Skocz do zawartości

Formuła 1


skr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj ostatni wyścig F1 w 2018 roku w Abu Dhabi. Porównywałem sobie jakość na RTL UHD (SAT) vs. Eleven 1 HD (TV kablowa) i liczę na to, że w przyszłym roku w końcu obejrzę jakość 4K z polskim komentarzem, gdy zdecydują się  zainwestować na satelicie w kanał ultra wysokiej rozdzielczości. 

RTL UHD: bitrate ~22-25 Mbit/s, 50 fr/s (prog), kodek HEVC

Eleven 1 HD: bitrate ~12-14 Mbit/s, 25 fr/s, kodek MPEG4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Myślałem, że dzięki logotypów Orlen  bolid Williamsa nabierze czerwonych akcentów, tak jak było to z mocowaniem spoliera czy bokiem przedniego skrzydła w Renault czy RedBull'u z reklamą TOTAL. 

Rozumiem,, że dopasowanie kolorystyczne do barw zespołu ładnie wygląda,  jednak z czerwonymi dodatkami byłoby lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw, czy "alfa romejo?"  zaprezentuje własną jednostkę napędową na nowy sezon, czy nadal  będzie to pożyczona od brata z Ferrari?

 

Mimo, że rzadko oglądam F1. to każdy powrót zespołu "fabrycznego" mnie cieszy.  Jakoś nie przepadam za zespołami " no name" z wielkim sponsorem tytularnym produkującym napoje, obrabiarki czy  jakieś miętówki. Szkoda, że producenci innych znanych marek  samochodów (nie koniecznie typowo sportowych, ale angażujących się w inne serie wyścigowe) nie chętnie patrzą na F1.  Koncerny takie Audi, czy Porsche mają ogromne doświadczenie w innych seriach, nie tylko turystycznych, ale i  w "produkcji"  świetnych bolidów.

To samo z Toyotą, która jeszcze nie dawno ścigała się w F1.  Szkoda, że Honda tak jakoś niemrawo wraca.  Szkoda też,  że  BMW,  " JAG" czy Toyota nie chcą na chwilę obecna wrócić. Dobrze, że chociaż legendarna Alfa wraca. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, nieczęstygość napisał:

Jestem ciekaw, czy "alfa romejo?"  zaprezentuje własną jednostkę napędową na nowy sezon, czy nadal  będzie to pożyczona od brata z Ferrari?

 

Bardzo ale to bardzo wątpliwe. Wejście ze swoim silnikiem jest bardzo ciężkie co pokazuje przykład Hondy. Ileż się namęczyli z McLarenem (choć Brytyjczycy też nie byli w tym bez winy) i szorowaniem tyłów? W Toro Rosso jest już lepiej i powoli dobijają do reszty producentów ale ile im to zajęło?

Po 2. marnotrawstwem pieniędzy było wykładanie ich na zbudowanie i rozwój silnika kiedy jak sam zauważyłeś produkuje je już ich "brat" czyli Ferrari.

 

Myślę, że jeśli komuś przyjdzie do głowy taki pomysł, to najprędzej będą jeździli z silnikami Ferrari o nazwie Alfa Romeo. Np. Red Bull jeździł z silnikami Renault dla których nazwę dawał TAG Hauer. Takei coś jest możliwe. Na inne rozwiązanie nikt nie pójdzie bo nie na rękę jest teraz wydawanie milionów na rozwój silnika kiedy ma się gotowy pod nosem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mingo napisał:

 

 

 

Myślę, że jeśli komuś przyjdzie do głowy taki pomysł, to najprędzej będą jeździli z silnikami Ferrari o nazwie Alfa Romeo. Np. Red Bull jeździł z silnikami Renault dla których nazwę dawał TAG Hauer. Takei coś jest możliwe. Na inne rozwiązanie nikt nie pójdzie bo nie na rękę jest teraz wydawanie milionów na rozwój silnika kiedy ma się gotowy pod nosem.

Zgadzam się z Tobą. Budowa silnika od zera jest bez sensu, ale przerobienie jednostki Ferrari i  sygnowane jej znakiem Alfa Romeo już tak. Z resztą to bardzo popularne zjawisko w koncernie Fiata, że te same silniki Fiata, Lanci czy Alfa Romeo są lekko modyfikowane i z oznaczeniem innej marki trafiają do innej. 

Sam mam taki przykład w prywatnym samochodzie, silnik produkcji Alfa Romeo, lekko przerobiony i sygnowany jako Fiat. 

Edytowane przez nieczęstygość
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze, żeby był konkurencyjny. Zeszłoroczny środek stawki mam nadzieje, że w tym roku dogoni top 3, a różnica punktowa nie zacznie się wyraźnie kreować po 3 wyścigu (przynajmniej do wakacji). W przeciwnym razie i tak już wąskie grono fanów przed Tv zacznie się kurczyć. Ten rok z pewnością dzięki Robertowi, nowych konstrukcji samochodów, apetytów zespołów i kierowców na zwycięstwa będzie udany i arcyciekawy. Po cichu liczę na przełom, jeśli chodzi o dostępność F1 w Polsce i na świecie, tzn. bezsensowny zapis o przeniesieniu do kanałów kodowanych przepadnie w czeluściach Tartaru.

PS. Wybiera się ktoś na GP Węgier? W tym roku obejrzę na żywo cały week wyścigowy + pit lane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, richi26 napisał:

Nie chcę aby ekipa z Polsatu spierniczyła oprawę F1 - tyle i tylko tyle.

Przecież nikt cię nie będzie zmuszał do oglądania F1 na Polsacie bo będziesz miał transmisję ze studiem na Eleven. Problem z 4 liter. Chyba, że aż tak dbasz o dobro innych widzów. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Williams zaprezentował bolid na najbliższy sezon. Sponsorem tytularnym teamu została firma telekomunikacyjna ROKiT.

Widać że logotyp ORLENu jest koloru ciemnoniebieskiego lub czarnego.

 

rokit-williams-launch-banner.ashx?h=710&

https://www.williamsf1.com/racing/news/2019/02/rokit-enters-formula-one-as-title-partner-of-williams-racing

 

Edytowane przez K63
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...