sf4008

 

Czytnik uniwersalny - działają karty takie same jak w Miraclebox Premium Twin+. Nic nie trzeba przeprogramowywać. Wgrywasz soft i działa co ma działać. Tym bardziej że to już tuner umożliwiający odbiór programów 4K

 

Jeśli ktoś się zastanawia nad zakupem tunera w okolicach tysiąca złotych to warto poczekać do końca stycznia wtedy będzie więcej ich w sprzedaży w Polsce.

 

Na znanym portalu aukcyjnym było kilka sztuk w sprzedaży rozeszły się jak ciepłe bułki. Śledzić inne fora na temat sat i czytać opinie użytkowników co ten sprzęt mają i testują.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.Zobaczę obym się znowu nie rozmyślił lub ceny nie podnieśli bo był już za 999 zł.Miał być Miraclebox Mini + nie było czasu odebrać i bawić się.Więc dałem spokój już byłem zdecydowany na ten z wątku miałem dziś zamówić.Teraz mnie skołowaliście  bo początkowo odrzucałem wszystko z 1 Cam i 1 czytnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich.

Właśnie zakupiłem ten tuner i mam powiem szczerze mieszane uczucia…

Ale po kolei.

Zamówiłem go z wgranym EGAMI i listą kanałów NC+.

Nie chciałem kombinować z ustawieniami. Sprzęt po podłączeniu miał po prostu działać.

Po podłączeniu nie czytał karty ze splitera – pomógł restart softcama (po telefonie do sklepu – sam bym na to nie wpadł….)

 

Ok, niby wszystko działa – ale powiem szczerze że jakość obrazu trochę mnie rozczarowała. Obraz jest jakby nieostry…. W moim poprzednim Opticum HD TS9600 był dużo lepszy...

 

Czy może jest to kwestia ustawień ?

Możecie mi podpowiedzieć jak ustawić parametry AV w tym odbiorniku?

Bo ustawień tam jest multum :

Np. W ustawieniach AV – Automatyczna rozdzielczość – mam opcje - Wyłączone, Prosta, Wszystkie rozdzielczości, tylko HD, Native. Z kolei każda z tych opcji ma kolejne ustawienia….

Teraz mam ustawione na „Wyłączone” (tryb 1080i, częstotliwość 50Hz, wyświetlaj 16:9 jako Letterbox)

Jakie mam dać ustawienia dla najlepszej jakości obrazu?

 

Teraz to coraz bardziej żałuję, że nie wziąłem VU+ SOLO 2 - z tego co widzę ma chyba lepszy procesor i więcej RAM.... Ech...

 

I jeszcze jedno – czy w przewodniku EPG mogę jakoś poukładać sobie kanały, tak żeby te najczęściej oglądane były na początku listy ?

Edytowane przez bogi66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to każdy kto przechodzi z procesorów SH4 (STi) na MIPS widzi gorszą jakość obrazu - więc tutaj to standard.

 

A towar zawsze możesz zwrócić w ciągu 14dni  i kupić coś szybszego z procesorem 1 GHz+.

Kanały w liście sortujesz po wciśnięciu menu na pilocie, a wygodniej to na PC przy użyciu: https://dreambox.de/board/index.php?thread/15282-dreamboxedit-7-1-0-0-support-download/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to każdy kto przechodzi z procesorów SH4 (STi) na MIPS widzi gorszą jakość obrazu - więc tutaj to standard.

 

A towar zawsze możesz zwrócić w ciągu 14dni  i kupić coś szybszego z procesorem 1 GHz+.

 

Czyli mamy dwie opcje:

 

Albo się czepiam niepotrzebnie, albo faktycznie obraz jest bardziej "mydlany"...(chociaż przyznaję, że kolory i "plastyczność" obrazu są bez zarzutu...)

Co masz na myśli pisząc że to "standard"? Tacy jak ja w końcu oswajają się z nowym obrazem czy kupują coś innego? 

A skoro jestem "typowym przypadkiem" - to co mam robić?

 

Gość ze sklepu zapewniał, że ten Miraclebox ma najlepszą jakość obrazu.

Cytuję : 

"Jakość obrazu w porównaniu z VU+ Solo2, SE czy UNO4K i Octagon SF4008 jest znacząco lepsza.

Nie każdemu obraz generowany przez procesory BroadCom się podoba."

 

To jest jakieś wyjście z tej sytuacji (mam na myśli inne tunery) żeby zadowolić moje "wybredne oczy"....?

Edytowane przez bogi66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...