Skocz do zawartości

Multiroom Polsat Box


Matthías
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na dekoderze dodatkowym masz w tej chwili aktywny tzw. pakiet techniczny, który jest odpowiednikiem pełnego pakietu w Cyfrowym Polsacie.

Pierwszego dnia kolejnego twojego okresu rozliczeniowego, a może nawet i wcześniej, na dekoderze tym automatycznie pojawi się pakiet, na który masz umowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam mały problem.

 

Posiadam abonament CP (dekoder główny + dwa dekodery dodatkowe multiroom).

 

W dniu wczorajszym wymieniony zostal dekoder główny Echostar (a co za tym idzie także karta główna multiroomu) i z powodu technicznych także jeden dekoder dodatkowy. 

 

Po wymianie dekodera i karty głównej MR oba dekodery dodatkowe MR (w tym także ten wymieniony) zostały zablokowane. Niewymieniony dekoder główny udało sie odblokować, natomiast w przypadku tego drugiego zauważyłem, że aby go odblokować trzeba włożyć kartę, która została wymieniona razem ze starym dekoderem głównym MR. Dodam jeszcze, że w ICOK tez nie zostały wprowadzone zmiany i widnieje tam w usługach stary dekoder Echostar i stary numer karty. Dziwne jest natomiast to, że jeden z dekoderów MR, ten który posiadam od dłuższego czasu odblokowałem, bo w ustawieniach MR widnieje juz nowy numer karty.

 

Da sie to jakoś rozwiązać, czy trzeba będzie dzwonić do „mądrych” głów z CP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zadzwonić na infolinię. Wówczas konsultant niejako "zresetuje" ci usługę Multiroom i wtedy już wszystko powinno funkcjonować należycie.

Moi rodzice też kiedyś mieli podobny problem, jak wymienili dekoder Sagemcom ESI-88 na nowy, Evobox PVR. Wówczas dekoder dodatkowy (HD 3000) też po zablokowaniu się "wołał" nadal o "starą" kartę, z dekodera Sagemcom. Wtedy to konsultant z infolinii załatwił sprawę. :)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rozumiem, że w kwestii wyboru nic się nie zmieniło? W sensie nadal musimy się zdecydować porządnie? Jeżeli chcemy nagrywać to nadal tylko Evobox PVR, a jeżeli multiroom po Wi-Fi to tylko Evobox HD, do tego Evobox Lite, ale nie mamy możliwości nagrywania nigdzie? Nawet jeśli podłączymy dysk?
Nie ma możliwości wzięcia tych 3 dekoderów na raz?

Edytowane przez Barti
Przeniesiono dyskusję do odpowiedniego wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojtekmedia2 Funkcję nagrywania posiada Evobox PVR, natomiast nowsze modele HD oraz LITE nie mają takiej możliwości (w EVOBOX HD jest dostępne złącze USB, ale funkcja nagrywania na dysk zewnętrzny jest niedostępna).

Komunikacja poprzez sieć WI-Fi jest dostępna jedynie w przypadku połączenia urządzeń Evobox HD i LITE. Starsze modele wyposażone w tradycyjną kartę dostępu warunkowego (takie jak Evobox PVR) nie będą współpracowały z tymi dekoderami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Specjalista Cyfrowy Polsat Czasami mam wrażenie, że jesteś botem. @wojtekmedia2 zadał konkretne pytanie, a Ty mu rzucasz oklepane formułki.

Edytowane przez Mr. Orbita
Nie mogę już tego wyciąć, bo dyskusja poszła dalej i się zazębia, ale proszę bez ad-personam w postach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy doprecyzować, że Evobox PVR aktualnie nie wspiera multiroom z autoryzacją dekoderów dodatkowych po siec LAN i tego się trzymajmy.

Aktualnie autoryzacja dekoderów dodatkowych po sieci LAN jest możliwa tylko jeśli dekoderem głównym jest dekoder Evobox HD lub Evobox Lite.

Usługa autoryzacji multiroom w sieci LAN jest nowością , która na pewno będzie miała swoje kolejne etapy. Nie pytajcie o konkrety ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytania:

1. Czy obecnie w  sprzedaży macie tylko evoboxy z wifi i czy do multiroom są one też standardowo wydawane? 

2.  Posiadam 3x hd 5000, jest możliwość ustawienia dłuższego czasu przekładania kart niż 7-8 dni?

3. czy prawdą jest i na 5-6 mc do końca umowy, mogę podpisać aneks ale bez zmiany na niższy/tańszy pakiet, dopiero od 4 i mniej mc jest to możliwe?

 

bo tak głośno myślę, czy lepiej przedłużyć umowę z dziadkami hd5000, czy wziąć komplet 3x evobox lite...

Edytowane przez blom
dopisanie pytań
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli jako główny weźmiesz Evobox PVR (z jednoczesnym nagrywaniem i oglądaniem kilku kanałów) to jako multiroom możesz mieć wyłącznie dekodery z serii HD. Natomiast jeśli chcesz mieć tylko Evoboxy na multiroom to dostaniesze Evobox HD jako główny i Evoboxy LITE jako dekodery dodatkowe. Wada tego zestawu taka, że nie mają one możliwości podłączenia dysku a tym samym nie możesz nic nagrywać ani używać funkcji timeshift. Zaletą jest multiroom po sieci.

2. Czasu przekładania kart się nie ustawia, z tego co znam kilka osób przekładających karty to mają komunikat o zablokowaniu co ok. 14-15 dni. U mnie też mniej więcej tyle dni trwa okres pomiędzy koniecznością przełożenia kart.

Jeśli nie zależy ci na nagrywaniu to bierz Evobox HD + LITE jako dodatkowe. Wtedy problem przekładania kart znika, dekodery mają wifi więc wystarczy, żeby działały w jednej sieci :)

3. Prawdą jest że po złożeniu wypowiedzenia 6 miesięcy przed końcem umowy (formalnie wypowiedzenie możesz złożyć zaraz po podpisaniu umowy, 6 miesięcy przed końcem pojawiają się pierwsze oferty) możesz podpisać aneks. Co do reszty pytania nie jestem do końca pewien, ale chyba jest tak, że możesz zmniejszyć pakiet wcześniej, jednak dostaniesz mało atrakcyjne warunki. Natomiast 4 miesiące przed końcem będą one już znacznie lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Takie pytanko. Chciałbym sobie wziąć zestaw EVOBOX PVR + Evobox Lite jako multiroom. Czy jeśli dekodery nie będą podłączone do internetu, można multiroom odblokowywać tradycyjną metodą przekładania karty? 

Czy Evobox lite jako multiroom to dobry wybór, czy lepiej postawić na starsze modele typu HD3000 jeśli wiem, że dekodery nie będą podłączane pod Internet?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie ma możliwości takiej konfiguracji (EVOBOX PVR + EVOBOX LITE). Nowe dekodery w naszej ofercie, czyli EVOBOX HD oraz EVOBOX LITE mogą być dekoderami głównymi, natomiast dekoderem dodatkowym może być tylko dekoder EVOBOX LITE. Nie ma możliwości odblokowania za pomocą karty. Decyzja odnośnie wyboru sprzętu należy do Ciebie.

 

Jeśli jesteś zainteresowany ofertą, napisz do mnie wiadomość prywatną.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2018 o 21:04, Specjalista Cyfrowy Polsat napisał:

Nie ma możliwości takiej konfiguracji (EVOBOX PVR+ EVOBOX LITE). Nowe dekodery w naszej ofercie, czyli EVOBOX HD oraz EVOBOX LITE mogą być dekoderami głównymi, natomiast dekoderem dodatkowym może być tylko dekoder EVOBOX LITE. Nie ma możliwości odblokowania za pomocą karty. Decyzja odnośnie wyboru sprzętu należy do Ciebie.

 

Jeśli jesteś zainteresowany ofertą, napisz do mnie wiadomość prywatną.

 

Nie rozumiem. Piszesz " EVOBOX HD oraz EVOBOX LITE mogą być dekoderami głównymi" i jeszcze w tym samym zdaniu dokładasz "natomiast dekoderem dodatkowym może być tylko dekoder EVOBOX LITE". Wg informacji na stronie www Lite może być multiroomem, a Evobox HD tylko głównym. Zatem interesująca mnie konfiguracja czyli EVOBOX PVR + Evobox Lite jako multiroom byłaby możliwa czy nie? 

Skoro nie ma możliwości odblokowywania dekodera Lite za pomocą karty z dekodera głównego, to jeśli dekodery będą w gospodarstwie domowym bez Internetu, multiroom nie będzie działał i w związku z tym trzeba wziąc inny dekoder multiroom, np. HD3000?

 

A zainteresowany ofertą jestem, wiadomość prywatną też napisałem i zaproponowałeś mi kontakt z infolinią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usługa Multiroom NIE WYMAGA dostępu do  internetu. Wymaga tylko połączenia sieciowego  LAN między głównym a dodatkowym dekoderem. Można tego dokonać za pomocą samego przewodu (tzw. skrętka telefoniczna), dwóch wtyczek (RJ45) oraz odpowiedniej konfiguracji dekodera.

Przy dwóch lub trzech dekoderach dodatkowych, potrzebny byłby switch aby spiąć dekodery w sieć. 

Do Evobox PVR wydawane są dekodery serii HDxx00 i aktywuje się je cyklicznym przekładaniem karty z dekodera głównego. Nie wymagają one spięcia w sieć LAN.

Do Evobox HD jedynym dekoderem dodatkowym może być Evobox Lite, który wymaga połączenia w ramach sieci LAN z dekoderem głównym (Evobox HD), w celu przekazywania uprawnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz potwierdźcie co jest prawdą tak/nie:

Multiroom może być tylko:
1. Główny EVOBOX PVR + coś z serii HD jako dodatkowe

2. Główny EVOBOX HD + EVOBOX Lite jako dodatkowe
3. Główny EVOBOX Lite + EVOBOX Lite jako dodatkowe

4. Evobox HD i Lite, aktywacja i korzystanie z multiroom poprzez sieć Wi-Fi lub kablowo switch, a jak są dwa to bezpośrednio kablem.

5. Mam E HD i E Lite albo dwa E Lite i NIE MAM ich spiętych kablem/Internetem/Wi-Fi - czyli przekładam karty? czy na najnowszych modelach jest możliwość przekładania karty?

Edytowane przez blom
bład
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1. Tak.

Ad. 2. Tak.

Ad. 3. Tak.

Ad. 4. Tak.

Ad. 5. Nie. Mając taki zestaw dekoderów w usłudze Multiroom, nie ma wówczas możliwości odblokowywania dekodera dodatkowego kartą z dekodera głównego. W tej sytuacji jedyną opcją jest połączenie tych dekoderów w sieć. Jak napisał wyżej @swojadroga, dekodery nie potrzebują dostępu do Internetu, aby ze sobą współdziałały jako Multiroom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.5 Dekodery można połączyć bezpośrednio kablem Ethernet bez pośrednictwa routera lub access point Wi-Fi.

Wtedy w każdym z dekoderów, należy manualnie wprowadzić parametry sieci.

Przykładowo wprowadzamy:

  • W Evobox HD: adres IP 192.168.1.10, maska podsieci 255.255.255.0
  • W Evobox Lite: adres IP 192.168.1.20, maska podsieci 255.255.255.0

 

Jeśli chcemy korzystać z połączenia bezprzewodowego Wi-Fi pomiędzy dekoderami to musimy również skonfigurować manualnie parametry połączenia Wi-Fi. Jak już zostało napisane wcześniej, do działania multiroom z dekoderami Evobox HD i Evobox Lite nie jest wymagany dostęp do Internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...