Skocz do zawartości

Multiroom Polsat Box


Matthías
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Już bez przesady z tym kablem bo to koszt 2-3 piw, większym [beep]twem jest dla mnie to że ma oddać znacznie lepszy dekoder PVR, w zamian otrzymać gorszy bez dysku i jeszcze zapłacić za aktywację :!: :!: przecież to już zakrawa na jawną kpinę :!: 

To CP wręcz powinno go zachęcić i nagrodzić za odzyskanie lepszego sprzętu jakimś gratisowym pakietem czy abonamentem choć na miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

Skoro już wiadomo, że EVOBOX LITE posiada oprogramowanie znane z dekoderów HDxxxx i że będzie działał w nim MR po LAN/WiFi, to pytanie, czy CP udostępni tą funkcjonalność w dekoderach HDxxxx?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mi nie wiadomo o zmianach. Wysyłasz rezygnację z usługi dodatkowej jaką jest Multiroom HD i w ciągu 30 dni, po zakończeniu okresu podstawowego umowy, zdajesz dekoder dodatkowy. Potem przedłużasz umowę bez Multiroom HD. W ten sposób jednak tracisz możliwość anulowania sobie 6 miesięcy umowy i tu powstaje pytanie, czy gra jest warta świeczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mi nie wiadomo o zmianach. Wysyłasz rezygnację z usługi dodatkowej jaką jest Multiroom HD i w ciągu 30 dni, po zakończeniu okresu podstawowego umowy, zdajesz dekoder dodatkowy. Potem przedłużasz umowę bez Multiroom HD. W ten sposób jednak tracisz możliwość anulowania sobie 6 miesięcy umowy i tu powstaje pytanie, czy gra jest warta świeczki?

 

Hmm, a nie można zrobić tak, że na 6 miesięcy przed końcem aktualnej umowy wypowiedzieć ją z jednoczesną rezygnacją z usługi Multiroom, następnie przedłużyć umowę i potem w ciągu 30 dni oddać do APS-u dekoder dodatkowy?

Ja przy kolejnym przedłużaniu mojej umowy będę właśnie zainteresowany rezygnacją z usługi Multiroom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U znajomych dekoder Multiroom zawołał kartę główną i po ponownym włożeniu karty do niego przypisanej wyskoczył komunikat: "Camslot zablokowany włóż kartę" lub coś podobnej treści, po przetarciu czipa szmatką zaskoczyło i działa.

Czy to wskazuje że czytnik zaczyna szwankować, okaże się przy kolejnym odblokowaniu, jak zawoła kartę dekodera głównego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam kilka pytań dotyczących multiroomu, na które nie znalazłem informacji w necie (być może za mało szukałem).

Otóż rodzice mieli od 1,5 roku Cyfrowy Polsat , jakiś pakiet za 49zł. (dekoder HD 6000), wczoraj podpisali nową umowę na pakiet z Ligą Mistrzów, plus rozszerzenie oferty o multiroom na dodatkowe trzy telewizory.

Niestety, dodatkowe 2 dekodery to HD 3000 (tylko takie mieli na stanie), oraz jeden najnowszy Evobox PVR jako główny. 

Pytanie brzmi, czy jest możliwość zamiany, aby dekoderem głównym był HD 6000, a Evobox i dwa dekodery HD3000 były tylko dekoderami dodatkowymi? Można takie coś w Cyfrowym Polsacie załatwić?

Evobox ma być w moim pokoju, za niego dopłaciłem i chcę do niego podłączyć kino domowe i nie zawsze będzie do niego dostęp (mogę akurat spać po nocce), gdy będzie potrzeba "przełożenia kart" w celu odblokowania pozostałych dekoderów multiroom.

 

Jeszcze jedno pytanie do osób które maja już multiroom , jak w praktyce wygląda przekładanie tych kart, tzn. jak często trzeba to robić? W punkcie Polsatu powiedziano mi, że raz w tygodniu, a jak jest w praktyce?

Edytowane przez Barti
Usunięto fragment postu niezwiązany z tematem wątku (off-topic). Pytania należy zadawać we właściwych dla nich wątkach. Nazwy własne piszemy wielką literą. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder Evobox PVR w żadnej konfiguracji usługi Multiroom nie może być dekoderem dodatkowym. Zawsze tylko jako dekoder główny.

Co do częstotliwości przekładania karty z dekodera głównego do dodatkowego celem odblokowania tego ostatniego to bywa z tym różnie. U mnie to najczęściej jest właśnie mniej więcej raz w tygodniu, choć czasami bywa też np. raz na 10 dni. Czas ten jest losowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polega to na tym, że dekoder główny i dodatkowy łączą się ze sobą bezprzewodowo za pomocą domowej sieci Wi-Fi i w ten sposób wymieniają między sobą uprawnienia odbioru. Odpada wówczas konieczność "wachlowania" kartami.

 

Mi osobiście to przekładanie kart w usłudze Multiroom Cyfrowego Polsatu nie przeszkadza, bo samo w sobie nie jest ono uciążliwe, jednak denerwuje mnie to pod innym względem. Mianowicie tym, że po odblokowaniu już moją kartą dekodera dodatkowego i ponownym włożeniu jej do mojego modułu CAM, często miewam problemy z jego ponownym uruchomieniem. Moduł wówczas z początku "nie widzi" mojej karty i muszę nieraz tak z kilka razy wyciągać ją i wkładać ponownie do modułu, aż "zaskoczy". A to też nie jest "zdrowe" dla styków karty w module, jak i dla samej karty. Taka sytuacja, co prawda, nie zdarza mi się za każdym razem po wyjęciu mojej karty z mojego modułu i ponownym jej włożeniu do niego, ale zdarza się dość często, co bardzo mnie irytuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że Twój brat mieszka w osobnym domu / mieszkaniu?

W takim przypadku korzystanie przez was z usługi Multiroom Cyfrowego Polsatu jest nielegalne. Z usługi tej można korzystać tylko w ramach jednego gospodarstwa domowego.

Aby dekodery mogły się ze sobą łączyć za pomocą sieci Wi-Fi, wszystkie muszą być podłączone do jednej, tej samej sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taki uklad "po sieci" będzie się jakoś blokował co 2 tygodnie jak stary MR? Czy raz podłączony będzie działał "wiecznie"? Często wyjeżdżam na wieś zabierając dekoder MR i korzystam wtedy z innego neta.

 

Po to właśnie zostało to stworzone, aby nic się okresowo nie blokowało. Multiroom "po sieci" będzie więc działał cały czas, bez żadnej przerwy.

Zabranie dekodera dodatkowego poza swój dom / mieszkanie wiąże się z odłączeniem go od domowej sieci Wi-Fi, co skutkować będzie jego zablokowaniem. Nie wiadomo, czy w przypadku Cyfrowego Polsatu w takiej sytuacji będzie wtedy możliwość jego odblokowania za pomocą karty z dekodera głównego.

Póki co, w Cyfrowym Polsacie nie został jeszcze wdrożony Multiroom "po sieci", ale wiele wskazuje na to, że takie rozwiązanie jest planowane. Dlatego też, na chwilę obecną usługa Multiroom tego operatora działa tylko na zasadzie, jak opisał wyżej @tweed77.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...