Skocz do zawartości

Multiroom Polsat Box


Matthías
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj dokupiłem usługę multiroom. Usługa została dokupiona do pakietu za 60 zł z dekoderem Evobox PVR. Umowę zawartą w kwietniu 2018 trzeba było przedłużyć o 29 miesięcy (wliczając to, że normalnie umowa skończyłaby się w kwietniu 2020). Wybrałem dekoder Evobox Lite, żeby nie biegać z kartami. Po zainstalowaniu podwójnego konwertera i podłączeniu Evoboxa Lite do drugiego TV, telewizja nie działała przy Evoboxie Lite.  Po zadzwonieniu na infolinię z prośbą o ponowienie sygnału TV przy Evoboxie Lite, zadziałał w ciągu minuty. ?  Na infolinii trzeba podać numer z karty z Evobox Lite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to lipa, czyli żeby mieć nagrywanie w multiroom, trzeba zostać przy starym dekoderze, np. HD5500?

A jak się z tym pogodzę to tylko LIte może iść do Multiroom?

Edytowane przez Barti
Niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie to jest ten minus w tym dekoderze. Brak możliwości nagrywania.W zamian dali nowość technologiczną w formie aktywacji dekodera dodatkowego poprzez sieć. Dlatego ja zamierzam użytkować, jak do tej pory, dekoder w multiroom HDxxxx. Przynajmniej mam możliwość nagrywania sobie ulubionych programów na dysku i ich późniejsze odtworzenie kiedy mi pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie z kolei denerwuje ganianie po piętrach z kartą co 2 tygodnie. No cóż, albo rybka albo pipka, jak powiedział poeta.

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ARTIPAPK napisał:

No i właśnie to jest ten minus w tym dekoderze. Brak możliwości nagrywania.W zamian dali nowość technologiczną w formie aktywacji dekodera dodatkowego poprzez sieć.

I tu może wkroczyć nagrywanie po sieci wifi- być może klikniesz na "małym" NAGRAJ a tę operację wykona Evobox PVR i odtworzenie nagrania nastąpi w ten sam sposób,ale to jeszcze nie teraźniejszość.

 

4 godziny temu, zed37 napisał:

Mnie z kolei denerwuje ganianie po piętrach z kartą

Sugerowałbym bardziej spokojne pokonywanie kolejnych pięter lub drastyczne rozwiązanie problemu i montaż windy;):mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykład operator telewizji światłowodowej JAMBOX oferuje usługę nagrywania programów, ale dany program nie nagrywa się na dysku dekodera, czy na nośniku zewnętrznym, lecz na dysku w chmurze. Tak, że myślę, że jeżeli będzie opcja tego typu, że nagrywany program będzie przechowywany na dekoderze z dyskiem, uważam to za rozsądną opcję. Ale jak to mówią, czas pokaże, co będzie i jak zda to egzamin.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam zestaw multiroom EVOBOX PVR + EVOBOX LITE. Wszystko działa, póki co, bez zastrzeżeń. 

Brakuje mi tylko w LITE wyjścia USB, dzięki któremu mógłbym podłączyć swój dysk i nagrywać...

Dekodery są połączone do wspólnego Wi-Fi i nie ma na razie problemów. Bieganie z kartą było trochę uciążliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla informacji. Mądry ten multiroom. Mam dwa dekodery HD5000 i Evoboxa. Jednego HD5000 przestałem używać jakieś dwa miesiące temu. Dotychczas obydwa dodatkowe blokowały się co 17 dni. Teraz ten używany nadal ma 17 dni, natomiast ten nieużywany zaczął skubany się blokować co kilka dni. Nieużywany, ale sprawdzam tylko kiedy traci uprawnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest podłączony do prądu, anteny i telewizora. W każdym czasie mogę go włączyć, aczkolwiek 99% swego żywota spędza jako ładny zegarek w sypialni. Dekoder był ustawiony na tryb "szybki start" gdy był normalnie używany. Teraz, gdy prawie się go nie używa sam się przełączył na tryb "czuwanie".

Edytowane przez killerów dwóch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U znajomych dekoder Multiroom był wymieniony i podłączony do anteny ponad tydzień po wymianie. Zawołał już kartę z głównego, jednak jest kilka dni pokazuje komunikat " Tego kanału nie ma w Twoim abonamencie". Jako, że rzadko używany, cierpliwie czeka na odebranie uprawnień, może się doczeka. Może zrobili błąd, że nie odebrał kompletu uprawnień zaraz po wymianie przez to, że nie był podłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak wygląda sprawa z dwoma tunerami Evobox Lite? Mam zestaw dwóch tunerów i nie są podłączone do sieci i nie są połączone między sobą. Każdy z nich pobiera uprawnienia z osobna, czy muszę być połączone między sobą? Net by się przydał, ale tym za chwilę się zajmę.

Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że piszesz o zestawie dwóch dekoderów Evobox Lite w układzie Multiroom. Dekodery po przyniesieniu do domu działają przez pewien czas na konfiguracji z fabryki tzw. tymczasowej. Aby dalej dekoder dodatkowy działał poprawnie, należy dekoder dodatkowy połączyć z dekoderem głównym siecią LAN, bezprzewodowo Wi-Fi lub przewodowo. Można również obydwa dekodery podłączyć do już istniejącej sieci domowej. W przeciwnym wypadku prędzej, czy później dekoder dodatkowy zostanie zablokowany. Zazwyczaj jest to w okolicach 48 godzin od aktywacji zestawu. Do działania multiroom nie jest konieczny dostęp do internetu, a jedynie połączenie dekoderów w sieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...