Skocz do zawartości

Multiroom Polsat Box


Matthías
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.
Posiadam dekodery HD5000 i multiroom w Cyfrowym Polsacie. Denerwuje mnie częste bieganie i wymiana kart które niejednokrotnie nie działają po przełożeniu. Ponadto komunikat zawsze pojawia się jak idę spać i muszę zbiegać dwa piętra:( Czytałem, że można je spiąć w sieci LAN by dekodery się widziały i nie trzeba zmieniać kart. Niestety nie było szerszego opisu jak to zrobić. Czy to prawda, jeśli tak to, czy ktoś wie jak to zrobić? Obecnie dekodery są podłączone przez Lan do LIVEBOX 2, mają dostęp do internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za informację.
Wiem, że CP jest do... :(
To bieganie z kartami jest bardzo uciążliwe tym bardziej, że dekodery mam tak usytuowany, że dostęp do karty jest bardzo utrudniony.
Dobrze by było, by pojawiał się komunikat np dwa dni wcześniej, że trzeba przełożyć karty. Mógłbym to zrobić w dogodnym czasie.
A tak jest cisza i nagle ciach..  a to jest bardzo wkurzające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co czekasz na zablokowanie? Przełożyć karty można w dowolnym, dogodnym dla siebie momencie, aby przedłużyć aktywację dekodera dodatkowego. Informacja, że dekoder zostanie zablokowany pojawia się 15 minut wcześniej w MENU dekodera dodatkowego.

 

Wystarczyło poświęcić mniej niż ten kwadrans i przeczytać mniej niż 5% ostatnich wpisów w tym temacie, aby uzyskać interesującą Cię informację. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja teraz przyrżnę głupa, bo to info o dogodnym momencie to jest od początku, ale ja tego do końca nie rozumiem.

 

To co przekładam dzisiaj bo się zablokowało i zaczyna działać.

Dogodny moment mam jutro, znowu przekładam i mi się wydłuża i jak pojutrze znowu mam dogodny, albo za godzinę to znowu sobie przedłuże?

Jak z 5 razy tak przełoże to mam spokój na 2 miesiące?

 

Pytam poważnie bo jeszcze jak pracowałem w CP chciałem żeby ktoś mi to wyjaśnił i nikt nie potrafił.

Edytowane przez dziabolek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co czekasz na zablokowanie? Przełożyć karty można w dowolnym, dogodnym dla siebie momencie, aby przedłużyć aktywację dekodera dodatkowego. Informacja, że dekoder zostanie zablokowany pojawia się 15 minut wcześniej w MENU dekodera dodatkowego.

 

Wystarczyło poświęcić mniej niż ten kwadrans i przeczytać mniej niż 5% ostatnich wpisów w tym temacie, aby uzyskać interesującą Cię informację. ;)

Nie można tego rozwiązać w normalny sposób ? Np " Uwaga zostały dwa dni na aktywacje dekodera.."

Proste, pomocne. Po to mam telewizje by ją oglądać a nie myśleć o bieganiu z kartami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dogodny moment mam jutro, znowu przekładam i mi się wydłuża i jak pojutrze znowu mam dogodny, albo za godzinę to znowu sobie przedłuże?

Jak z 5 razy tak przełoże to mam spokój na 2 miesiące?

Inaczej: jeśli wiesz, że zwykle MR działa 2 tygodnie bez zawracania głowy, to możesz samodzielnie aktywować dodatkowy dekoder np. 12 dnia, i wiesz, że masz znowu 14 dni luzu, i pojutrze nie przyjdzie dziecko po kartę w chwili, gdy akurat będziesz oglądał film/mecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja teraz przyrżnę głupa, bo to info o dogodnym momencie to jest od początku, ale ja tego do końca nie rozumiem.

 

To co przekładam dzisiaj bo się zablokowało i zaczyna działać.

Dogodny moment mam jutro, znowu przekładam i mi się wydłuża i jak pojutrze znowu mam dogodny, albo za godzinę to znowu sobie przedłuże?

Jak z 5 razy tak przełoże to mam spokój na 2 miesiące?

 

Pytam poważnie bo jeszcze jak pracowałem w CP chciałem żeby ktoś mi to wyjaśnił i nikt nie potrafił.

 

Przedłuży na nowy okres z przedziału czasowego ustalonego przez CP. W oficjalnym komunikacie jest to okres od 3 do 15 dni. Forumowicze piszą tutaj nawet o 17-18 dniach. Okresy te nie sumują się, ale przełożenie karty wcześniej pozbawia nas niespodzianki w postaci zablokowania się dekodera dodatkowego w trakcie oglądanego lub nagrywanego właśnie programu na jednym z dekoderów (głównym lub dodatkowym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowując to całe bieganie z kartami wręcz skraca żywotność karty jak pewno też czytnikom w dekoderach?

I nie tylko karty! Jak raz musiałem wkurzony i po ciemku schodzić dwa piętra niżej po schodach po kartę, o mało co nie spadłem ze schodów.

Żywotność mogła być skrócona ale nie karty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam latanie z kartą nie przeszkadza. Jedyne co mnie irytuje, to coraz bardziej, porysowany chip karty głównej z Evoboxa. Często jest tak, że za 1 razem, nie chce jej czytać.

 

Coraz czesciej Evobox po wlozeniu karty nie widzi jej nie czyta lub pokazuje bledy w odczycie. Obawiam sie ze ktoregos razu jedyna opcja bedzie wymiana evoboxa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo bieganie z kartami nie było by straszne, problem właśnie z tym że pojawia się po jakimś czasie kłopot z odczytem karty. A nie uśmiecha mi się jeździć do APSu z reklamacjami itd. W NC+ mam multiroom od półtora roku i żadne błędy z połączeniem mi się nigdy nie pojawiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten multiroom nie jest straszny. Przejść się z kartą raz na 14-17 dni nawet dla zdrowia warto. I co ważne, nie robi takich problemów jak błędy połączenia w NC+.

Ale za to są błędy w odczycie karty. Na dekoderze z multiroom Hd3000 mam po tych zabiegach ciągle błąd karty 01, trzeba próbować wyciągać i wkładać kartę do skutku. W końcu czytnik całkiem padnie i będzie po zawodach. Juz lepsze jest łączenie po LAN i WLAN.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...