Skocz do zawartości

Smoleńsk (film)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Otwieram wątek poświęcony głośnemu i najprawdopodobniej kontrowersyjnemu filmowi pt. ''Smoleńsk'' w reżyserii Antoniego Krauzego, który opowiada o dziennikarskim śledztwie w sprawie Katastrofy Smoleńskiej. W filmie występują m.in. Lech Łotocki (Lech Kaczyński), Ewa Dałkowska (Maria Kaczyńska), Katarzyna Łaniewska (Anna Walentynowicz) oraz Redbad Klynstra, Jerzy Zelnik, Marek Bukowski i Anna Samusionek.

 

Premiera filmu miała się odbyć 15 kwietnia br., lecz z nieznanych powodów przesunięto premierę filmu. O filmie mówi się, że będzie on propagandowy. Wg. mnie film ''Smoleńsk'' będzie prezentował znaną nam wersję polityków prawicowych, oraz będzie także prezentował alternatywną rzeczywistość o czym świadczy zwiastun filmu, który można obejrzeć na YouTube.

 

Ciekaw jestem co wy sądzicie o tym filmie?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiastun zapowiada nam najbardziej propagandowy polski film od lat. Pożywka dla miłośników teorii spiskowych. I kolejny powód publicznych podziałów i kłótni. Szkoda, że powstaje. Obecnie jest duży wybór tego typu produkcji. Choćby najnowszy sezon "Z archiwum X".

 

Ponad 2 mln. oglądalność trailera zapowiada jednak hit.

https://youtu.be/LgSl0VAn76M

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie słyszałeś o opinii prezesa któremu się nie wszystko spodobało? Podobno było za miekko. Chyba jest oczywiste, że prezes pierwszy oglądał film przedpremierowo. Tu nie ma żadnych wątpliwości. Gdyby była możliwość to by na pewno była premiera około 10 kwietnia. Widocznie to była bardzo ważna sprawa, sprawa nie do przeskoczenia dla producentów. Może nie tylko trzeba przemontować, ale tez dograć jakieś dodatkowe sceny na specjalne życzenie prezesa.

Jeśli na kilka zaledwie dni przed premierą producent wycofuje film, powołując się na "trudności przy realizacji filmu i stopień technologicznego skomplikowania", w mojej ocenie (oczywiście mogę się mylić, to tylko próba odczytania tego osobliwego komunikatu) oznacza to mniej więcej tyle: "ktoś bardzo ważny, ktoś, od kogo wiele w Polsce zależy, a komu z powodów osobistych szalenie zależało na tym filmie, obejrzał go na pokazie przedpremierowym i tak nas zrąbał od stóp do głów, że nam ze strachu buty pospadały, a teraz w panice zastanawiamy się, co dokręcić i jak przemontować, rany boskie, na co nam to było, ten lęk, który nam teraz towarzyszy, nie jest wart kasy, którą zarobiliśmy na produkcji, ojojoj, ojojoj, ojojoj!" - napisał na Facebooku Saramonowicz.

 

Dla mnie film mógł powstać. Natomiast powinien być klasyfikowany w gatunku sci-fi, nie zaś wśród filmów obyczajowych, dramatów, nie mówiąc o dokumentach. To już by był prawdziwy skandal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech Amerykanie opublikują zapis rozmowy Jarosława z Lechem przed katastrofą i się sporo wyjaśni.

 

1.Brak dobrych warunków pogodowych

2.Lotnisko nie spełniające wymogów

3.Naciski ze strony polskich władz aby koniecznie tam dotrzeć.

 

Trzy punkty i to jest cała prawda.Polska elita poleciała w złą pogodę lądować w lesie i skończyło się tragedią.

 

Co się stało to się nie odstanie.Ten film nie powinien powstać,bo nic dobrego z niego nie będzie tylko niepotrzebna dyskusja i wojna polsko-polska.

 

Jak było naprawdę nigdy się nie dowiemy,przynajmniej zwykli śmiertelnicy.Ten film w tym nie pomoże.Zapewne wywiad USA,wie czy był zamach czy nie,bo rządzą światem i do wszystkiego mają dostęp ale nie powiedzą,chroniąc niekomoetencje Polski lub teoretyczny udział Rosji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wiadomo dlaczego premiera została przesunięta : https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwi5kOuakIDMAhXE1xoKHebvAicQqQIIIDAA&url=http%3A%2F%2Ftelewizjarepublika.pl%2Fantoni-krauze-o-powodach-przesuniecia-premiery-filmu-quotsmolenskquot%2C31762.html&usg=AFQjCNGqHHaJAbdZkyHjTh70Z2VMPZwMAQ

Ponoć żyjemy w wolnym kraju, więc Antoni Krauze czy kto inny ma prawo do tworzenia, wy tak pojmujecie wolność czy demokrację,że wy wyznaczacie co może być,a co nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że wreszcie wyjaśniono powód przesunięcia premiery. Bo gdy się na początku taka informacja pojawia, że to nie będzie 15 kwietnia, to było to tylko ogólnikowe stwierdzenie. A tak, to mamy jasność. Po prostu nie dopracowano szczegółów.

 

Szczerze, to czekam na premierę, możliwe że nawet na to pójdę, żeby zobaczyć, jaki to film będzie. Zwiastun pokazuje to, że będzie to film sensacyjny. Na pewno jest to jeden z ważniejszych filmów ostatnich lat. Jaki będzie w odbiorze, przekonamy się po jego premierze, może jeszcze w kwietniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś uważa,że będzie to film z typu : To był zamach, myślę,że jest w błędzie. Myślę,że to film stawiający na teorię cytuję Michała Lorenca "Zadawania pytań" . Zresztą sam powiedział,że jeśli będzie to film przesądzający o przyczynie katastrofy to on wycofa się z autoryzowania tego obrazu swoją muzyką i nazwiskiem. Ja przypomnę tylko,że Antoni Krauze jest reżyserem bardzo dobrego filmu " Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł". 

@Sorek to nie miejsce na dyskusję tego typu. Tyle w temacie. Przykre,że się kolportuję Anodinę tutaj. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, a mnie się czepiałeś, jak wypowiadałem się o przyszłej produkcji na podstawie innych wypowiedzi. A ty już wiesz, że to nie będzie film o zamachu? To przeczy oficjalnym wypowiedziom reżysera dla prasy. Pozwolę sobie przytoczyć jeden wywiad:
 

Fakty od samego początku wskazują tymczasem, że był to zamach. Nie znamy jeszcze sprawców tego zamachu, ale wiemy na tyle wiele, że możemy mówić o spisku i zamachu.

Źródlo: http://wpolityce.pl/polityka/130771-nasz-wywiad-antoni-krauze-robie-film-o-smolensku-fakty-od-samego-poczatku-wskazuja-ze-byl-to-zamach

Także, to raczej ty jesteś w błędzie. Lorenc może sobie mówić. Jemu chodzi tylko o kasę i rozgłos.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego cytatu wynika tylko tyle,że wyraził swoją osobistą opinię, o nie oznacza,że film będzie jednoznacznie przesądzał i wskazywał co się wydarzyło w Smoleńsku. .Jednak jaki on będzie to się okaże,a Cię proszę o nie przeinaczanie moich wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto poszedłby na ten film, gdyby opierał się on na oficjalnej wersji wydarzeń? Na pewno niewielka grupa. Teorie dotyczące zamachu, spisku (pomijając już to, kto w co wierzy) są po prostu fabularnie ciekawsze, wywołują większe emocje, co przekłada się jednocześnie na większe zainteresowanie filmem.

 

Jedni zgodzą się z tym co zobaczą, drudzy potraktują jako "political fiction", ale tak czy inaczej o filmie będzie głośno.

Edytowane przez Conan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakłamanie niektórych ludzi poraża.

Jeśli mówimy o fabule i podkreślamy wolność twórczą to stosujmy to jednakowo.

Służby specjalne, Drogówka, Wałęsa..., czy nawet Ida albo Pokłosie to interpretacje fabularne. Jeśli kogoś dziwi, że i artysta Krauze ma prawo do swego oglądu twórczego to jest zwykłym zaściankowym hipokrytą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tu ktoś pisał, że ma opierać się na oficjalnej wersji wydarzeń? Bynajmniej. To nie będzie dokument, tylko fabuła. Liczy się więc wydźwięk. A ten trailera jest na razie taki: smoleńsk = spisek, zamach.

 

@bat
Tak, tak. Jestem strasznym zakłamanym hipokrytą, bo uważam film za niepotrzebny. Nie jest żadnym przejawem wolności twórczej. Tylko próba showbiznesu zarobienia na chwytliwym temacie. Zapewne nie ostatnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bat

Tak, tak. Jestem strasznym zakłamanym hipokrytą, bo uważam film za niepotrzebny. Nie jest żadnym przejawem wolności twórczej. Tylko próba showbiznesu zarobienia na chwytliwym temacie. Zapewne nie ostatnią.

O, to zupełnie jak "Ida" czy "Pokłosie". Tylko, że autorzy tych dzieł celowali raczej w widzów z innych krajów. Edytowane przez Mr. Music
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawianie zarzutu,że robi się film,żeby zarobić.. o prostu niektórzy już robią niesamowite wygibasy by zdyskredytować ten film. Tymczasem reżyser o filmie: http://wpolityce.pl/kultura/288183-antoni-krauze-o-smolensku-film-opowiada-o-manipulacjach-ktorych-sie-dopuszczono-po-katastrofie

Jednak pierwsza recenzja jest pozytywna : http://wpolityce.pl/smolensk/288176-pol-porcji-mazurka-kochani-hejterzy-mam-dla-was-fatalna-wiadomosc-smolensk-antoniego-krauzego-nie-jest-tepa-agitka?strona=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzja na wpolityce.pl xd. Teraz to nawet druga ( na frondzie) i trzecia ( w tv trwam) bedą fantastyczne. 
Ja widzę w Smoleńsku potencjał na czarną komedię.
 

A w pierwszym linku jest znowu o bombach, wybuchach, zamachu....

Edytowane przez dilf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Przeczuwam, że to będzie najpopularniejszy polski film tego roku. A patrząc na datę premiery (oby ostateczną), to myślę, że na ten film pójdzie także wiele wycieczek szkolnych. Okres sprzyjający, bo pierwsze tygodnie września to czas rozruchu po 2 miesiącach wakacji i jeszcze nie ma takiego nacisku na naukę (choć już wtedy w liceach są kazania o maturze).

 

Tak, jak pisałem w kwietniu - jak będzie premiera to chętnie się na ten film wybiorę. W kinie bardzo rzadko ostatnio bywam, ale tym razem pójdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...