Skocz do zawartości

Multiroom Polsat Box


Matthías
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, a ja mam taki ciekawy przypadek że od jakiś dwóch miesięcy a może i więcej główny dekoder zrobił się dodatkowym. Czyli główny dekoder co jakiś czas woła żeby włożyć kartę z dekodera dodatkowego, a dodatkowy tak jak było zawsze co jakiś czas chce kartę z dekodera głównego...ogólnie bardzo mi to nie przeszkadza ale czy to tylko mi tak się stało czy to już znany problem?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ to mój pierwszy post na tym forum, to witam wszystkich. Od razu napiszę, że Cyfrowy Polsat jest dla mnie nowością. Przeczytałem kilkadziesiąt stron tego wątku i nie znalazłem odpowiedzi (a może jej nie rozumiem?)

 

A teraz do rzeczy. Dziś podpisałem umowę na pakiet Premium Max na cztery odbiorniki TV. Zestaw ma jechać do mojej rodziny w Anglii. Od panienki w biurze obsługi klienta otrzymałem:

 

- dekoder EVOBOX PVR (D30A N)

- 3 szt. HD 5500s

- konwerter INVERTO Unicable Quad (IDLB-QUDL42-UNE2L-1PP)

- zestaw antenowy.

 

Moje pytanie brzmi jak to wszystko podłączyć i czy się w ogóle da (może jakiś schemat)? Konwerter ma 3 wyjścia. Trochę poczytałem i rozumiem, że 3 szt. HD 550s powinienem podłączyć przez unicable. Tyle, że chyba HD 550s tego nie obsługuje. Dobrze zrozumiałem? Jest tu ktoś, kto może mi to wytłumaczyć? Panienka zarzekała się, że wszystko będzie działało. Dla mnie jest to o tyle ważne, że jeśli coś będzie nie tak, to przesyłki do UK są drogie i wolałbym wysłać cały zestaw bez konieczności robienia kolejnych przesyłek w przypadku jakiś zwrotu sprzętu.

Edytowane przez radzio1971
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do złotego łącza w konwerterze kabel od Evoboxa- to jest unicable. Pozostają ci 2 łącza "zwykłe" do 5500s. Niestety jednego brakuje. Trzeba by konwerter z 1x unicable+ 3x legacy.

Albo do unicable podpiąć 3x 5500s a Evoboxa do pozostałych dwóch zwykłych gniazd- będzie pracował jak na zwykłym konwerterze twin. Wówczas jednak do tych 5500s trzeba by mieć jakiś rozgałęźnik do sygnału unicable- dp kupienia osobno.

 

Może sprzedaj ten konwerter na aukcji i kup taki z unicable i 3x legacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mój główny dekoder to HD 6000. Rozważam opcję multiroom. Kabel mam przytynkowany pod ociepleniem i nie chciałbym puszczać drugiego stosując konwerter twin i wyczytałem o konwerterach unicable. Rozumiem, że kupuję po prostu odpowiedni konwerter zakładam na antenę w miejsce starego, kabel wpinam pod unicable w domu zakładam rozdzielacz i jeden kabelek do HD 6000 a drugi do nowego dekodera i wszystko działa czy nie jest tak fajnie i coś pominąłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w wyszukiwarkę na aukcjach "unicable 3x legacy"


Witam,

 

Mój główny dekoder to HD 6000. Rozważam opcję multiroom. Kabel mam przytynkowany pod ociepleniem i nie chciałbym puszczać drugiego stosując konwerter twin i wyczytałem o konwerterach unicable. Rozumiem, że kupuję po prostu odpowiedni konwerter zakładam na antenę w miejsce starego, kabel wpinam pod unicable w domu zakładam rozdzielacz i jeden kabelek do HD 6000 a drugi do nowego dekodera i wszystko działa czy nie jest tak fajnie i coś pominąłem?

Dobrze myślisz. W każdym dekoderze należy wybrać jedną częstotliwość nośną konwertera (do wyboru 4)

Edytowane przez filolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam niestety pierwszy problem na linii HD 5000 - Multiroom, gdyż niestety zablokował się wspomniany dekoder, a po przełożeniu karty z dekodera głównego (Evobox) jest brak reakcji. Ktoś wie, co jest tego przyczyną, skoro jeszcze wczoraj dekoder działał?

Edytowane przez Barti
Przyczyną z pewnością jest brak znaków interpunkcyjnych w twoich postach. Kiedy wreszcie zaczniesz je stosowa???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może czytnik kart już szwankuje?

Ja tak miałem (do tego co jakiś czas pojawiał się problem wyskakującego 'Brak karty w dekoderze', chociaż ona cały czas była w środku).

Pomogła wymiana dekodera właśnie na HD 5000 - w szczególności polecam (można z niego wyprowadzić sobie dźwięk do wzmacniacza i kolumn starszego typu) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie dziwne, bo HD 5000, o którym pisze, działał tylko 2 dni od zakupu. Czyżby zatem Cyfrowy Polsat sprzedał mi bubel?

Edytowane przez Barti
Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Kiedy się wreszcie tego nauczysz??? Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz obrócić kartę. W Evoboxie jest chipem do góry, a w HD5000 chipem na dół (oczywiśćie jeśli tego nie zrobiłeś).

 

W moim HD5000 czytnik też nie zawsze łapie i czasami muszę wsadzić kartę z Evoboxa 2 albo 3 razy. Tak, to mógłbym sobie czekać i czekać.

Edytowane przez jeplum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe czy będzie to działać po kablu sieciowym - chyba powinno?

Swoją drogą już wczesne informacje o tym były podawane w wątku o Evoboxie gdzieś w zimie tego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

Ktoś zapowiadał rok temu także "nowe życie" dla dekoderów HDxx00 i nadal cisza. Także z tymi zapowiedziami trzeba liczyć się tak, że dowiemy się o tym, jak będzie dopiero w praniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z supportu pisał dawno na tym forum, że uprawnienia po nowemu, bez wachlowania będą dotyczyć wszystkich sprzętów...

To dobra informacja dla mnie gdyż ja mam problem z kartą od Evoboxa w HD 5000. W APS mojej rodzinie powiedzieli że winna jest karta Evoboxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mówiło się już o tym tutaj jakiś czas temu.

Bardzo możliwe, że Cyfrowy Polsat przejdzie właśnie na taki rodzaj usługi Multiroom. Świadczyć o tym może też fakt, że od jakiegoś czasu biorąc moduł CAM Cyfrowego Polsatu zamiast dekodera dedykowanego, nie można już jednocześnie dobrać do niego usługi Multiroom.

Pozostaje pytanie, co będzie dalej z tymi abonentami, którzy posiadają już moduł CAM jako urządzenie główne i do tego Multiroom w postaci dodatkowego dekodera? :roll: Ja np. mam właśnie taką sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...