Skocz do zawartości

Polsat dawniej


grzybek03
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z ATV wyglądało to następująco. Była to jedna z pierwszych stacji komercyjnych w Polsce nadawana w sieciach kablowych. Nadawano dwa kanały ATV1 i ATV w ramach których były "bloki tematyczne": ATV Relaks, Super ATV, ATV Smyk i ATV Kino. W marcu 1999 roku KRRiT odebrała im koncesję i podpisali umowę z Cyfrowym Polsatem. Ich kanały zmieniły nazwę na : Dla Ciebie, Formuła1, Smyk, Muzyczny Relaks, Komedia i Info Dokument i weszły w skład oferty platformy Polsat 2 Cyfrowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadawano dwa kanały ATV1 i ATV w ramach których były "bloki tematyczne"(...).

Na samym poczatku to "nadawano" jeden kanal ktory nawet nie byl dosylany z satelity tylko z kaset VHS :) Pamietam jak jeszcze mialem kablowke jak to czasami dziwnie bylo bo operator musial o 17 wlozyc kasete i jak sie zapomnial to kanal "startowal z opoznieniem :lol: . Ale nie powiem ogladalem to :) Zwlaszcza tzw "Teleatrakcje":Klucze Fortu Boyard, Pago Pago, Wyprawa do Xapatan. Jeszcze dzisiaj poogladalbym te teleturnieje. Przynajmniej troche francuskiego sie poduczylo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o_1.jpg

 

ja nie pamietam jakiego loga ale nie mówie fajne jest :)

 

Pamiętam Polsat z tym logiem - w niczym nie przypominał dzisiejszego Polsatu, zresztą jeszcze wtedy chyba nie był własnością Solorza. Pamiętam dobrze pierwsze dni (i miesiące) nadawania tego programu - wystartował jakoś tak "z zaskoczenia", bez reklam i zapowiedzi jak TV Polonia. Zresztą wszyscy myśleliśmy, że to właśnie ta zapowiadana TV Polonia :)

Na samym początku zaczynali nadawanie bodajże o 16:30 i kończyli dobrze po północy, było dużo filmów i to ciekawych (choć głównie kino europejskie) - i co ważne nie przerywanych reklamami. W ogóle Polsat wówczas przypominał bardziej kanał typu TV Puls (nie mówię o religijności ale o formie) niż dzisiejszy, taki "odhumanizowany".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale mi utkwiły w pamięci dwa programy Polsatu prezentujące muzykę disco polo: Disco Polo Live i Disco Relax. Pierwszy leciał w sobotnie wieczory o 19.00, drugi w niedzielę o 10.00. Choć nie lubiłem tego typu muzyki ale zostałem zmuszony do oglądania przez moich rodziców. No cóż, miałem wtedy około 10-ciu lat i jeden telewizor i trzy polskie kanały tak więc nie było takich rozmaitości jak dzisiaj. Musiałem się podporządkować :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Tak? myślałem, że stacja nabrała tej [beep]kiej komercyjności po "przejęciu" przez Solorza. A jak widać on tam był od początku.

 

 

To nie wina Solorza tylko widzów. na początku anteny satelitarne były rzadkością więc Polsat mógł sobie "pozwolić" na ambitniejsze produkcje. Boom na disco polo i Kiepskich spowodował, ze Polsat obniżył loty i jest jaki jest ... :( Ale ma za to oglądalność a to się liczy... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Kilka starych / nowych ? :lol: zapów z kanałów POLSAT/POLSAT2

PolSat - 1993 :!:

http://ic-zaps.com/zapoldies.php?nr=2979

Polsat - 1999 - TeleAudio

http://ic-zaps.com/zapoldies.php?nr=2977

Polsat 2 - 1999

http://ic-zaps.com/zapoldies.php?nr=2980

Polsat - 2000 - z paskiem informacyjnym

http://ic-zaps.com/zapoldies.php?nr=2978

 

wkrótce postaram się umieścić zapy z innych kanałów (lata 90-te /pocz. 2000)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak również to pamiętam. Do dzisiaj w moim regionie (lubuskie) wisi wiele anten 85cm z logiem Ferguson Polsat (tunery analogowe które oferowali to były w większości wlasnie Fergusony). Polsat nadawał na kanale 49 na którym włączono PTV a potem TVP3. Od 2004 r. Polsat powrócił na kanale 26 na którym nadaje do dzisiaj :) Ktoś wie dlaczego wtedy Polsat zrezygnował z nadawania naziemnego w lubuskiem? I czy zrezygnował tylko w lubuskim czy jeszcze w jakiś innych województwach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...