Jump to content
Matthías

Multiroom Cyfrowego Polsatu

Recommended Posts

A czym się różni ponowienie uprawnień od nadania pakietów?

Pytanie nie w temacie, jednak dopytuję jako uzupełnienie poprzedniego. Ewentualnie proszę o przeniesienie do właściwego tematu.

Panowie, jak wygląda sprawa z dwoma tunerami Evobox Lite? Mam zestaw dwóch tunerów i nie są podłączone do sieci i nie są połączone między sobą. Każdy z nich pobiera uprawnienia z osobna, czy muszę być połączone między sobą? Net by się przydał, ale tym za chwilę się zajmę.

Dzięki za info.

Zakładam, że piszesz o zestawie dwóch dekoderów Evobox Lite w układzie Multiroom. Dekodery po przyniesieniu do domu działają przez pewien czas na konfiguracji z fabryki tzw. tymczasowej. Aby dalej dekoder dodatkowy działał poprawnie, należy dekoder dodatkowy połączyć z dekoderem głównym siecią LAN, bezprzewodowo Wi-Fi lub przewodowo. Można również obydwa dekodery podłączyć do już istniejącej sieci domowej. W przeciwnym wypadku prędzej, czy później dekoder dodatkowy zostanie zablokowany. Zazwyczaj jest to w okolicach 48 godzin od aktywacji zestawu. Do działania multiroom nie jest konieczny dostęp do internetu, a jedynie połączenie dekoderów w sieć.

Tak jest: Evobox Lite w układzie Multiroom 2 szt. Wrócę do tematu. Instalacja zrobiona na 2 TV. Póki co, działa jeden TV, a drugi ma być dokupiony po powrocie klientki z urlopu.

Dzięki za odpowiedź. 

50210449_2218170338239456_47472370030603

Czy coś słychać o możliwości dobrania do Evobox PVR dekodera Evobox HD jako multiroom po WiFi? Pytam, bo będę na dniach przedłużał umowę a Evobox Lite (brak USB, brak zegarka i stare oprogramowanie) jakoś do mnie nie przemawia...jak nie da się Evobox HD to wole pozostać przy zmianie kart z HD5500s.

Evobx Lite ma podstawową zaletę vs HD5500s będzie rozwijany, a CPT HD już nie.

Oby jak najszybciej , sam chciałem wymieniać HD5500s na lite ale brak USB do zewnętrznego dysku to trochę słabe , a nagrywanie po sieci i inne tego typu rozwiązania nawet nie są jakby " zapowiedziane " przez CP dla wersji Evobox Lite :/

Dekoder bez możliwości nagrywania w dzisiejszych czasach jest czymś śmieszniejszym, od kabaretu Monty Pythona. ;)

• Upvote 4

Innowacja technologiczna.To tak jakby kupić telewizor bez pilota.Będzie wygodniej.Krok wstecz. :-)

Edited by ARTIPAPK
  • Upvote 2

Ja mam HD5500S w multiroom i chętnie bym wymienił na Lite lecz niestety brak możliwości nagrywania zniechęca mnie do tego. 

• Upvote 1

Rozwój technologiczny i Cyfrowy Polsat to są stwierdzenia wzajemnie się wykluczające.

• Like 1
  • Haha 2
  • Confused 1
  • Upvote 1

Ano niestety w pewnych przypadkach kolidują ze sobą. 

W każdym bądź razie mogliby dać w przyszłości możliwość aktywacji dekodera dodatkowego HDxxxx z dekodera Evobox po sieci. 

6 godzin temu, support458 napisał:

Evobx Lite ma podstawową zaletę vs HD5500s będzie rozwijany, a CPT HD już nie.

Jeszcze niedawno, przedstawiciele techniczni CP pisali żeby brać do multiromu dekoder HD5500s bo to bardzo przyszłoścowy dekoder.

Co mają mówić.Wypuścili klocek z diodą na panelu przednim do bólu wykastrowany ze wszystkiego co się da.Nawet softu graphyne nie ma, więc na dzień dzisiejszy pod każdym względem jest gorszy od HD5500s. Za chwilę wejdzie dekoder 4K i tyle będzie z rozwoju Lite ;)

• Upvote 2

Evobox lite powinien mieć nPVR i tyle. Dzisiaj dekoder bez nagrywarki to już chyba tylko dla emerytów. I to nawet nie.

Co do dekodera 4K to tak szybko to raczej nie nastąpi.

Dla Ciebie może i tak ale po raz kolejny można powtórzyć: nie wszyscy mają dostęp do w miarę szybkiego neta. Ja osobiście coraz mnie używam dysku ale nadal się przydaje. 

• Upvote 1

Chodzi o tych tylko co mają evoboxa lite i chcą też nagrywać. Do 720p HD (bo w takiej jakości mogły by być nagrania) potrzeba 3-4 Mbps tak naprawdę. To zerowa prędkość praktycznie.

Temat o dekoderze Evoboxa Lite mamy i raczej tam takie kwestie proszę roztrząsać. Tu jest temat o usłudze Multiroom.

Nowoczesnym rozwiązaniem byłoby nagrywanie z każdego dekodera do multiroom na głownego PVR evobox i dostęp do tych nagrań w ten sam sposób ,  ale to chyba jeszcze bardziej mało realne pomysłów wiele ale realia kiepskie 

Posiadam evoboxa pvr oraz Multiroom w konfiguracji 2xhd5500s oraz 1x hd6000. Niedługo planuję wysłać wypowiedzenie, w związku z tym pytanie. Czy Multiroom może działać w dwóch systemach autoryzacji tzn. wymieniam na 2x evoboxa lite dekodery hd5500 i hd6000, jeden zostawiam hd5500 (i oczywiście główny Evo pvr), dekodery lite dostaną wtedy uprawnienia po sieci? Dekodery lite mam na piętrze więc odpadało by latanie z kartami. Do autoryzacji przez przekładanie kart miałbym wtedy tylko hd5500. Możliwa jest taka konfiguracja?