Jump to content
Matthías

Multiroom Cyfrowego Polsatu

Recommended Posts

Dokładnie. Masz wybór: albo PVR lub multiroom po Wi-Fi. Brak możliwości łączenia EVOBOX PVR + EVOBOX LITE, czy HD.

Edited by Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.

Mam nadzieję, że jak najszybciej umożliwią posiadaczom Evoboxa PVR dobranie Evoboxa HD czy też LITE i multiroom po Wi-Fi. Jeśli nie zrobią tego w najbliższych kilku miesiącach to będzie mega kompromitacja.

• Upvote 1

Godzinę temu, mingo napisał:

Mam nadzieję, że jak najszybciej umożliwią posiadaczom Evoboxa PVR dobranie Evoboxa HD czy też LITE i multiroom po Wi-Fi. Jeśli nie zrobią tego w najbliższych kilku miesiącach to będzie mega kompromitacja.

Tutaj obstawiam kwestię systemu kodowania. Evobox PVR ma Nagrę, a Evobox HD i Lite mają zapewne już Irdeto. Dlaczego tak myślę? Zacytuję fragment ze strony z Evoboxem HD:

Cytat

Podłącz dekoder do Internetu już podczas pierwszego uruchomienia. Dzięki temu czas potrzebny na aktywację będzie znacznie krótszy!

Nagra tego nie posiadała. A po co kanały Polsatu mają załączony system kodowania Irdeto na satelicie?

Edited by Barti
Nazwy własne piszemy wielką literą. Zdanie pytające kończymy znakiem zapytania, a nie kropką. Poprawiono post.

A co ma system kodowania do sposobu działania danej usługi Multiroom? :roll:

System kodowania odpowiada jedynie za zabezpieczenie dostępu do płatnych kanałów. Nie ma to żadnego związku z samym działaniem usługi Multiroom.

Najwidoczniej jest z tym jakiś związek, skoro EVOBOX PVR nie zadziała w MR ze swoimi młodszymi "braćmi". Osoby wtajemniczone chociaż mogłyby powiedzieć, że albo będzie albo nie będzie działania MR sieciowego w EVOBOX PVR, chociaż ucięłoby to spekulacje i dalszą dyskusję na ten sam temat...

Edited by Krzysiek11:)

W nowej wersji Multiroomu, w jakim stanie musi być tuner główny aby przeszła autoryzacja do dodatkowego? Szybki start czy czuwanie?

W dniu 20.09.2018 o 12:17, paskud napisał:

W nowej wersji Multiroomu, w jakim stanie musi być tuner główny aby przeszła autoryzacja do dodatkowego? Szybki start czy czuwanie?

"Szybki Start" - informacja jest podana podczas pierwszej instalacji i w menu Ustawienia.

• Confused 1

Skąd ta pewność, że takowa autoryzacja będzie? Ktoś wcześniej pisał, że prawdopodobnie inny system kodowania więc wtedy chyba nic z tego?

Już to raz pisałem, ale powtórzę:

Co ma system kodowania do usługi Multiroom i sposobu jej działania? Zadaniem systemu kodowania jest jedynie zabezpieczenie dostępu do płatnych treści.

To, w jaki sposób realizowana jest usługa Multiroom, zależy od oprogramowania poszczególnych dekoderów pracujących w w ramach tej usługi.

Jak by nie patrzeć w usłudze multiroom dekodery przekazują pomiędzy sobą dane odnośnie uprawnień dodatkowych dekoderów. Jesteś pewien, że różne systemy dostępu warunkowego są bez znaczenia ?

Hmm, ja myślę, że to już bardziej leży po stronie oprogramowania dekoderów, niż po stronie stosowanego w nich systemu kodowania.

System kodowania może mieć tu znaczenie. Dużo łatwiej jest uzyskać zgodność na linii SECA-Nagravision-Conax niż Nagravision-Irdeto. Pierwsza opcja to rozwiązania tej samej firmy, więc można wszystko ładnie dopasować. Dwaj różni producenci to dwie różne konfiguracje. Podejrzewam, że są różnice w konstrukcji i długości ramek oraz modelu ECM, EMM czy autoryzacji.

Jak widać nie ma co ciągnąć tematu, bo otrzymanie informacji, czy na flagowym dekoderze EVOBOX PVR można się spodziewać autoryzacji sieciowej w MR czy też nie, graniczy z cudem, jakby to była tajemnica przedsiębiorstwa. :facepalm:

Nie ma co dalej bić piany. Jestem właśnie po podpisaniu nowej umowy z CF na multiroom. Potwierdzam, na dzień dzisiejszy nie ma możliwości korzystania z multiroom i automatycznej autoryzacji uprawnień po LAN/Wi-Fi i nagrywania/PVR jednocześnie. Albo jedno, albo drugie. Zależało mi na nagrywaniu, więc pozostaje mi wachlowanie kartami między głównym, a dodatkowym dekoderem. Współczuję tylko tym, którzy mają więcej, niż dwa dekodery. Żenada.

Zastanawiam się co ma wspólnego nagrywanie z automatyczną autoryzacją uprawnień.

Edited by czytnik
błąd

Szczerze mówiąc, wg mnie ta sytuacja co jest teraz, czyli wybór pomiędzy PVR, a multiroomem po sieci to niemała kompromitacja CP. Mogli przygotować od razu wszystkie sprzęty (czy to aktualizacja do Evoboxa PVR, czy nowy główny dekoder) tak, żeby udostępniając je klientom. Wszystko hulałoby już, jak trzeba.

Edited by Barti
Usunięto fragment postu niezwiązany z tematem wątku (off-topic). To nie jest wątek o dekoderach.

Czy menu EVOBOXa HD powinny być widoczne EVOBOXy Lite, będące jako dodatkowe MR? Multiroom działa jak należy, ale przy obu wpisach mam tylko status ZNANY, a adresu IP nie ma.

W dniu 24.09.2018 o 22:33, Barti napisał:

Hmm, ja myślę, że to już bardziej leży po stronie oprogramowania dekoderów, niż po stronie stosowanego w nich systemu kodowania.

Chodzi o to, że dekoder Evobox Lite z obecną wersją oprogramowania nie współpracuje z konwerterem Unicable. I prawdopodobnie dlatego nie umożliwiono korzystania z konfiguracji Evobox PVR + autoryzacja po wifi. 

Ale CP informuje, że nie.

Edited by Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.

Wszystkie dekodery z rodziny Evobox obsługują technologię Unicable.

Evobox HD i Evobox PVR obsługują Unicable SCR i DCSS.

Evobox Lite obsługuje Unicable SCR (4 UB).

Edited by support458
Uzupełnienie informacji na temat wspieranych standardów Unicable.

Dobrałem multiroom, nowa umowa 24m, 6 gratis.  Na dodatkowym dekoderze mam wyzszy pakiet, a na głównym pakiet, na ktory jest umowa. Czy tak ma  być?

Edited by Barti
Zbędne nadużywanie klawisza spacji. Poprawiono post.