Jump to content
Matthías

Multiroom Cyfrowego Polsatu

Recommended Posts

Witam,

A spotkal sie ktoś z sytuacja ze dekoder nie wola o doładowanie juz kilka miesiecy? :) niby mnie to nie martwi ale bardzo ciekawi.

Z reka na sercu moge stwiedzic ze ostatnie przekladanie kart odbylo sie jakos na poczatku zimy a potem cisza. Dodam ze wczesniej srednia przez rok wytrzymywal tydzień

Zdarza się błąd po stronie CP i wtedy odbiornik nie prosi o kartę. Ja przekładam co 14-17 dni.

U mnie też przekładanie kart do 14 dni.Na początku umowy to nawet z rok nie przekładałem.

Witam 

Mam Moduł cam Cyfrowego Polsatu, w związku że mój stary dekoder Ferduson HF 8800 HD , ma już swoje lata i dogorywa , planuję zakup nowego dekoder. Mam do was pytanie co polecacie zakupić . Jaki dekoder jest najlepszy do Modułu cam cyfrowego polsatu? By dekoder się nie zawieszał i szybko przełanczał kanały. Z góry dziękuję za pomoc.

Edited by krzysztoffff

Na chwilę obecną co do multiroom,to działa on tylko jedynie na sprzęcie dedykowanym od operatora tj.na dekoderach typu HD xxxx.Zaś dekoder główny to tylko Evobox lub HD 5500.Nie napisałeś też w jakiej formie masz obecny multiroom. Czy na starych zasadach tj.moduł cam ,czy dekoder operatora CP.

Edited by ARTIPAPK

Najprostszy to Ariva 203 HD 249 pln.Dobrze współpracuje z twoim modułem. Wiem,ponieważ mój brat taki posiada. Ale pod warunkiem że jesteś na,,starych zasadach ".

Może kogoś zainteresuje.

Dziś przy okazji wizyty w APS (Bielsko-Biała, CH Sarni Stok) zapytałem konsultanta czy na życzenie dają do Multiroom dekoder dodatkowy HD5500s. Powiedział że jest z tym bardzo ciężko i generalnie mają na stanie HD3000, HD5000 i HD6000, natomiast średnio na 100 dekoderów otrzymywanych przez APS z centrali tylko 1 to HD5500s (!).

Niedawno namówiłem ojca do przejścia z nc+ do CP (dekoder główny Evobox + do Multiroom HD5500s), w tym samym APS. Powiedziałem żeby uparł się na ten dodatkowy HD5500s i dostał go po usilnych naleganiach, jakiś ostatni, praktycznie "spod lady":)

Nie wiem jak jest w innych APS-ach ale nie sądziłem że jest z tym tak ciężko.

Czy to prawda, że od lutego tego roku koniec już z usługą Multiroom za 0 zł w Cyfrowym Polsacie?

Wczoraj, gdy przedłużałem moją umowę to nie dostałem już usługi Multiroom dalej bez opłat. Dostałem ją teraz, na nową umowę, za 5 zł miesięcznie. Wcześniej, od samego początku mojej "przygody" z Cyfrowym Polsatem, miałem tę usługę gratis. I teraz, nagle, mam ją mieć za 5 zł. Cały czas posiadam tylko jeden dekoder dodatkowy w usłudze Multiroom.

Próbowałem wczoraj w rozmowie z konsultantem DUK "zbić" opłatę za Multiroom  do 0 zł, ale konsultant był nie ugięty, twierdził, że obecnie nie ma już takiej możliwości., że Multiroom z jednym dekoderem dodatkowym mogę mieć nadal, ale teraz już tylko za dodatkowe 5 zł miesięcznie. Dodam, że chodzi o umowę na okres 12 miesięcy, następującą po poprzedniej również na okres 12 miesięcy.

Czyli metodą kija i marchewki przykręcają nam śrubę :/ chcesz mieć 12 po 12-tu to płać za multiroom,cwaniaki psiakrew :/ 

Mam to samo, ale umowy 12 miesięczne tak czy inaczej są tańsze. Nawet 5 zeta za MR.

Mam pytanie: czy do aktualnej umowy, w której jest już jeden MR można dobrać drugi MR? I z czym się to wiąże ? Umowa od nowa na 24h? Znajoma była w APS to jej powiedzieli, że kolejny MR za 5 PLN, aktywacja za 29,90 oraz umowa się roluje na koleje 24 miesiące? Czy tak jest?

Dobranie Multiroom tylko przez przedłużenie umowy. Długość tej umowy i rodzaj promocji uzależniony jest od ilości miesięcy pozostających do końca aktualnej umowy. Szczegóły ofert znajdziesz w temacie o ofertach dla obecnych abonentów.

Edited by swojadroga

Witam mam pakiet Premum Max i dwa multiroomy za kazdy place po 5 zł chciałbym zejsc na pakiet za 60 zł czy dalej bede placil za te multiroomy po 5 zł czy podwyzszą mi cene czyli po 10 zl ?

Witam mam pakiet Premum Max i dwa multiroomy za kazdy place po 5 zł (...)

Nie jestem w stanie podać Ci dokładnej kwoty. Oferty są dobierane indywidualnie w związku z czym, polecam wysłać maila na adres: [email protected] Podaj w nim swoje imię, nazwisko, numer telefonu oraz numer karty dekodera. Wtedy konsultant z naszej firmy zadzwoni do Ciebie o określonej porze i przedstawi Ci ofertę jak najlepiej dopasowaną do Twoich potrzeb.

Edited by swojadroga
Wyedytowalem cytowanie.

Ja dostałem HD5500s.

Ja początkowo dostałem HD5000 ale z racji że ten dekoder w kwestii niewypałem zamieniony został na HD6000. Ten z kolei zaś zamieniałem ze dwa razy - po raz pierwszy z racji wymiany a drugi z racji awarii przy aktualizacji softu.

W umowie, którą mi się kończy, mam EVOBOX jako główny, dwa HD5500s i HD7000, który CP pozwolił zostawić (prawa nabyte) jako dodatkowe. Wszystkie aktywowane przy pierwszym uruchomieniu za opłatą.

Okazuje się, że widzimisię CP przy nowej umowie chce ode mnie wymiany dekodera z dyskiem HD7000 na dekoder HD3000 bez dysku, choć do niego można podłączyć dysk zewnętrzy czyli funkcjonalnie pod tym względem nic się nie zmieni!

Decyzja ta naraża mnie na dodatkowe koszta gdyż muszę dokupić kabel HDMI gdyż HD7000 kabel ma ale muszę go oddać, a HD3000 nie ma kabla. Ponadto HD3000 nie ma wyświetlacza, który robił za zegarek.

Czyli CP z uwagi na swoje wizje domaga się wymiany na sprzęt o gorszych parametrach i w dodatku żąda ponownej opłaty za aktywację!

Dlaczego ja mam płacić ponowną aktywację, bo komuś w CP się ubzdurało zmienić dekoder na inny?

Miałem trzy dekodery dodatkowe, mam trzy dekodery i będę miał trzy dekodery dodatkowe. Nie ja zmieniam warunki umowy! Zatem nie ja powinienem płacić!

Rozumiem gdyby to ja wystąpił o nieuzasadniona zmianę lub go zniszczył ale to CP ma jakaś chcicę, za którą ja mam płacić.

Podobno pozostawienie  HD7000 nastąpiło wskutek błędu CP. To klient ma płacić za błędy usługodawcy? To chore!

Edited by Zolmar

Możesz nie przedłużać umowy, wtedy zostaniesz z konfiguracją sprzętowa jaką masz. Aneksujac umowę (przedłużając na nowych warunkach), konfiguracją sprzętowa ulega zmianie.

Dekoder PVR7000 już dawno został wycofany z ofert jako dekoder dodatkowy (i nie tylko jako dodatkowy), więc nie jest to widzimisię CP, tylko świadomość niemożliwości za jakiś czas serwisowej wymiany takiego sprzętu.

Można też chyba wymienić PVR7000 na model z wyświetlaczem przy aneksowaniu umowy.

Tu się zgadzam, skoro Operator zmusza do wymiany na model o mniejszej funkcjonalności, aby za jakiś czas nie mieć problemu przy wymianie serwisowej, mógłby zrezygnować promocyjnie z aktywacji.

W tej sytuacji bym się zastanawiał jak radzi @swojadroga czy nie zostać na starej umowie lub reklamacyjnie pisać o zwolnienie z aktywacji dekodera przy aneksowaniu umowy.