Jump to content
Matthías

Multiroom Cyfrowego Polsatu

Recommended Posts

@Gupik

Nie. Obecnie, biorąc moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu zamiast dekodera dedykowanego, w ogóle nie ma już możliwości dobrania przy tym usługi Multiroom.

W usłudze Multiroom aktualnie mogą być tylko i wyłącznie dekodery dedykowane. I to zarówno jako urządzenie główne, jak i dodatkowe.

Szkoda, że CP tak  postawił. A jak to wygląda u innych dostawców?

@Gupik

Jeśli masz na myśli bezpośrednią, "satelitarną" konkurencję Cyfrowego Polsatu, czyli Platformę CANAL+ to tam jest podobnie. Multiroom również tylko w oparciu o same dekodery dedykowane. :wacko:

W Cyfrowym Polsacie dawniej było tak, że można było wziąć Multiroom z modułem CAM, ale tylko na zasadzie, że moduł CAM jest jako tzw. urządzenie główne, ale już dodatkowym mógł być tylko dekoder dedykowany. Nie można było w ramach usługi Multiroom wziąć np. dwóch modułów CAM. Ja posiadam właśnie usługę Multiroom w Cyfrowym Polsacie jeszcze na "starych" zasadach. :)

Szkoda, że w Cyfrowym Polsacie obecnie nie jest już możliwe wzięcie usługi Multiroom przy wyborze modułu CAM zamiast dekodera dedykowanego. :(

A u mnie właśnie po kilku latach zdechł dekoder od multiroom HD 2000. Chciałem dzisiaj odblokować go kartą z głównego dekodera, gdyż już z rana jeszcze działał i się zablokował. Pod wieczór chciałem go uruchomić, a tu kaplica. Żadnych reakcji ani na pilota, ani na główny przycisk na panelu dekodera od uruchomienia. Błyska tylko czerwona dioda i nic po za tym. Nie uruchamia się. Z ciekawości podłączyłem inny zasilacz od dekodera HD 3000 po umowie z kanałami fta, i to samo. Czyli wina dekodera. Na dniach planuję dekoder zawieść do punktu CP. Ale bez wymiany, to raczej marne szanse będą na wskrzeszenie go. Może będzie szansa na uzyskanie jakiegoś HD 5500 s, lub HD 6000. Miał już ktoś z was podobną sytuację? 

Ja kiedyś wymieniłem na HD  5000, Pani w APS  twierdziła że tylko na ten sam, to powiedziałem że zależy mi na zegarku żeby babcia widziała godzinę w nocy 😁  i wiem że system puści wymianę.

@ARTIPAPK to zależy co będzie na stanie w APS to jeden z modeli HD X00 mogą Ci wydać w ramach wymiany serwisowej.

Jak dzisiaj wygląda zabawa w przekładanie kart jeśli ktoś ma multiroom z dodatkowym dekoderem HD 3000, jak często trzeba wkładać kartę z dekodera głównego?

7 minut temu, Kamil :D napisał:

Co 17 dni :)

Dzięki. :)

To jest dokładnie co 17 dni co do godziny czy mniej więcej tyle? 

Jeszcze jedno pytanie, co jeśli np. po tygodniu się znów włoży kartę główną do dodatkowego dekodera... termin się wtedy wydłuży do 17 dni czy nie?

4 minuty temu, PawelTSW napisał:

Zawsze może zrobić połączenie vpn i mieć spokój w drugim mieszkaniu 🤗

Jakiś własny vpn trzeba zrobić aby był ten sam IP na obu dekoderach?

10 minut temu, aster napisał:

To jest dokładnie co 17 dni co do godziny czy mniej więcej tyle? 

Jeszcze jedno pytanie, co jeśli np. po tygodniu się znów włoży kartę główną do dodatkowego dekodera... termin się wtedy wydłuży do 17 dni czy nie?

1. Tak dokładnie co 17 dni co do godziny .
2. Wtedy licznik się resetuje i liczy dni od nowa .

W moim przypadku dekoder raz trzymal miesiąc a innym razem przekładalem karty dwa razy dziennie. Bywało i 17 dni,  ale rzadko.

Dzięki Panowie, ważne że w dowolnym momencie można też włożyć kartę główną i "zresetować" licznik.