Jump to content
Matthías

Multiroom Cyfrowego Polsatu

Recommended Posts

A ja mam PVR HD 7000 jako dekoder multiroom od sierpnia zeszłego roku i zakładka multiroom nie pojawiła się do tej pory :D Nie, żeby mnie to jakoś martwiło...

Co więcej, trzeci z dekoderów, HD 5500s woła o kartę z PVR HD 7000, a nie z Evoboxa. :D

Wiadomo może coś na temat kiedy będzie multiroom na zasadzie konkurencji oraz kiedy pozostałe dekodery dostaną nowy soft?

Jak na razie Multiroom pozostaje tak jak jest, tzn. przekładanie kart. Nowy soft będzie, gdy naprawią problem, który występuje na niektórych egzemplarzach HD5000 na nowym sofcie, więc nie wiadomo dokładnie kiedy.

No nie oszukujmy się, multiroom powinien być już dawno na zasadach takich jak w nc+ (oczywiście nie Cameleon, a przez LAN). Zwłaszcza, że CP chyba chce zagarnąć klientów nc+ po wykupieniu LM, a nie oszukujmy się, że dla nich przekładanie kart w celu odnowy uprawnień MR brzmi jak żart.

Jeżeli nie będzie możliwości dwóch niezależnych modułów CAM w ofercie z MR, żaden szanujący się użytkownik Cameleona nie przejdzie do CP.

Nikt klientom nc+ nie każe przechodzić do CP, też jak nie chcą to nie będą oglądać LM.

Dla jednych problemem może być przekladanie kart, dla innych tworzenie sieci LAN w domu.

Dla jednych problemem może być przekladanie kart, dla innych tworzenie sieci LAN w domu.

A kto powiedział, że dwa rozwiązania nie mogą działać jednocześnie obok siebie? Każdy wybierze co mu się podoba. Logika CP też poraża - zamiast wdrożyć MR po LANie/WiFi to sami sobie robią dodatkowe koszta - nowych kart i czytników w dekoderach, które uległy uszkodzeniu przez częste żonglowanie kartami, bo ktoś sobie wymyślił, że kartę trzeba wydzierać (tak, to właściwie określenie, zwłaszcza dot. Evoboxa) z dekodera średnio co 2 tygodnie.

A dlaczego nie mogą być niezależnie pracujące moduły? Czy taka logika też poraża? TV wyposażone w tuner sat mają lepszą jakość obrazu od serwowanej przez dedykowany dekoder - ale o tym chyba użytkownicy CP nigdy się nie przekonają.

Moduły CAM musiałyby funkcjonować zupełnie niezależnie od siebie, więc wątpię, że Cyfrowy Polsat na taki układ pójdzie. :roll:

Przy dwóch (lub więcej) modułach CAM nie byłoby praktycznie żadnego zabezpieczenia usługi Multiroom.

A dlaczego nie mogą być niezależnie pracujące moduły? Czy taka logika też poraża? TV wyposażone w tuner sat mają lepszą jakość obrazu od serwowanej przez dedykowany dekoder - ale o tym chyba użytkownicy CP nigdy się nie przekonają.

Dlatego, że wiele osób "dzieliłoby się" z kimś innym tą usługą.

Jaki polecacie dekoder do usługi multiroom? Mam zamiar wziąć dwa dodatkowe dekodery i Evoboxa.

Mam nadzieję, że do przyszłych wakacji ogarną temat MR po sieci i będzie można wybrać kilka EvoBoxów PVR, albo wprowadzą ten bez PVR (z możliwością podłączenia własnego dysku). Sama LM raczej mnie nie przekona do ewentualnej migracji...

Powiedzcie mi, czy można zrezygnować z multiroom w Polsacie przed końcem umowy? Jakie ewentualne kary są z tego tytułu?

Edited by Barti
Zdanie pytające kończymy znakiem zapytania, a nie kropką. Poprawiono post.

Można było swego czasu PVR7000 przenieść do MR, obecnie nie ma takiej opcji.

A jak się już ma HD 7000 jako Multiroom? Bo przy przedłużeniu konsultanci mówią, że trzeba wymienić.

A jak się już ma HD 7000 jako Multiroom? Bo przy przedłużeniu konsultanci mówią, że trzeba wymienić.

Właśnie. Ktoś wie jak to jest? Niedługo też będę chciał przedłużyć umowę, a mam PVR 7000 jako MR i szczerze mówiąc nie za bardzo chcę go zamieniać na jakiś inny MR-owy dekoder Polsatu.

Witam. Czy na dekoderze multiroom też macie wyświetlane banery reklamowe (reklamy KSW, Plusa itp.) na kanałach Polsatu po prawej stronie okna z aktualnym programem?

Ja miałem kiedyś ,ale wyłączyłem z poziomu ICOK. Można to zrobić logując się i potem wejść w ustawienia na górze obok przycisku "Wyloguj", potem na dole w komunikaty autopromocyjne wybierz "wyłącz" i po kilku minutach powinny zniknąć.

Edited by Barti
Nieco niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.

Na obu dekoderach mam je niby wyłączone, jedynie komunikaty o zbliżających się terminach płatności są włączone. Jakieś inne pomysły?

Zgody wycofaj w ICOK w zakładce Twoje Dane i dalej kliknij ZGODY.

Potem przełącz dekodery na kanał 14 i zostaw na godzinę :)

BTW, kanał Food Network jest nadawany z transpondera NC+.

Błędem jest przełączanie na ten kanał w celu zmiany uprawnień dla dekodera CP.

Edited by Barti
Czerwony kolor tekstu w postach zarezerwowany jest wyłącznie dla Administracji i Moderacji forum. Poprawiono post.

Witam. Wycofałem zgody i reklamy zniknęły. Wcześniej w tej sprawie rozpocząłem korespondencję elektroniczną przez ICOK, czego szybko pożałowałem, gdyż w akcie rozpaczy kazano mi odnieść dekoder do APSu celem diagnostyki. Dziękuję za pomoc.

Ja mam takie pytanko można mieć przykładowo 2 evoboxy jeden główny a drugi na multiroomie?

Edited by swojadroga
Pytania zadajemy we właściwych tematach. Z racji młodego stażu przenoszę do właściwego tematu.