Skocz do zawartości

Awarie i problemy techniczne po stronie Polsat Box


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj o dziwo działa wszystko - nie wyjmowałem modułu z dekodera ani nie wyłączałem/włączałem więc nagle samo się pojawiło...

tydzień temu miałem taką samą sytuację, mam nadzieje że to przejściowe

 

milosz: dokładnie tak - tylko polsat hd i dla abonentów reszta oprócz kanałów otwartych nie działała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość PawelU1981

W nocy z 14 na 15 kwietnia 2011 roku doszło do wyłączenia transpondera 132 satelity Hot Bird 6 - 13E, z którego oferowane są kanały Telewizji Polsat: Polsat, Polsat 2, TV4, Polsat News, Polsat Play, Polsat Cafe, Polsat Sport, Polsat Sport Extra, TV Biznes. Tym samym dostęp do ich oferty utracili klienci Cyfrowego Polsatu oraz Cyfry+ i w przypadku TV Biznes posiadacze tunerów FTA. Aktualnie nie wiadomo co jest przyczyną wyłączenia transpondera. Można jedynie przypuszczać iż może to być wynik prac technicznych. Sygnał powrócił dokładnie o 5:14 nad ranem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

nie ma żadnego programu - Ten kanał jest niedostępny w twoim abonamencie- do ickoa nie da się zalogować - witryna przeciążona - czas oczekiwania na połączenie z końsultantem 10-15 min - chyba jakaś lepsza awaria się szykuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że od momentu dodania Polsatów do n-ki coś się dzieje z transponderem 12284 H. Co jakiś okres czasu (raz na godz.) występują chwilowe (kilkusekundowe) przycinki, stopklatki czy też zaniki sygnału. Nie da się obejrzeć w całości żadnego filmu na Polsat Film, bez chwilowych zakłóceń. Nie są to zakłócenia stałe, trzeba na nie trafić oglądając program, bo przez większość czasu wszystko jest OK.

Z początku sądziłem, że problem może występować u mnie. Dziwiłem się jednak, dlaczego tylko na tym transponderze występują te problemy.

Sprawdziłem miernikiem poziom sygnału z anteny (150 cm) - OK, podstawiłem inny konwerter i odbiornik - te same problemy. W końcu upolowałem moment gdy pojawiły się te zakłócenia i szybko przełączyłem na kablówkę. Na kanałach Travel Channel i Superstacja (czyli również transponder 12284 H) nadawanych w kablówce, w tym samym czasie również występowały te chwilowe problemy.

Proszę innych użytkowników o potwierdzenie, jeżeli również zaobserwowali u siebie problemy z tym transponderem. Tak jak pisałem na wstępie - zakłócenia pojawiły się od około 5 maja, czyli po dodaniu Polsatów do n-ki. Wcześniej (1-4 maj) oglądałem na Polsat Film cykl "I kto to mówi" i nic podobnego nie występowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na Polsacie HD zauważyłem, że podczas oglądania, raz na pół godziny obraz nagle zaczyna chodzić w zwolnionym tempie, tak przez 90-120 sekund, po czym wszystko wraca do normy. Fonia w tym czasie idzie normalnie. Mam tuner Technisat Digicorder HD S2X Plus a w nim, oprócz Cyfrowego Polsatu, również Cyfrę+. Nie wiem czy to wina tunera, konwertera czy może nadawcy. Dodam również, że mam antenę 120 cm i bardzo wysoki poziom sygnału. Czy u kogokolwiek występowały podobne objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...