Skocz do zawartości

Programator Phoenix


Piotr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Podłączę się do wątku.

Zakupiłem programator Phenix w celu oglądania C+ na komputerze.Programator podłączylem kablem do gniazda COM w komputerze.Podłączylem także zasilacz .Do DvbDream włożyłem wtyczkę : Poor Man's CAM 2.Wtyczka jest aktywna.Włożyłem także oryginalną kartę Cyfry + i nie mogę oglądnąć Canal+.

W programatorze są dwie diody: led red i led green.Żadna się nie świeci.

Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja Polecam użyc wtyczki edycja specjalna pod splittery.Czasem nie zalapie ale ogolnie jest ok v9.01.00 Tylko na tej jako tako działa nowa kartka c+ Odnosnie Pytania z 1postu ja mam tylko na 3mhz i czyta karte to samo tnk:) Nio i Porty odpowiednio dobrac:) http://odsiebie.com/pokaz/1129277---e413.html tu zarzucam wtyczke:) Po aktywowaniu wtyczki reset card no i port odpowiednio wybrać W Moim phoenixie potrafi zalapac za 30x :D jak zczyta dane z karty atr itd to juz z gorki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc ale niestety dalej nie chodzi C+(101892.H.27500).Używam Progdvb(PMCAM 2,51 v9.01.00) i DVB dream(PMCAM 2,26,446).

Wielokrotnie wciskałem resed card i nie pomaga.W zakladce Smard card:ATR i serial number nic nie pisze.Może phoenix lub zasilacz są niesprawne(są nowe).Diody się nie świecą.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobny problem... chciałem zrobić test na pożyczonej karcie cyfry do której niestety nie mam już dostępu:/ robiłem wszystko z tym opisem znalezionym na innym forum:

"Zakładam, że Proga już zainstalowałeś, liste programów masz. Całość działa - programy fta świecą. Phoenix podłączony do któregoś z comów, dodatkowe zasilanie doprowadzone (nie dotyczy wersji USB). Rozpakowywujemy PMCama bezpośrednio do głównego katalogu ProgDVB, albo do jego podkatalogu plugins. Następnie uruchamiamy Progra i z górnego menu Plugins wywołujemy ustawienia wtyczki Poor Man's CAM. W zakładce Phoenix ustawiamy odpowiedni port, niżej 20 i 20, kwarc na 3.579545Mhz. Na wszelki wypadek można dać reset card. Następnie przechodzimy do zakładki Smart CARD. Wciskamy Get PPV information - powinno się pojawić okienko z SECA, CYFRA+ i CYFRA2. (jeżeli widać, można zamknąć jest ok). Na zakładce Smart CARD/General powinien być widoczny ATR, wersja system SECA2. Widoczny musi byc także numer seryjny. Jezeli do tej pory wszystko ok, to przełączamy się na zakładkę CAM, zaznaczamy Activefilters (zostawiamy otwarte okienko konfiguracji) i ustawiamy na liście programow coś z pakietu C+. Na okienku pluginu powinien zacząć migać ECM - a na samym dole będą się pojawiały kolejne linijki. Jeżeli nie, zmieniamy program na liście na jakiś inny i z powrotem na ten, który powinien świecic.

 

Standardowo PMCam ma włączony bloker, więc karteczka nie będzie łapać nowych kluczyków, podobnie jak i innych instrukcji wysyłanych przez operatora (aktywacja/deaktywacja itp). Żeby to zmienić wystarczy w konfiguracji PMCama zaznaczyć dwie opcje:

- odbieraj EMMy (w zakładce CAM)

- wyślij do karty każdego EMM-a na ten serial (w zakładce CARD)"

no i gdy wciskam GetPPV w tym okienku nie pojawia się nic... i teraz mam pytanie szczególnie do Adika... jeżeli opóźnienia zmienia z 20 (takie są w opisie) na 1000 które Ty napisałeś będzie działało?? jeśli możesz napisz Ty lub ktoś jak to uruchomić... z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno stwierdzić co jest nie tak.

Jeśli jest zasilanie, diody w phoenixie świecą, karta Cyfry+ jest aktywna i posiada aktualne uprawnienia a wtyczka PoorMan's Cam ciągle tej karty nie widzi, to jedynie co przychodzi mi do głowy, to że to może wina niewłaściwego kabelka RS... POWINIEN BYĆ 1:1 .... albo karta jest włożona do Phoenixa nie tą stroną co potrzeba.

 

Wtyczkę PMCam zawsze uruchamiam w ten sam sposób i nigdy nie miałem problemu żeby nie zadziałała.

Jeśli program PROGDVB lub inny, "widzi" tę wtyczkę to robię dosłownie 5 kroków by ustawić konfigurację i nic więcej.

 

1. W menu Poor Man's Cam wybieram: Show Cam,

2. W zakładce Phoenix ustawiam: port COM do którego jest czytnik phoenix podłączony,

3. Czas opóźnienia ustawiam: 1000,

4. Kwarc: 3,57 Mhz,

5. Przechodzę do zakładki CAM zaznaczam: aktywuj wtyczkę i ewentualnie naciskam: Reset karty.

 

I od tego momentu już wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i miałem znów karte na chwile i zrobiłem tak jak Ty i nie działa... dodam że kabel rs mam dobry bo miałem na nim podłączony czujnik od pilota i normalnie działa... czekałem dość długo, w zakładce CAM obok EMM-SD zmieniały sie cyfry tak jakby coś wyszukiwało. miałem poczekać aż się zatrzymają?? jak wyżej napisałem czekałem dość długo i nic... aha i dodam jeszcz że w phoenixie mam jedną diodę która po włączeniu zasilania się świeci ale gdy włoże kartę gaśnie i po ponownym wyciągnieciu nadal jest zgaszona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zakładce CAM obok EMM-SD zmieniały sie cyfry tak jakby coś wyszukiwało

 

To prawidłowy objaw.

Na kodowanym kanale, w zakładce CAM

te flagi:

ECM

EMM-SN

EMM-PPUA

 

będą migać zielone-czerwone i będą się zmieniać cyferki.

 

Nie wiem jakiego programu używasz i czy masz aktualną listę kanałów.

Jest prawdopodobne ze masz starą listę gdzie są jeszcze ustawienia na providera 0065.

Przeskanuj satelitę żeby uaktualnić parametry.

Ja musiałem tak zrobić z chwilą kiedy aktywowałem nową kartę C+ dla providera 0068.

 

Teraz zrobiłem próbę... włożyłem ponownie starą kartę C+ (0065)... i jest wlaśnie taki objaw jak opisujesz... miga wszystko ale obrazu brak.

 

 

Co masz w zakładce Karta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a w zakładce karta wyświetla się "NO CARD"...

 

No, to nie dobrze. Nic nie odkodujesz dopuki w tej zakładce nie pojawią się dane z karty.

Czyli phoenix nie czyta karty. Co to za czytnik ? Jakieś zdjęcie nazwa albo opis.

Jesteś pewien że kabel jest właściwy, bez przeplotu ? A kartę wkładasz prawidłową stroną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam nazwy tego phoenixa w fergusonie działał ze starą kartą... są tam dwie zworki - jedna od częstotliwości ustawiona na 3,5 Mhz i druga nie wiem od czego może ona jest źle ustawiona... kabel jest bez przeplotu, kartę wkładam raczej napewno dobrą stroną a nawet wcześniej wkładałem drugą i było bez zmian... będe chyba musiał znowu pożyczyc kartę i spróbować z tym resetowaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a JA POLECAM WLACZAĆ i wyłączać wtyczkę do skutku i resetować;) u mnie za 20x pomogło:D wtyczka wersja pod splitter;) AA i ja używam dvbdream:)

 

 

Mam spliter, Poor Man's normalny... bez poprawek do splitera, DVBDream 1.4 ... włączam i śmiga za 1 razem. Gdyby mi tak za 10-20 razem zaskakiwalo jak Ciebie to bym to klamorstwo wy...lił na śmietnik juz dawno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oznacza... że mamy ten sam sprzęt. :)

 

Zworka TRYB... zwarte piny 1-2 patrząc od góry

Zworka Częstotliwość .... zwarte piny 2-3

Karta stykami do dołu

 

Po włożeniu karty... dioda powinna p[beep]snąć, ale nie zgasnąć zupełnie. W czasie działania dioda będzie migotać, raz jaśniej raz ciemniej.

 

To myślę będzie na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Mam od listopada multipakiet C+ który oglądam na komputerze za pomocą phoenixa,karty skystarHD i wtyczki Poor man,s cam 2.62.

Dzisiaj powiększyłem multipakiet o dwa programy HD.Kartę włożylem aby aktywować do mojego Stronga 6880 (SD).Później włożyłem kartę do phoenixa ale niestety nie udało się mi zobaczyć obrazu na monitorze.Czyżbym musiał aktywować programy HD

w tunerze HD ?.

Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że nie wiem z jakiej częstotliwości spływa aktywacja na kanały HD, ale wydaje mi się, że jest to tak samo jak z SD - 10,892H lub 11,488H, więc teoretycznie powinno działać. Jakiego programu używasz do oglądania? Dźwięk jest, czy nie ma zupełnie nic? Parametry techniczne poprawne na liście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem neta od wczoraj dlatego teraz odpisuję.

Programy Hd ruszyły po włożeniu na ok. 15 min do Stronga 6880 i puszczeniu TVPinfo.

Co do płynności obrazu to zwłaszcza mecze widać jakby lekko na "zwolnionych obrotach", Mam:Atlona X2 5200,2 GB pamięci i kartę graficzną Ati 2400Pro i Skystar HD.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...