Skocz do zawartości

MIraclebox Premium Mini+ tylko 256MB RAM


SzczeMar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Tuner mam już około pół roku, ale dopiero teraz się bardziej nim bawię. Wszędzie piszą że ma on 512MB RAM, co innego pokazuje tuner, z poziomu GUI oraz konsoli. Czy wszystkie Mini+ tak mają? Chyba coś jest nie tak że producent i sprzedawcy piszą co innego niż fizycznie sprzedają, nie wiem czy mam to reklamować czy zostawić. W sumie tunerek działa fajnie...

root@mbminiplus:~# free
              total        used        free      shared  buff/cache   available
Mem:         248960      117436       14364        1048      117160       98488
Swap:             0           0           0

Mini-RAM.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagadka kupiłem pena 8gb mam tak naprawdę 6giga gdzie jest reszta?Mam dysk 1tb gdzie mi pokazuje 960gb.Gdzie jest reszta?Q teraz finał sprawy rozkręcić dekoder i przeczytaj na kości ram ile masz ;)Odejmij od.tego pliki wymian z oprogramowania i uzyskasz realny wynik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem różnicę pomiędzy marketingowym a fizycznym gigabajtem :-) różnica o połowę tam jednak nie występuje.

 

Pomysł ze sprawdzeniem organoleptycznym bardzo dobry, w moim przypadku posiadam pamięć Nanya nt5cb256m16cp-di.

Na stronie producenta widać że to 512MB w organizacji 256Mx16.

 

W odpowiedzi rachunek prosty 256Mbx16=4096Mb/8b=512MB

 

Widać połowa pamięci jest zagospodarowana tak że tuner jej nie wykazuje.

 

Temat do zamknięcia. Może nie potrzebnie zamieszałem ale przynajmniej będzie dla innych zadających sobie pytanie, gdzie moja pamięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagadka kupiłem pena 8gb mam tak naprawdę 6giga gdzie jest reszta?Mam dysk 1tb gdzie mi pokazuje 960gb.Gdzie jest reszta?Q teraz finał sprawy rozkręcić dekoder i przeczytaj na kości ram ile masz ;)Odejmij od.tego pliki wymian z oprogramowania i uzyskasz realny wynik

To ja nie wiem co masz za pena  . Ja mam też  8gb  pena  zajęte  7991 i wolnego  14 :)       . Dyski HDD to normalnie  oprogramowanie wew  tam też siedzi. A jak instalujesz system to kolejne GB tracisz.  Ja mam dysk  M2    128GB  na nim tylko system i takie śmieciowe pliczki   a system sam zakłada jeszcze dodatkową partycje  i zabiera nam przestrzeń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...