Skocz do zawartości

Zakłócenia obrazu w instalacji satelitarnej z wykorzystaniem multiroom'u


Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie,

 

posiadam satelitarną instalację antenową z konwerterem quad MAXIMUM XO-14 oraz czaszą stalową 80 cm.

Od konwertera odchodzą cztery przewody antenowe TRISET-113 PE, dwa z nich podłączone są w salonie bezpośrednio pod mediabox'a i dwa przewody doprowadzone są bezpośrednio do dwóch gniazdek końcowych w sypialniach, z czego jedno z tych gniazdek jest wykorzystywane do multiroomu standard (czyli takiego z wpiętym do dekodera przewodem antenowym) z wykorzystaniem wifibox'a od nc+. Do drugiego gniazdka nic nie jest podłączone.

 

Problem jaki zaobserwowałem, to coś takiego, że gdy wchodzę w menu wifibox'a w celu np skorzystania z nc+go tv to w obrazie na mediabox'ie pojawiają się zakłócenia, takie szatkowanie jak przy złych warunkach atmosferycznych. Siła i jakość sygnału na obydwu dekoderach w granicach 70%.

 

Problem nie występuje, gdy podłączę oba dekodery po tych samych kablach, do osobnych anten satelitarnych.

 

Problem również nie występuje w drugą stronę, że gdy wchodzę w nc+ go tv na mediabox'ie, to na wifibox'ie nie ma zakłóceń obrazu.

 

Spotkał się ktoś z Was może z takim problemem lub potrafi coś doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wina wi fi, wyłączyłem adapter, wyłączyłem router i nadal to samo. Przez chwilę miałem przypuszczenie, że uszkodzony jest konwerter, bo na konwerterze twin, gdy jeden kabel podłączony jest do mediabox'a, a drugi do wifibox'a zakłóceń nie ma, ale po zamontowaniu nowego quad'a usterka znów się pojawiła.

 

Skończyły mi się pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary konwerter, zainstalowany w 2014 roku masz w moim pierwszym poście. Z ciekawości sprawdziłem na twinie, w różnej konfiguracji przewodów i było ok. Dlatego kupiłem na próbę nowy konwerter Technisat SkyLine CE HD Quad, obydwa nie wymagają  multiswitchów, ale na tym drugim quadzie również jest ten sam problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem, że ten MAXIMUM może mieć gorszą separację, któregoś z pasm, ale bardziej skłaniałem się ku temu, że jest uszkodzony, więc wziąłem najtańszego quada jaki był, aby potwierdzić lub wykluczyć usterkę tego MAXIMUMa. Nic innego mi chyba nie pozostało, jak się rzucić na jakiś konwerter z górnej półki, lub podjechać z obydwoma dekami do punktu serwisowego nc+ z nadzieją, że będą tam podłączeni pod jakiegoś quada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...